Czwartkowy przegląd prasy

Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel posiadają znaczącą pozycję na rynku telefonii komórkowej. Wirtualni operatorzy sieci komórkowych będą mogli szybciej zaoferować w Polsce swoje usługi. France Telecom nie zwiększył w ubiegłym roku swych udziałów w TP SA.

GAZETA WYBORCZA

Znaczycie, więc łączcie

Wirtualni operatorzy sieci komórkowych będą mogli szybciej zaoferować w Polsce swoje usługi, co może doprowadzić do zaostrzenia konkurencji na rynku i obniżek cen. Takie konsekwencje może mieć wtorkowa decyzja URTiP. (s. 18)

Francuzi nie przystąpili do akcji

France Telecom miał do końca ubiegłego roku opcję zakupu 2,5% plus jedna akcja TP SA, co dałoby mu pakiet większościowy w spółce. Jednak mocno zadłużony francuski operator nie zwiększył w ubiegłym roku swych udziałów w TP SA. (s. 18)

PARKIET

Dodatkowe obowiązki dla operatorów

Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel posiadają znaczącą pozycję na rynku telefonii komórkowej – zadecydował prezes URTiP. Postanowienie to nakłada na operatorów dodatkowe obowiązki, w tym między innymi konieczność uzyskania akceptacji URTiP cennika świadczonych usług. (s. 4)