Czwartkowy przegląd prasy

Około 91% małych i średnich firm w Polsce posiada komputery. Interia stanie się kolejnym wirtualnym dostawcą ISP. Nie wszyscy abonenci TP SA będą mogli od razu korzystać z usług międzynarodowych innych operatorów.

RZECZPOSPOLITA

Liberalizacja nie dla każdegoNie wszyscy abonenci TP SA będą mogli od razu korzystać z usług międzynarodowych innych operatorów. W pierwszych dniach stycznia taką możliwość uzyska jedynie ok. 30% abonentów Telekomunikacji Polskiej. Przedstawiciele operatora utrzymują, że problem jest związany z opóźnieniami dostawców ze zmianą oprogramowania w centralach telefonicznych. (s. B4)

Komputer w firmieOkoło 91% małych i średnich firm w Polsce posiada komputery. Większość, czyli 54% ma nie więcej niż 4 komputery, a jedynie 6% firm używa więcej niż 25 jednostek – wynika z badań Polish Market Review. 35% przedsiębiorstw planuje zakup w ciągu 12 miesięcy co najmniej jednego dodatkowego komputera, ale tylko 15% zamierza modernizować posiadane urządzenia. W Polsce wciąż będą funkcjonować także firmy w ogóle nie wykorzystujące sprzętu komputerowego. (s. B4)

PULS BIZNESU

Interia jak OnetInteria stanie się kolejnym wirtualnym dostawcą ISP. Portal zamierza uruchomić niezależny numer dostępu do sieci. Usługa będzie oferowana prawdopodobnie przy współpracy z Tel-Energo. Przedstawiciele operatora dotychczas nie potwierdzili tych informacji. (s. 6)

Casio stawia na zegarkiJapońska firma wraz z lokalnymi partnerami uruchomi sieć sprzedaży zaawansowanych technologicznie zegarków. Zainteresowanie klientów produktami Casio mają zwiększyć przede wszystkim modele zegarków z czasem regulowanym drogą radiową, wyposażone w moduły

, kamery czy . Na promocję nowych produktów firma zamierza przeznaczyć blisko 64 mln USD. Część z tego budżetu zostanie skierowana na rozwój sprzedaży w Polsce, która jest jednym z pięciu najważniejszych dla firmy rynków w Europie. (s. 10)