Czwartkowy Przegląd Prasy

Były prezes Optimusa przed Komisją... Czy Dell już wybrał lokalizację?.. Rozmowy za granicą będą tańsze... Pieniądze zmarnowane na kataster... eCard: dDebiut nad debiuty... Znów kara dla Microsoftu... Hakerzy wolą pieniądze... Sieć pod Grunwaldem... Windows na własną odpowiedzialność...

PARKIET

Były prezes Optimusa przed Komisją

Michał Lorenc, były prezes, a obecnie wiceprezes Optimusa, zeznawał wczoraj w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Tłumaczył się m.in. z polityki informacyjnej spółki.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=446891 (dostęp płatny)

Znów kara dla Microsoftu

Koncern Microsoft zlekceważył zarzuty dotyczące nadużywania pozycji monopolisty - znała Komisja Europejska. I nałożyła 280,5 milionów euro kary.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=446916 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Czy Dell już wybrał lokalizację

Amerykański koncern komputerowy zdecydował już, że swoją nową fabrykę komputerów zbuduje w Polsce - napisał słowacki dziennik "Pravda"

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Pieniądze zmarnowane na kataster

Nie ma podstaw do budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN), na który wydaliśmy już ponad 150 mln zł, a kolejne 770 mln zł czeka na rozdysponowanie - twierdzi Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/ekonomia/ekonomia_a_23.html

Debiut nad debiuty

Dawno nie było tak udanego wejścia na warszawską giełdę. Zarówno ceny akcji, jak i prawa poboru (PDA) spółki eCard na otwarciu wzrosły o 32 proc., do 2,65 zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/ekonomia/ekonomia_a_32.html

Sieć pod Grunwaldem

Dla trzynastoletniej Joasi Moszczyńskiej z mazurskiego Stębarka nie ma życia bez Internetu. Od kiedy w wiosce zatrzymał się N@utobus, dziewczynka od rana do nocy siedzi przy komputerze.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/kraj/kraj_a_8.html

Hakerzy wolą pieniądze

Coraz szybciej przybywa niebezpiecznych programów w Internecie - ostrzegają eksperci firm zajmujących się zabezpieczeniami informatycznymi. Zmienił się również sposób działania hakerów, którzy nie zamierzają teraz niszczyć danych na komputerach swoich ofiar, lecz chcą na nich zarabiać.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/nauka/nauka_a_4.html

Rozmowy za granicą będą tańsze

Polacy od przyszłego roku zapłacą ponad dwa razy mniej za międzynarodowe połączenia komórkowe. Bruksela chce wprowadzić administracyjne limity cenowe na roaming.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Windows na własną odpowiedzialność

Ponad 70 milionów użytkowników komputerów na świecie i co najmniej kilkadziesiąt tysięcy w Polsce nie może już liczyć na pomoc Microsoftu.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060713/ekonomia/ekonomia_a_11.html