Czwartkowy Przegląd Prasy

Największy operator telekomunikacyjny w Polsce Grupa TP SA pozytywnie zaskoczyła dużym wzrostem przychodów, ale rozczarowała zyskami. Analitykom i inwestorom nie podoba się nowa strategia Telekomunikacji Polskiej. Rezerwa popsuła wynik Compu. Fundusze venture capital najchętniej inwestują w spółki internetowe, informatyczne oraz telekomunikacyjne. Microsoft rozkręca interesy z Chinami. Prokuratura na tropie kaczki internetowej. W Internecie można już wydać, wypromować i sprzedać nagrania.

RZECZPOSPOLITA

Kupić komórki, sprzedać stacjonarne

Analitykom i inwestorom nie podoba się nowa strategia Telekomunikacji Polskiej. Szukają więc pomysłu, by zwiększyć atrakcyjność operatora. Dla klientów telekomu nie byłaby to duża zmiana.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060427/ekonomia/ekonomia_a_21.html

PARKIET

Rezerwa popsuła wynik Compu

Zysk netto Compu za 2005 r. wyniósł 7,13 mln zł i był prawie o 1,5 mln zł niższy niż wynikało z danych po czterech kwartałach. Kurs spółki utrzymał się w środę na poziomie z wtorku - 89 zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=432907 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

120 mln euro na inwestycje

Fundusze venture capital najchętniej inwestują w spółki internetowe, informatyczne oraz telekomunikacyjne. Średnio jest to kilka milionów euro na co najmniej 2-3 lata.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1701.81.115.2.7.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Prokuratura na tropie kaczki internetowej

Znajomy doniósł na emeryta z Elbląga, który przesłał mu e-mailem obrazek kaczki z napisem: "A teraz kochani wyborcy... pocałujcie nas w kupry!". Policja przeszukała mieszkanie emeryta.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3309667.html

Orange ciągnie TP SA

Największy operator telekomunikacyjny w Polsce Grupa TP SA pozytywnie zaskoczyła dużym wzrostem przychodów, ale rozczarowała zyskami.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3309476.html

Microsoft rozkręca interesy z Chinami

Największy koncern informatyczny świata podpisał w środę umowę z chińskim rządem - w ciągu pięciu lat Microsoft wyda w Państwie Środka prawie miliard dolarów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3309475.html

PRZEKRÓJ

Muza uwolniona

W Internecie można już wydać, wypromować i sprzedać nagrania. Płyty schodzą na drugi plan. Czy dla muzyki to źle? Wręcz przeciwnie.

http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1517&Itemid=49