Czwartkowy Przegląd Prasy

Tylko dwie spółki z WIG20 - Lotos i Netia - zdążyły do tej pory zarejestrować swoją europejską domenę "eu". Państwo zmusza polskich przedsiębiorców do korzystania z systemu Windows. Zaawansowane technologie z Bielska. Satelitarna fuzja we Francji. Windows w komputerach Apple. XVIII-wieczne reguły statystyki pomagają dziś wykrywać wirusy komputerowe, złodziei kart kredytowych i terrorystów. Jak prezydent Chirac naprawił telefon TP SA.

PARKIET

Firmy nie dbają o europejskie domeny

Tylko dwie spółki z WIG20 - Lotos i Netia - zdążyły do tej pory zarejestrować swoją europejską domenę "eu". Jedna czwarta firm, notowanych na GPW i wchodzących w skład tego indeksu, nawet nie złożyła wniosku.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=429735 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Windows z konieczności, Linux z rozsądku

Państwo zmusza polskich przedsiębiorców do korzystania z systemu Windows. Gdyby firmy mogły używać innych systemów, ich wydatki na oprogramowanie spadłyby nawet o 80 procent.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060406/ekonomia/ekonomia_a_10.html

Zaawansowane technologie z Bielska

Włoska Grupa Avio będzie inwestować w Polsce. Chce zatrudnić co najmniej kilkudziesięciu inżynierów z naszego kraju.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060406/ekonomia/ekonomia_a_12.html

GAZETA.PL

Satelitarna fuzja we Francji

Francuski koncern zbrojeniowy Thales przejmuje biznes satelitarny od koncernu telekomunikacyjnego Alcatel. Dzięki temu zostanie jedną z największych firm w szybko rozwijającej się branży satelitarnej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3263314.html

Jak prezydent Chirac naprawił telefon TP SA

Michał Ratajczyk z Przybiernowa poskarżył się na TP SA francuskiemu prezydentowi. I pomogło.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3263284.html

Windows w komputerach Apple

Apple przez wiele lat odcinał się zarówno od procesorów Intela, jak i systemu operacyjnego Windows stworzonego przez Microsoft. Tymczasem macintoshe z Intelem już są, można też na nich uruchomić Windows.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3263267.html

POLITYKA

Cyferświat

Nawet jeżeli trudno nam się do tego przyznać, w codziennym życiu zachowujemy się w sposób łatwy do przewidzenia. Dlatego XVIII-wieczne reguły statystyki pomagają dziś wykrywać wirusy komputerowe, złodziei kart kredytowych i terrorystów.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=16&news_id=175893&layout=1&forum_id=3823&fpage=Threads&page=text (fragmenty artykułu)