Czwartkowy Przegląd Prasy

Blisko 190 mln zł mogą sięgnąć roszczenia alternatywnego operatora Długie Rozmowy i jego akcjonariuszy wobec Telekomunikacji Polskiej. Giełdowy Comarch rozpoczął rozmowy z potencjalnymi klientami i partnerami w Niemczech w sprawie sprzedaży oprogramowania CDN XL. Słabsze przychody Telekomunikacji. PolCard na sprzedaż. Polscy studenci zdobywają kosmos. Wraca nasz laser. Handel w internecie - na co skarżą się klienci.

PARKIET

Wielkie straty Długich Rozmów

Blisko 190 mln zł mogą sięgnąć roszczenia alternatywnego operatora Długie Rozmowy i jego akcjonariuszy wobec Telekomunikacji Polskiej. Do sądu trafi pozew o 9 mln zł odszkodowania. Będą kolejne.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=405149 (dostęp płatny)

PULS BIZNESU

Comarch spróbuje podbić Niemcy

Giełdowy Comarch rozpoczął rozmowy z potencjalnymi klientami i partnerami w Niemczech w sprawie sprzedaży oprogramowania CDN XL, jednego z najpopularniejszych polskich systemów informatycznych klasy ERP. Spółka chce zaprezentować CDN XL w przyszłym miesiącu na targach COMTEC w Dreźnie.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=72BD8F82-DF1D-404B-9DD7-AFE21F485B4F (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Studenci zdobywają kosmos

Dziś na orbitę wyniesiony zostanie pierwszy satelita skonstruowany przez europejskich studentów. Udział w przedsięwzięciu mają Polacy.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051027/nauka/nauka_a_1.html

Wraca nasz laser

Błękitny laser budowany przez zespół Sylwestra Porowskiego już 10 lat temu okrzyknięto polskim przebojem najnowszej technologii.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051027/ekonomia/ekonomia_a_21.html

GAZETA PRAWNA

Słabsze przychody Telekomunikacji

Opublikowane wczoraj skonsolidowane wynik finansowe Telekomunikacji Polskiej wywołały mieszane uczucia wśród inwestorów. Niepokoi spadkowy trend przychodów, a wyższy od oczekiwań zysk to jedynie wynik zdarzeń jednorazowych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1575&dok=1575.28.516.2.14.2.0.1.htm

GAZETA.PL

PolCard na sprzedaż

Firma Innova Capital, która zarządza w Polsce trzema funduszami inwestycyjnymi sprzedała 11 proc. udziałów w PolCardzie, liderze obsługi transakcji płatniczych. Kupił je strategiczny inwestor PolCardu, firma GTECH.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2987213.html

Handel w internecie - na co skarżą się klienci

Wraz ze wzrostem popularności internetowego handlu rośnie liczba skarg klientów i ich sporów z e-sklepami. Specjaliści apelują, by kupujący online lepiej poznali przysługujące im prawa i upewniali się, że robią zakupy w sklepie solidnym, o dobrej reputacji.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2988080.html