Czwartkowy Przegląd Prasy

Śmiałe plany Netii. Techmex: szansa na 10 mln zł. Centertel: Z Orange na pierwsze miejsce. W bólach powstaje system ratownictwa. Były szef Siemensa doradzi rządowi CDU Radio internetowe, które dopasowuje się do słuchacza Google w Chinach w defensywie, a w USA spółka szuka pieniędzy w gazetach. Uzdrowiska: komórkom wstęp wzbroniony. Otwórzcie pracownie internetowe!

GAZETA.PL

Otwórzcie pracownie internetowe

Dziś początek roku szkolnego. Pierwszy dzwonek dla ponad 6,5 mln uczniów i ostatni dla polityków, którzy muszą wreszcie znaleźć pieniądze, by szkolne pracownie internetowe były otwarte jeszcze długo po lekcjach.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2895226.html

W bólach powstaje system ratownictwa

Wielki zintegrowany system ratownictwa w oparciu o numer 112 to na razie odległa przyszłość. Za to od dziś Polska ponaglana przez Brukselę wprowadza jego protezę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2895112.html

Były szef Siemensa doradzi rządowi CDU

Heinrich von Prier, były szef koncernu Siemens, zostanie głównym doradcą gospodarczym rządu Niemiec, jeśli w wyborach parlamentarnych 18 września zwycięży CDU - zapowiedziała Angela Merkel, kandydatka CDU na kanclerze Niemiec.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894996.html

Radio internetowe, które dopasowuje się do słuchacza

Dlaczego ludzie słuchają internetowych stacji radiowych? Być może przyciąga ich możliwość niemal nieograniczonego wyboru - wśród tysięcy nadawców można znaleźć chyba wszystkie style muzyczne świata. Zamiast szukać igły w stogu siana można jednak skomponować repertuar samemu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894724.html

Google w Chinach w defensywie? Spółka szuka pieniędzy w gazetach

Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka Google traci udział w ważnym rynku chińskim. Jest spychana do defensywy przez lokalnego rywala Baidu.com. Spółka zaczyna szukać pieniędzy także w świecie mediów tradycyjnych. W USA spółka wprowadza do oferty sprzedaż reklamy w tradycyjnych drukowanych magazynach, m.in. "PC Magazine" i "Maximum PC".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894804.html

PARKIET

Techmex: szansa na 10 mln zł

Techmex może pozyskać kontrakt o wartości 10 mln zł, jeśli wygra przetarg ogłoszony przez Agencję Mienia Wojskowego na dostawę map także satelitarnych dla Ministerstwa Obrony Narodowej.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=396962 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Z Orange na pierwsze miejsce

Zmiana nazwy sieci z Idea na Orange pomoże PTK Centertel wejść na pozycję lidera już w pierwszym półroczu 2006 r. - pisze dziennik.

Więcej:http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050901/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Operatorom wstęp wzbroniony

Jak wskazuje gazeta, przyjęta przez Sejm ustawa o uzdrowiskach znacząco utrudni operatorom sieci komórkowych budowę infrastruktury w tych miejscowościach.

Więcej:http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050901/ekonomia/ekonomia_a_21.html

GAZETA PRAWNA

Netia: śmiałe plany

Plany operatora to: przejęcie innych graczy stacjonarnych, 8 mln abonentów mobilnych, połączenie usług komórkowych i stacjonarnych, pozyskanie koncesji GSM. Czy to się Netii uda? - analizuje dziennik.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1535&dok=1535.28.419.2.11.1.0.1.htm