Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Śmiałe plany Netii. Techmex: szansa na 10 mln zł. Centertel: Z Orange na pierwsze miejsce. W bólach powstaje system ratownictwa. Były szef Siemensa doradzi rządowi CDU Radio internetowe, które dopasowuje się do słuchacza Google w Chinach w defensywie, a w USA spółka szuka pieniędzy w gazetach. Uzdrowiska: komórkom wstęp wzbroniony. Otwórzcie pracownie internetowe!

GAZETA.PL

Otwórzcie pracownie internetowe Dziś początek roku szkolnego. Pierwszy dzwonek dla ponad 6,5 mln uczniów i ostatni dla polityków, którzy muszą wreszcie znaleźć pieniądze, by szkolne pracownie internetowe były otwarte jeszcze długo po lekcjach.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2895226.html

W bólach powstaje system ratownictwa Wielki zintegrowany system ratownictwa w oparciu o numer 112 to na razie odległa przyszłość. Za to od dziś Polska ponaglana przez Brukselę wprowadza jego protezę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2895112.html

Były szef Siemensa doradzi rządowi CDU Heinrich von Prier, były szef koncernu Siemens, zostanie głównym doradcą gospodarczym rządu Niemiec, jeśli w wyborach parlamentarnych 18 września zwycięży CDU - zapowiedziała Angela Merkel, kandydatka CDU na kanclerze Niemiec.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894996.html

Radio internetowe, które dopasowuje się do słuchacza Dlaczego ludzie słuchają internetowych stacji radiowych? Być może przyciąga ich możliwość niemal nieograniczonego wyboru - wśród tysięcy nadawców można znaleźć chyba wszystkie style muzyczne świata. Zamiast szukać igły w stogu siana można jednak skomponować repertuar samemu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894724.html

Google w Chinach w defensywie? Spółka szuka pieniędzy w gazetachNajpopularniejsza na świecie wyszukiwarka Google traci udział w ważnym rynku chińskim. Jest spychana do defensywy przez lokalnego rywala Baidu.com. Spółka zaczyna szukać pieniędzy także w świecie mediów tradycyjnych. W USA spółka wprowadza do oferty sprzedaż reklamy w tradycyjnych drukowanych magazynach, m.in. "PC Magazine" i "Maximum PC".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2894804.html

PARKIET

Techmex: szansa na 10 mln złTechmex może pozyskać kontrakt o wartości 10 mln zł, jeśli wygra przetarg ogłoszony przez Agencję Mienia Wojskowego na dostawę map także satelitarnych dla Ministerstwa Obrony Narodowej.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=396962 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Z Orange na pierwsze miejsceZmiana nazwy sieci z Idea na Orange pomoże PTK Centertel wejść na pozycję lidera już w pierwszym półroczu 2006 r. - pisze dziennik.

Więcej:http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050901/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Operatorom wstęp wzbronionyJak wskazuje gazeta, przyjęta przez Sejm ustawa o uzdrowiskach znacząco utrudni operatorom sieci komórkowych budowę infrastruktury w tych miejscowościach.

Więcej:http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050901/ekonomia/ekonomia_a_21.html

GAZETA PRAWNA

Netia: śmiałe planyPlany operatora to: przejęcie innych graczy stacjonarnych, 8 mln abonentów mobilnych, połączenie usług komórkowych i stacjonarnych, pozyskanie koncesji GSM. Czy to się Netii uda? - analizuje dziennik.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1535&dok=1535.28.419.2.11.1.0.1.htm