Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Polski oddział Ericssona zanotował w 2004 r. wzrost sprzedaży o "kilkadziesiąt procent". Spółka szacuje, że w ciągu najbliższych trzech lat każda z polskich sieci komórkowych będzie wydawała na inwestycje ok. 1 mld zł rocznie, a 60 - 70 proc. z tej kwoty będzie przeznaczonych na budowę infrastruktury telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS). Elektrim widzi możliwość porozumienia z Vivendi. Europejskie koncerny elektroniczne i elektrotechniczne lobbują w Polsce na rzecz patentów.

PULS BIZNESU

Ericsson w Polsce miał dobry rokPolski oddział Ericssona zanotował w 2004 r. wzrost sprzedaży o "kilkadziesiąt procent". Firma nie podaje szczegółowych danych przed ogłoszeniem wyników całej korporacji. W 2003 r. jej przychody w Polsce wyniosły 212 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=E8055C3F-4C07-47C6-8231-2EC267F6A806 (dostęp płatny)

Inwestorzy uwierzyli w kompromisElektrim widzi możliwość porozumienia z Vivendi. Jeśli się uda, to spółka spłaci wierzycieli i zainwestuje w energetykę. Akcje szaleją.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=7C420C5D-9710-47B5-AB8E-3C90ECB61923 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Co roku miliard na inwestycje W ciągu najbliższych trzech lat każda z polskich sieci komórkowych będzie wydawała na inwestycje ok. 1 mld zł rocznie. 60 - 70 proc. z tej kwoty będzie przeznaczonych na budowę infrastruktury telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) - uważa Lars E. Svensson, prezes polskiej spółki Ericssona.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050127/ekonomia/ekonomia_a_20.html

Telekomy w górę Zbliżający się okres publikacji wyników finansowych za ostatni kwartał zachęca inwestorów do kupna akcji. W Europie zyskiwały na wartości spółki telekomunikacyjne, co przyczyniło się także do wzrostu notowań Telekomunikacji Polskiej o 1,1 proc. Wartość obrotów akcjami na warszawskiej giełdzie spadła do niecałych 500 mln zł.

GAZETA WYBORCZA

Patentowa presja na polski rząd Europejskie koncerny elektroniczne i elektrotechniczne lobbują w Polsce na rzecz patentów. Listy ślą bezpośrednio do premiera Belki - dowiedziała się "Gazeta". Czy polski rząd ulegnie w sprawie spornej dyrektywy patentowej?

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2513286.html