Czwartkowy Przegląd Prasy

Do 2007 r. Krakowski Park Technologiczny zamierza uruchomić kosztem 15 mln zł inkubator przedsiębiorczości, wspierający firmy nowoczesnych technologii. Na zlecenie Space Imaging Middle East, grupa Techmex będzie współtworzyć mapę cyfrową Afryki Północnej. Błąd KPWiG zaszkodził Netii Europejski Trybunał Sprawiedliwości odrzucił odwołanie Microsoftu Do bezprzewodowych sieci komputerowych można się włamać nie pozostawiając śladów. Magazyn "Slate" ma nowego właściciela.

PULS BIZNESU

Inkubator dla firm w Krakowie

Do 2007 r. Krakowski Park Technologiczny zamierza uruchomić kosztem 15 mln zł inkubator przedsiębiorczości, wspierający firmy nowoczesnych technologii.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323660 (dostęp płatny)

Pierwszy GIS-owy kontrakt Techmexu

Na zlecenie Space Imaging Middle East, grupa Techmex będzie współtworzyć mapę cyfrową Afryki Północnej.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323647 (dostęp płatny)

Błąd KPWiG zaszkodził Netii

W trakcie wczorajszej sesji kurs Netii tracił około 4 proc. Tymczasem na dwóch poprzednich sesjach inwestorzy bez opamiętania skupowali akcje firmy telekomunikacyjnej. Dlaczego gracze naraz odwrócili się od firmy? Korekta? Realizacja zysków? Nie, błąd organu nadzorującego rynek - Komisji Papierów Wartościowych Giełd (KPWiG).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323680 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Gigant nie uniknie kary

Grzywna w wysokości 497,2 miliona euro oraz dodatkowe sankcje nałożone na Microsoft przez Komisję Europejską za praktyki monopolistyczne nie zostały anulowane. Wczoraj Europejski Trybunał Sprawiedliwości odrzucił odwołanie amerykańskiego giganta informatycznego.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041223/ekonomia/ekonomia_a_5.html

Przez ścianę

Wystarczy samochód i komputer przenośny wyposażony w kartę sieci bezprzewodowej, aby haker mógł dostać się do firmowych plików czy poczty e-mail. To, co dla użytkowników w domach i biurach miało oznaczać wygodę, coraz częściej oznacza zagrożenie.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041223/nauka/nauka_a_1.html

GAZETA WYBORCZA

Microsoft przegrał bitwę, nie wojnę

Unijny sąd podtrzymał karę nałożoną na giganta przez Komisję Europejską. Microsoft po raz pierwszy w swojej historii zostaje zmuszony do sprzedaży okrojonej wersji swoich programów i do podzielenia się sekretami z konkurentami. To prawdziwy cios w strategię firmy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2460736.html

Magazyn "Slate" ma nowego właściciela

Wydawca dziennika "Washington Post" kupił od Microsoftu opiniotwórczy magazyn internetowy "Slate".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/0,33407.html