Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Wyścig o to, kto pierwszy zrobi z Elektrimu wydmuszkę, nabiera tempa. Czy Niemcy zapłacą więcej za Erę? System operacyjny Solaris kusi jak żyletki. Carly Fiorina zrobiła porządki w Hewlett-Packard. Telekomunikacja Polska ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji - jeśli nie odpowie w tym terminie, to znaczy, że uznaje roszczenia abonenta. Telefonia internetowa zrewolucjonizuje zarówno tradycyjne naziemne sieci telefoniczne, jak i komórkowe. Już od 1 stycznia przyszłego roku nie będzie zwolnienia z VAT na Internet - stawka na usługi internetowe ma wynosić 22 proc.

Rozgrywka między gigantami nabiera tempa

Niebawem w sądzie znajdzie się wniosek o upadłość Elektrimu. Takie przynajmniej krążą plotki, ale to podobno bujda na resorach. Tak twierdzą najbardziej podejrzani - obligatariusze, którym spółka winna jest około 2 mld zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=318894

Czy w grudniu będzie jeden właściciel Elektrim deklaruje, że jest zainteresowany szybką sprzedażą 51 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, należących dziś do Elektrim Telekomunikacji. We wrześniu 2004 r. Deutsche Telekom oferował za ten pakiet 1,3 mld euro, z czego Elektrim otrzymałby 550 mln euro.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041118/ekonomia/ekonomia_a_3.html

22 procent, ale z ulgą Już od 1 stycznia przyszłego roku nie będzie zwolnienia z VAT na Internet. Stawka na usługi internetowe ma wynosić 22 proc. - wynika z projektu nowelizacji ustawy o VAT, do którego dotarła "Rz". Zmiana nie jest zaskoczeniem, choć do tej pory nie było do końca jasne, kiedy nastąpi.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041118/prawo/prawo_a_4.html

Operator odpowie w 30 dniJuż obowiązuje - Telekomunikacja Polska ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. Jeśli nie odpowie w tym terminie, to znaczy, że uznaje roszczenia abonenta. Spór z TP SA będzie mógł rozstrzygnąć także sąd polubowny.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041118/prawo/prawo_a_6.html

GAZETA PRAWNA

Uwaga, dziecko w sieci

W minionym roku 65 proc. młodych internautów otrzymało od osób nowo poznanych w internecie propozycję spotkania, ponad 1/3 skorzystało z niej - alarmuje Fundacja Dzieci Niczyje, organizator społecznej akcji "Dziecko w sieci".

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1334&dok=1334.6.561.2.4.4.0.1.htm

Fiorina zrobiła porządkiHewlett-Packard, drugi na świecie producent komputerów, zanotował 27-proc. wzrost zysków w minionym kwartale. Amerykański koncern twierdzi, że potknięcia w działach serwerów i baz danych należą już do przeszłości.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1334&dok=1334.28.420.2.12.4.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Czy Niemcy zapłacą więcej za Erę? Wierzyciele Elektrimu zgodzili się na sprzedaż przezeń udziałów PTC, operatora sieci komórkowych Era i Heyah. I wyznaczyli ostateczny termin: 15 grudnia. Problem w tym, że pojawiła się kolejna przeszkoda w długo odwlekanej transakcji.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2396765.html

System operacyjny kusi jak żyletki Sun Microsystems będzie udostępniać swój system operacyjny, którego stworzenie i rozwój pochłonęły 500 mln USD i lata pracy, całkowicie bezpłatnie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2396123.html

BUSINESSMAN MAGAZINE

W jednym gniazdkuTelefonia internetowa uznawana jest za technologię, która zrewolucjonizuje zarówno tradycyjne naziemne sieci telefoniczne, jak i komórkowe. Coraz bardziej powszechne zastosowanie standardu IP (Internet Protocol) sprawia, że przyszłość telekomunikacji rysuje się w nowych barwach.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1202765