Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

URTiP chce zamiany opłat za koncesje UMTS na inwestycje operatorów - to ułatwi mu sprzedaż ostatnich wolnych częstotliwości. Softbank oficjalnie poinformował, że jest zainteresowany nabyciem od 20 do 23 proc. akcji Compu Rzeszów - jednak będzie musiał się zadłużyć. Internet szerokopasmowy: Polska na czele nowych krajów UE. KGHM zamierza spotkać się z polskimi akcjonariuszami Polkomtelu, czyli PKN, PSE oraz Węglokoksem po 16 września w celu ustalenia szczegółów dotyczących przyszłości Polkomtelu. Nie wszystkie szkoły mogą mieć tani dostęp do internetu.

PULS BIZNESU

Inwestycje zamiast opłatUrząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) poinformował wczoraj, że wystąpił do ministra infrastruktury o przygotowanie ustawy w sprawie zamiany opłat za koncesje UMTS na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną. Takie rozwiązanie, podobne jak w telefonii stacjonarnej, od dawna proponowali operatorzy komórkowi.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=309927

Softbank pod rękę z Compem RzeszówPotwierdziły się wczorajsze informacje "PB" o wejściu Softbanku, notowanego na GPW integratora, do zmierzającego na parkiet Compu Rzeszów. Obie spółki informatyczne działają na rynku bankowości.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=309924

PARKIET

Comp Rzeszów pozyska inwestoraSoftbank kupi w ofercie publicznej co najmniej 495 tys. akcji Compu Rzeszów. Wyłoży na ten cel ponad 40 mln zł. Nie ma tyle pieniędzy, dlatego będzie musiał zwiększyć zadłużenie.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=345736&idt=&dz=01000

RZECZPOSPOLITA

Opłaty koncesyjne na inwestycjePrezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś zaproponował ministrowi infrastruktury podjęcie inicjatywy ustawodawczej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/ekonomia_a_8.html

O przyszłości PolkomteluKGHM zamierza spotkać się z polskimi akcjonariuszami Polkomtelu, czyli PKN, PSE oraz Węglokoksem po 16 września w celu ustalenia szczegółów dotyczących przyszłości Polkomtelu - poinformował Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/index.html

Softbank inwestuje w COMP RzeszówSoftbank zobowiązał się do objęcia 495 tys. akcji COMP Rzeszów, a docelowo jest zainteresowany pakietem dającym 20 do 23 proc. udziałów. Obie spółki należące do największych w kraju producentów oprogramowania dla sektora bankowego poinformowały o tym wczoraj, w dniu rozpoczęcia oferty publicznej COMP Rzeszów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040909/ekonomia/ekonomia_a_18.html

GAZETA WYBORCZA

Polska na czeleWśród nowych członków Unii należymy do czołówki jeśli chodzi o szybki internet. Nasycenie rynku takimi łączami w nowych państwach członkowskich Unii jest wciąż niskie, ale to właśnie te kraje odnotują najszybszy wzrost w tej dziedzinie gospodarki - wynika z raportu firmy konsultingowej The Yankee Group.

Wciąż jednak nie wszyscyDo programu TP SA oferującego internet za złotówkę, tylko w ciągu pierwszej doby przyłączyło się ponad 500 szkół. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży alarmuje, że tej szansy nie będą mieć szkoły z wielu małych miejscowości, gdzie nie ma dostępu do sztywnych łącz.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2275777.html

GAZETA PRAWNA

Słabe zarządzanie wiedzą hamuje konkurencyjnośćNiski poziom wykorzystania aktywów niematerialnych i brak innowacji w firmach hamuje konkurencyjność polskiej gospodarki. Średnie straty ponoszone rocznie przez polskie przedsiębiorstwa z tytułu nieefektywnego zarządzania posiadaną przez nie wiedzą i informacjami wynoszą ponad 45 tys. zł na jednego zatrudnionego - oceniają eksperci z firmy KPMG w raporcie "Zarządzanie wiedzą w Polsce 2004".

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1286&dok=1286.28.3.2.9.2.0.1.htm

WYNIKI FINANSOWE

National Semiconductor opublikuje wyniki finansowe za I kw. 2005 r. rozliczeniowego. Webcast dostępny na stronach producenta.

KONFERENCJE

Intel Developer Forum - 7-9 września - więcej informacji:http://www.intel.com/idf/us/fall2004/systems/

ITU TELECOM ASIA 2004 7-11 września - więcej informacji: http://www.itu.int/ASIA2004/