Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Giełdowa ATM Grupa planuje w czwartym kwartale tego roku uruchomienie telewizji interaktywnej i wideo na żądanie z pomocą operatorów telekomunikacyjnych. Telekomunikacja Polska sukcesywnie traci udziały w lukratywnym rynku połączeń międzynarodowych i na komórki. Czy polskie banki nadal będą kurą znoszącą złote jajka dla branży IT? Wprowadzenie znaku bezpieczeństwa CE wyeliminuje z rynku kilka tysięcy małych firm składających komputery. Nauczcie się pisać! Prawie wszyscy robicie błędy ortograficzne! - apeluje jeden z użytkowników Internetu.

PULS BIZNESU

ATM TVGiełdowa ATM Grupa planuje w czwartym kwartale tego roku uruchomienie telewizji interaktywnej i wideo na żądanie z pomocą operatorów telekomunikacyjnych. Do końca października potrwają testy użytkowe i komercyjne związane z tą inwestycją. Na początku lipca spółka podpisała umowę o współpracy z Telefonią Dialog, która ma udostępnić infrastrukturę.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305857 (dostęp płatny)

Operatorzy uderzają w TPTelekom sukcesywnie traci udziały w lukratywnym rynku połączeń międzynarodowych i na komórki. Wkrótce przejdzie jednak do ofensywy.

Na zakończenie drugiego kwartału udział TP w rynku połączeń międzynarodowych (ILD) wyniósł tylko 76,4 proc. Oznacza to, że telekom przez ostatnie pół roku oddał konkurentom ponad 13 proc. tego segmentu rynku.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305864 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

O kożyściach z artykółu "Nauczcie się pisać! Prawie wszyscy robicie błędy ortograficzne!" - apeluje jeden z użytkowników Internetu. Na to odpowiada inny: "A może niech lepiej zlikwidują niektóre polskie znaki, bo tylko problemy przez nie ludzie mają".

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040805/kraj/kraj_a_8.html

GAZETA WYBORCZA

Koniec bankowego eldorado?Blisko trzy miliardy złotych rocznie inwestowały w informatykę polskie banki w ostatnich kilku latach. Czy mimo zakończenia wielkich projektów informatycznych nadal będą kurą znoszącą złote jajka dla branży IT?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2212657.html

Trzynasta ugoda MicrosoftuPrawie 31,5 mln dol. odszkodowania zgodził się zapłacić klientom amerykański koncern Microsoft w ramach ugody ze stanem Nowy Meksyk.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2213069.html

Wejście blogaW przyszłym tygodniu w Japonii startuje nowy serwis Microsoftu, który umożliwi publikowanie dzienników internetowych (tzw. blogów). To kolejny krok koncernu z Redmond w walce z gogle

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2212685.html

Nokia na TajwanieNokia, fiński potentat telekomunikacyjny, wygrała przetarg na budowę sieci telefonii trzeciej generacji dla tajwańskiego Chunghwa Telecom.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2212681.html

GAZETA PRAWNA

Wakacje przez InternetOd 2-3 lat następuje szybki rozwój rynku internetowych usług turystycznych w Polsce. Serwisy internetowe pełnią obecnie nie tylko funkcję informacyjną dla turystów, ale umożliwiają także dokonywanie za pomocą sieci rezerwacji oraz transakcji zakupu m.in. wycieczek, miejsc w hotelach czy kwaterach agroturystycznych, biletów lotniczych, autokarowych i kolejowych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1261&dok=1261.28.7.2.12.1.0.3.htm

BUSINESSWEEK POLSKA

Koniec świata składaczyPrzez wiele lat, pod względem poziomu sprzedaży, wielkie światowe koncerny informatyczne nie były w stanie konkurować w Polsce z drobnymi producentami komputerów. Wkrótce jednak wielcy wykończą małych.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=228 (fragmenty artykułu)

Jeden klik do wiedzyW polskim e-learningu prym wiodą kursy obsługi oprogramowania i nauka języków. Ale ten rynek - mimo wzrostu - to zaledwie 40 mln złotych. Na świecie 23 mld dolarów.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=236 (fragmenty artykułu)

KONFERENCJE

LinuxWorld Conference and Expo - 2-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.linuxworldexpo.com/live/12/

Search Engine Strategies Conference and Expo 2004 - 2-5 sierpnia - więcej informacji:http://www.jupiterevents.com/sew/summer04/index.html

Freedom Fest 2004 - 4-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.eff.org/freedomfest/2004a.php/