Czwartkowy Przegląd Prasy

Giełdowa ATM Grupa planuje w czwartym kwartale tego roku uruchomienie telewizji interaktywnej i wideo na żądanie z pomocą operatorów telekomunikacyjnych. Telekomunikacja Polska sukcesywnie traci udziały w lukratywnym rynku połączeń międzynarodowych i na komórki. Czy polskie banki nadal będą kurą znoszącą złote jajka dla branży IT? Wprowadzenie znaku bezpieczeństwa CE wyeliminuje z rynku kilka tysięcy małych firm składających komputery. Nauczcie się pisać! Prawie wszyscy robicie błędy ortograficzne! - apeluje jeden z użytkowników Internetu.

PULS BIZNESU

ATM TV

Giełdowa ATM Grupa planuje w czwartym kwartale tego roku uruchomienie telewizji interaktywnej i wideo na żądanie z pomocą operatorów telekomunikacyjnych. Do końca października potrwają testy użytkowe i komercyjne związane z tą inwestycją. Na początku lipca spółka podpisała umowę o współpracy z Telefonią Dialog, która ma udostępnić infrastrukturę.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305857 (dostęp płatny)

Operatorzy uderzają w TP

Telekom sukcesywnie traci udziały w lukratywnym rynku połączeń międzynarodowych i na komórki. Wkrótce przejdzie jednak do ofensywy.

Na zakończenie drugiego kwartału udział TP w rynku połączeń międzynarodowych (ILD) wyniósł tylko 76,4 proc. Oznacza to, że telekom przez ostatnie pół roku oddał konkurentom ponad 13 proc. tego segmentu rynku.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305864 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

O kożyściach z artykółu

"Nauczcie się pisać! Prawie wszyscy robicie błędy ortograficzne!" - apeluje jeden z użytkowników Internetu. Na to odpowiada inny: "A może niech lepiej zlikwidują niektóre polskie znaki, bo tylko problemy przez nie ludzie mają".

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040805/kraj/kraj_a_8.html

GAZETA WYBORCZA

Koniec bankowego eldorado?

Blisko trzy miliardy złotych rocznie inwestowały w informatykę polskie banki w ostatnich kilku latach. Czy mimo zakończenia wielkich projektów informatycznych nadal będą kurą znoszącą złote jajka dla branży IT?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2212657.html

Trzynasta ugoda Microsoftu

Prawie 31,5 mln dol. odszkodowania zgodził się zapłacić klientom amerykański koncern Microsoft w ramach ugody ze stanem Nowy Meksyk.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2213069.html

Wejście bloga

W przyszłym tygodniu w Japonii startuje nowy serwis Microsoftu, który umożliwi publikowanie dzienników internetowych (tzw. blogów). To kolejny krok koncernu z Redmond w walce z gogle

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2212685.html

Nokia na Tajwanie

Nokia, fiński potentat telekomunikacyjny, wygrała przetarg na budowę sieci telefonii trzeciej generacji dla tajwańskiego Chunghwa Telecom.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2212681.html

GAZETA PRAWNA

Wakacje przez Internet

Od 2-3 lat następuje szybki rozwój rynku internetowych usług turystycznych w Polsce. Serwisy internetowe pełnią obecnie nie tylko funkcję informacyjną dla turystów, ale umożliwiają także dokonywanie za pomocą sieci rezerwacji oraz transakcji zakupu m.in. wycieczek, miejsc w hotelach czy kwaterach agroturystycznych, biletów lotniczych, autokarowych i kolejowych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1261&dok=1261.28.7.2.12.1.0.3.htm

BUSINESSWEEK POLSKA

Koniec świata składaczy

Przez wiele lat, pod względem poziomu sprzedaży, wielkie światowe koncerny informatyczne nie były w stanie konkurować w Polsce z drobnymi producentami komputerów. Wkrótce jednak wielcy wykończą małych.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=228 (fragmenty artykułu)

Jeden klik do wiedzy

W polskim e-learningu prym wiodą kursy obsługi oprogramowania i nauka języków. Ale ten rynek - mimo wzrostu - to zaledwie 40 mln złotych. Na świecie 23 mld dolarów.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=236 (fragmenty artykułu)

KONFERENCJE

LinuxWorld Conference and Expo - 2-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.linuxworldexpo.com/live/12/

Search Engine Strategies Conference and Expo 2004 - 2-5 sierpnia - więcej informacji:http://www.jupiterevents.com/sew/summer04/index.html

Freedom Fest 2004 - 4-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.eff.org/freedomfest/2004a.php/