Czwartkowy Przegląd Prasy

Operatorzy komórkowi coraz ostrzej walczą o użytkowników telefonów na kartę, ale panicznie boją się wojny cenowej. Nadchodzi czas telefonów komórkowych bez subsydiów czyli czas tańszych usług. Komisja Europejska zawiesiła proces badania planów fuzji i koncernów muzycznych Sony i Bertelsmanna, ponieważ potrzebuje nowych informacji. Emisja Techmeksu skazana na sukces. Dziś kwartalne wyniki finansowe podadzą IBM, Sun Microsystems, Unisys, EMC oraz Siebel Systems.

GAZETA WYBORCZA

Potyczki czy wojna

Operatorzy sieci komórkowych coraz ostrzej walczą o użytkowników telefonów na kartę, ale panicznie boją się wojny cenowej. Ta może wybuchnąć, tylko jeśli oferta Heyah okaże się wielkim sukcesem. A to niewykluczone, bo nieoficjalnie mówi się nawet o 500 tys. klientów. (s. 17)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2021487.html

Tańsze rozmowy, droższe telefony?

Nowa prepaidowa sieć PTC - Heyah może być początkiem marszu do sprzedaży telefonów bez subsydiów. A przez to do tańszych usług. (s. 21)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2021517.html

Muzyczna pauza

Komisja Europejska zawiesiła proces badania planów fuzji koncernów muzycznych Sony i Bertelsmanna, bo potrzebuje dodatkowych informacji. (s. 21)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2021045.html

PULS BIZNESU

Pora na wielkie emisje

Analitycy są przekonani, że akcje Techmexu i Globe Trade Center sprzedadzą się bez problemów. To dobrze wróży większym ofertom. (s. 4-5)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=288630

GAZETA BANKOWA

Renesans oddziałów: trwają, ale muszą się zmienić

Chociaż bieżące statystyki i prognozy wskazują na stały wzrost wykorzystania kanałów zdalnej obsługi klientów w bankach, tradycyjne oddziały wyszły obronną ręką z fali internetowej gorączki. Aby się utrzymać, muszą jednak zmienić styl i formę obsługi klientów. (s. 34)

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,5493,142,art.html

BUSINESSWEEK POLSKA

Z ziemi do gwiazd

Nowe strategie w sektorze IT: Techmex zmienia oblicze, Optimus wraca do korzeni. Najbliższe miesiące będą gorące dla polskich firm z branży IT. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej międzynarodowe koncerny mocniej zaznaczą swoją obecność w naszym kraju. Doświadczenia Europy Zachodniej pokazują, że w czołówce kilkunastu największych firm informatycznych pozostaje miejsce dla najwyżej dwóch graczy lokalnych. Podobnie może być w Polsce.

http://www.businessweek.pl/index.php?show=145/detail&O=6

KWARTALNE WYNIKI SPÓŁEK IT

IBM ogłosi rezultaty za I kw. 2004. Transmisja w Internecie pod adresem:

http://www.ibm.com/investor/1q04/index.phtml

Sun Microsystems podsumuje III kw. 2004 r. obrachunkowego. Relację z konferencji można usłyszeć pod adresem:

http://wcdata.sun.com/webcast/archives/VIP-1561/index.html

Unisys - prezentacja wyników spółki za I kw. 2004 r.:

http://www.unisys.com/about__unisys/investors/archived__presentations/1q04__financial__release_a_webcast.htm

Pierwsze trzy miesiące br. podsumuje EMC. Więcej informacji:http://www.emc.com

Siebel Systems, dostawca aplikacji CRM, ogłosi wyniki finansowe podczas transmitowanej na żywo konferencji prasowej. Więcej informacji:

http://www.siebel.com/about/investor_information/calendar.shtm