Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel spłacił pożyczkę w wysokości 500 mln zł, którą zaciągnął u akcjonariuszy na raty UMTS. Właściciele JTT chcą odszkodowania za doprowadzenie spółki do bankructwa. W tym roku wzrost gospodarczy wyniesie minimum 3,5%. UOKiK rozpocznie postępowanie wyjaśniające w sprawie skarg na Błękitną Linię TP.

PULS BIZNESU

Fiskus zabił JTT? Niech teraz płaci

Wrocławski JTT Computer zaskarżył do NSA decyzje, które izba skarbowa podejmowała po przegraniu pierwszej rozprawy z JTT w sądzie. Właściciele JTT chcą odszkodowania za doprowadzenie spółki do bankructwa. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Rośnie nam wzrost

Po trzech chudych latach, w tym roku wzrost gospodarczy wyniesie minimum 3,5%. Według danych GUS-u w listopadzie przemysł zwiększył produkcję o 9%, a zdaniem analityków w grudniu br. wzrost produkcji może przekroczyć nawet 20%. (s. 1, 19)

Dla taksówek nie ma kas

Według różnych szacunków Zrzeszenia Transportu Prywatnego, od 80 do 90% taksówkarzy nie będzie miało 1 stycznia kas i taksometrów fiskalnych. Z firm montujących urządzenia i z korporacji taksówkowych dochodzą sygnały świadczące, że producenci nie dali rady wyprodukować dostatecznej liczby kas i taksometrów. (s. 22)

Potarmosić TP SA

UOKiK zarzuca TP SA, że operator utrudnia abonentom korzystanie z usług i straszy karami: urząd rozpocznie postępowanie wyjaśniające w sprawie skarg na Błękitną Linię. (s. 23)

PARKIET

Lider na rynku bankomatów

W 2003 roku 3/4 wszystkich nowych bankomatów zainstalowanych w Polsce wyprodukowała firma Wincor Nixdorf. Firma ma także połowę udziałów w rynku systemów kasowych dla sieci handlowych. (s. 4)

Polkomtel spłacił pożyczkę

Trzy lata przed terminem Polkomtel spłacił pożyczkę w wysokości 500 mln zł, którą zaciągnął u akcjonariuszy. Pożyczka, o której poinformowano w 2001 roku zaciągnięta od wszystkich akcjonariuszy proporcjonalnie do zaangażowania była przeznaczona na spłatę rat za koncesję UMTS. (s. 7)