Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego niektóre przepisy ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Computerland podpisał z Politechniką Wrocławską umowę na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego.

Gazeta Wyborcza

Nie podsłuchiwać!Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zaskarżyła wczoraj do Trybunału Konstytucyjnego niektóre przepisy ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Zaskarżone rozporządzenie nakazuje wszystkim operatorom (od telefonicznego giganta po osiedlowego dostawcę Internetu) instalowanie sprzętu do rejestrowania i archiwizowania wszelkich treści i danych przesyłanych w sieci - w tym m.in. e-maili (s. 20)

Puls Biznesu

Computerland wchodzi w uczelnieComputerland podpisał z Politechniką Wrocławską umowę na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Jej wartość szacowana jest na ok. 3 mln zł. Wdrożenie systemu ma potrwać 14 miesięcy. (s. 8)

Parkiet

Fundusze kupią więcej Netii"8 mln USD zainwestowanych w Netię nie jest szczytem naszych możliwości" mówi Jacek Rawicki, partner zarządzający w Enterprise Investors. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że EI zaczął już montować ewentualną koalicję, która pozwoliłaby na wprowadzenie jego przedstawiciela do rady nadzorczej operatora. (s. 1)

Amazon.com stawia na JaponięAmazon.com chce, aby w ciągu pięciu lat największym, poza USA, rynkiem dla spółki stała się Japonia. Już teraz na tamtejszym rynku spółka odnotowuje największy wzrost sprzedaży. Amazon ma tam ponad 2 mln klientów. (s. 9)