Czwartkowy Przegląd Prasy

Minister finansów zapowiada likwidację „praktycznie wszystkich ulg i zwolnień” od podatku. Portal ekonomiczny NBP zbuduje za 7,1 mln zł ComArch. Notowania TP SA spadły po przekazaniu pakietu akcji operatora stoczni gdyńskiej.

PARKIET

Mniejsze stawki, większe ulgi

Minister Grzegorz Kołodko zapowiedział, że rząd zlikwiduje „praktycznie wszystkie” ulgi i zwolnienia od podatku. Następnie, przy założeniu, że takie poprawki zaakceptuje Sejm, jest planowane obniżenie stawek podatkowych. (s. 1)

e-Edukacja NBP

ComArch zbuduje za 7,1 mln zł portal edukacji ekonomicznej dla NBP. Korzystanie z tego największego publicznego projektu e-learningowego ma być bezpłatne. Krakowska spółka na zbudowanie i uruchomienie portalu ma 80 dni, potem przez 510 dni będzie go obsługiwać. (s. 3)

Akcje Elektrimu za 9 zł

Wczoraj w transakcjach pakietowych właściciela zmieniło blisko 5% akcji Elektrimu. Za akcję płacono 9 zł, czyli o 1,5 zł więcej niż miała wynieść cena ustalona przez BRE Bank z Polsat Media i TCF. Transakcja jednak odbyła się najprawdopodobniej w ramach tego porozumienia. Kurs Elektrimu po transakcji zyskał 5%. (s. 3)

PULS BIZNESU

MSP zbija kurs akcji TP SA

Notowania Telekomunikacji Polskiej osiągnęły wczoraj poziom najniższy w roku bieżącym, po tym, jak na giełdę dotarła informacja o przekazaniu przez rząd pakietu akcji operatora stoczni gdyńskiej. Tuż przed zamknięciem za papiery TP SA płacono 11,85 zł, o 3,7% mniej niż dzień wcześniej. (s. 7)