Czwartkowy Przegląd Prasy

Warszawski sąd nie przesunął przypadającego na najbliższy poniedziałek terminu rozprawy w związku z wnioskiem o ogłoszenie upadłości Elektrimu.

PARKIET

Thierry Breton za sterami France Telecom

Pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego firmy Thomson Multimedia Thierry Breton został powołany na stanowisko prezesa France Telecom. Breton zapowiedział dwumiesięczny audyt, po którym ma ogłosić plan oddłużenia firmy. Zobowiązania France Telecom sięgaja obecnie 70 mld EUR. (s. 8)

NTT DoCoMo odpisze 4,7 mld USD

Odpis największego na świecie operatora komórkowego za pierwsze półrocze br. wyniesie 4,7 mld USD. Przyczyną jest spadek wartości inwestycji zagranicznych – m.in. AT&T Wireless Services, KPN Mobile i Hutchinson 3G UK Holdings. (s. 8)

Gary Winnick pomoże emerytom

Podczas przesłuchania przed komisja Kongresu były prezes Global Crossing, Gary Winnick, powiedział, że nie czuje się odpowiedzialny za upadek firmy. Jednocześnie zapowiedział wsparcie funduszu emerytalnego spółki kwotą 25 mln USD. Przed bankructwem operatora Winnick zarobił na obrocie jego papierami 734 mln USD. (s. 9)

PRAWO I GOSPODARKA

Bezpieczniej z Check Point

Check Point Technologies otworzyła polskie biuro sprzedaży. Check Point sprzedaje oprogramowanie dedykowane zabezpieczeniu Internetu. Polski rynek stanowi 50% wartości rynku regionu Europy Środkowej. Polskie biuro skupi się na pozyskiwaniu klientów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. (s. 7)

PULS BIZNESU

Sąd nie przełożył rozprawy Elektrimu

Warszawski sąd nie przychylił się do prośby zarządu Elektrimu i nie przesunął przypadającego na najbliższy poniedziałek 7 października terminu rozprawy w związku z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Elektrim chciał przesunięcia rozprawy aby w tym czasie porozumieć się z wierzycielami, którym zaproponował nowy harmonogram restrukturyzacji długu.Elektrim musiał złożyć wniosek o upadłość na żądanie Wiedeńskiego Trybunału Arbitrażowego, rozpatrującego równolegle spór holdingu z Deutsche Telecom. (s. 12)