Czwartkowy Przegląd Prasy

Szeptel zamierza przeznaczyć na dokończenie rozpoczętych inwestycji 40 mln zł, czyli połowę wcześniej planowanej sumy. Komisja Europejska warunkowo zatwierdziła fuzję największych spółek telekomunikacyjnych Skandynawii - szwedzkiej Telii i fińskiej Sonery.

PULS BIZNESU

Szeptel o połowę tnie inwestycjeSzeptel zamierza przeznaczyć na dokończenie rozpoczętych inwestycji 40 mln zł, czyli połowę wcześniej planowanej sumy. Część tych środków będzie pochodzić z emisji papierów dłużnych - emisji akcji władze spółki na razie nie przewidują. (s. 5)

DT rozmawia z AT&TDeutsche Telekom prowadzi rozmowy w sprawie połączenia swojego VoiceStream Wireless z AT&T Wireless Services. Jeśli negocjacje zakończą się powodzeniem, a fuzja dojdzie do skutku, powstanie drugi co do wielkości operator telefonii komórkowej w USA. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

Już razemW środę Komisja Europejska warunkowo zatwierdziła fuzję największych spółek telekomunikacyjnych Skandynawii - szwedzkiej Telii i fińskiej Sonery. (s. 12)

GAZETA WYBORCZA

Szukajcie, a nie znajdziecieOnet.pl usuwa ze swej wyszukiwarki i katalogu witryny handlowe, które nie podpiszą umowy z pasażem handlowym portalu. O polityce handlowej Onetu nie wiedzą nic internauci, dla których wyszukiwarki są niejednokrotnie jedną z głównych usług portal. (s. 16)

RZECZPOSPOLITA

Próba zablokowania układuCześć obligatariuszy Netii nie zgadza się na propozycję restrukturyzacji zadłużenia spółki, sięgającego 850 mln USD. Twierdzą oni, że w przypadku upadłości Netii ich roszczenia zostaną zaspokojone w większym stopniu. (s. B3)