Czwartkowy Przegląd Prasy

Google ma 700 mln zł z polskich klików... Dostawcy Internetu naciągają klientów... Dziennik Murdocha dla części internautów... Optimus: Podaż już się skończyła... Zmiany w bankowości internetowej... Cap Gemini i Intel zbudują tablet do zarządzania energią...

COMPUTERWORLD

EURO 2012: czy grożą nam zamachy?

Kulminacja zagrożenia zamachami terrorystycznymi w Polsce nastąpi w roku 2012. Celami będą obiekty sportowe Finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Wyszukiwarka Bing kopiuje wyniki Google?

Google twierdzi, że Microsoft kopiuje wyniki wyszukiwania google.com i umieszcza je w Bingu. Firma ma nawet dowody, że konkurent podbierał jej dane.

Rosną wydatki na IT w finansach

Globalne wydatki na IT w sektorze usług finansowych wzrosną do 363,8 mld USD w 2011 r. - o 3,7% w porównaniu z 2010 rokiem - wynika z raportu firmy Celent.

Nowa wersja systemu Microsoft Dynamics AX dla firm handlowych

Z początkiem lutego do oficjalnej sprzedaży trafiła nowa odsłona systemu Microsoft Dynamics AX for Retail. Oprogramowanie w wersji R2 to usprawniona wersja systemu ERP dla firm handlowych, który na rynku zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku.

RZECZPOSPOLITA

Dostawcy Internetu naciągają klientów

Operatorzy: Szybkość nie taka jak w umowie? Ale prawa nie łamiemy.

Zmiany w bankowości internetowej

Ponad połowa z ankietowanych przez nas banków zapowiada udogodnienia w korzystaniu z kont osobistych w internecie. Zmiany wprowadzają m.in. PKO BP, Pekao oraz ING Bank Śląski.

Dziennik Murdocha dla części internautów

Australijski magnat prasowy Rupert Murdoch uruchomił pierwszy na świecie cyfrowy dziennik "The Daily" wyłącznie dla posiadaczy tabletów iPad.

GAZETA PRAWNA

Cap Gemini i Intel zbudują tablet do zarządzania energią

Tablety w zarządzaniu energią? Takie plany posiadają francuska firma Cap Gemini i amerykański Intel Corp. Mają one wkrótce zaoferować konsumentom i przedsiębiorstwom użyteczności publicznej komputery w wersji tableta, które będą wyposażone w systemy zarządzania energią.

PARKIET

Optimus: Podaż już się skończyła

Menedżment i założyciele (cztery osoby fizyczne) objęli łącznie, wykonując prawa z warrantów subskrypcyjnych, 7,11 mln akcji serii I Optimusa.

PULS BIZNESU

Google ma 700 mln zł z polskich klików

Lider wyszukiwarek zarabia nad Wisłą krocie. Jego przychody rosną i będą rosły w dwucyfrowym tempie.

NetWorld

Ericsson prezentuje sieć HSPA o przepustowości 168 Mb/s

Ericsson zademonstrował bezprzewodową sieć HSPA (High-Speed Packet Access), która oferuje transmisję danych w kierunku do abonenta z szybkością 168 Mb/s, a w odwrotnym - 24 Mb/s. Firma wykorzystała podczas pokazu, w którym brała również udział firma telekomunikacyjna SingTel, prototypowy sprzęt sieciowy i konsumencki.

Cisco: gwałtowny wzrost ruchu w sieciach mobilnych do 2015 r.

Cisco we wczoraj opublikowanym raporcie "Visual Networking Index: Global Mobile Data Traffic Forecast Update, 2010-2015" przewiduje, że ruch w sieciach mobilnych wzrośnie w latach 2010-2015 r. aż 26-krotnie i użytkownicy prześlą przez takie sieci w 2015 r. aż 75 eksabajtów danych. Odpowiada to zawartości 19 mld płyt DVD. Dla porównania - w 2000 r. cały ruch generowany w sieciach IP wyniósł 1 eksabajt.

Mobilne gadżety w sieci firmowej

Popularność smartfonów oraz tabletów rośnie z każdym kolejnym kwartałem. Na rynku mobilnych systemów operacyjnych trwa prawdziwy wyścig, którego liderem po raz pierwszy jest Google Android. Choć główną siłą nabywczą nowych smartfonów i tabletów są klienci indywidualni, to coraz częściej urządzenia te wykorzystywane są do łączenia się z sieciami firmowymi, co wymusza na administratorach zmiany w podejściu do mobilnych "zabawek" pracowników.