Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel interesują przejęcia i rozwój usług internetowych... Kto po Marku Hurdzie?... Drugi bank wprowadza karty zbliżeniowe Visa PayWave... CPI ogłasza przetarg na wdrożenie e-usług administracji publicznej na ePUAP...Prezes City Interactive wycenia akcje na co najmniej 20 zł... HP i Sybase wspólnie pracują nad rozwiązaniami analitycznymi... Plastic Logic rezygnuje z Que i pracuje nad drugą generacją czytnika... 30 firm bez dotacji...

COMPUTERWORLD

HP: Kto po Marku Hurdzie?Wśród potencjalnych następców Marka Hurda na stanowisku dyrektora generalnego

wymieniani są m.in. byli dyrektorzy generalni koncernów Palm, Compaq. Pod uwagę brani są również obecni wiceprezesi koncernu oraz osoby niezwiązane z HP. Poszczególne kandydatury mogą odpowiadać odmiennym koncepcjom przyszłej strategii koncernu.

http://www.computerworld.pl/news/360961/HP.Kto.po.Marku.Hurdzie.html

CPI ogłasza przetarg na wdrożenie e-usług administracji publicznej na ePUAPPrzetarg został ogłoszony dziś (11 sierpnia) i został podzielony na dwie części. Wartość zamówień w każdej z nich to ok. 2,5 mln zł. Czas trwania umowy ramowej to 36 miesięcy.

http://p1.idg.pl/r/87cbd

HP i Sybase wspólnie pracują nad rozwiązaniami analitycznymiModel oprogramowania stworzony w ramach współpracy koncernów HP i Sybase ma pozwalać na zbudowanie kompletnego rozwiązania analitycznego w oparciu o rozwiązania obu firm. Architektura referencyjna zakłada m.in. wykorzystanie systemu Red Hat, oprogramowania Business Intelligence firmy Sybase i sprzętu HP.

http://p1.idg.pl/r/eca8f

RZECZPOSPOLITA

30 firm bez dotacjiTylko 10 z 40 firm przeszło trzecią ocenę wniosków o granty z programu "Innowacyjna gospodarka".

http://www.rp.pl/artykul/9211,521283_30_firm_bez_dotacji.html

Polkomtel interesują przejęcia i rozwój usług internetowychSpółka w tym roku mocniej wejdzie na rynek Internetu i zarobi więcej niż w 2009 r. Deklaruje zainteresowanie przejęciami m.in. Dialogu, Exatela, Hawe czy Playa. A telewizja w portfelu? - Nie powiem nie - mówi prezes Jarosław Bauc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,520987_Polkomtel_interesuja_przejecia_i_rozwoj_uslug_internetowych_.html

WYBORCZA.BIZ

Plastic Logic rezygnuje z Que. Pracuje nad drugą generacją czytnikaElektroniczny czytnik Que wyczekiwany przez wydawców prasy nie powstanie - poinformował producent. Powód? Rosnąca konkurencja i szybki rozwój rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8241203,Plastic_Logic_rezygnuje_z_Que__Pracuje_nad_druga_generacja.html

Obiecywali nagrody w konkursach SMS. Za sprawę zabrał się UOKiKFirma z Poznania obiecywała, że w jej konkursie SMS-owym wygrywa każdy. Teraz może zapłacić karę. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8237454,Obiecywali_nagrody_w_konkursach_SMS__Za_sprawe_zabral.html

Drugi bank wprowadza karty zbliżeniowe Visa PayWavePo Banku Zachodnim WBK karty bezstykowe z logo Visa oferuje MultiBank. Do końca roku takie karty wydawać będzie osiem banków.

http://wyborcza.pl/1,75248,8235167,Drugi_bank_wprowadza_karty_zblizeniowe_Visa_PayWave.html

PARKIET

City Interactive: Prezes wycenia akcje na co najmniej 20 złPrzeszło 18 proc. można było w środę zarobić na akcjach City Interactive. Obecnie za papiery producenta gier komputerowych trzeba płacić 12,19 zł. Marek Tymiński, prezes firmy uważa, że wciąż mają olbrzymi potencjał wzrostu. Jego zdaniem akcje są warte po ok. 20 zł za sztukę.

http://www.parkiet.com/artykul/957452_City_Interactive__Prezes_wycenia_akcje_na_co_najmniej_20_zl.html