Czwartkowy Przegląd Prasy

Ożywienie na rynku mikroprocesorów... Allegro, Gadu-Gadu i Nasza-klasa.pl pod jednym dachem... Przychody Telekomunikacji Polskiej w dół, ale wolniej... Comarch wdraża nową platformę usługową w Telefonii Dialog... 59 poprawek Oracle, także dla rozwiązań Sun Microsystems... Reklama w sieci coraz bliżej magicznych 100 mld dol... "Solidarność" Grupy TP protestowała przed ambasadą francuską...

COMPUTERWORLD

Postępy efektywności

Czy działania CIO polskich banków predestynują ich do miana pionierów efektywnego IT?

http://p1.idg.pl/r/82d3b

SAP: Od monolitu w stronę mobilności

Przejęcie firmy Sybase ma przyspieszyć rozwój oferty mobilnych systemów niemieckiego koncernu. Poza systemami klasy BI i CRM w ofercie SAP znaleźć mają się również mobilne rozwiązania wspomagające zarządzanie kapitałem ludzkim oraz procesami związanymi z łańcuchami dostaw.

http://p1.idg.pl/r/b6b24

Czy powinieneś już wdrożyć w firmie GIS?

GIS to system informatyczny związany z danymi geograficznymi. Coraz więcej organizacji odkrywa siłę informacji geograficznych, które można powiązać z innymi gromadzonymi danymi.

http://p1.idg.pl/r/8da83

RZECZPOSPOLITA

Ożywienie na rynku mikroprocesorów

Największy na świecie producent maszyn służących do drukowania obwodów scalonych na płytkach krzemowych podniósł prognozę tegorocznej sprzedaży o co najmniej 10 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,508813_Ozywienie_na_rynku_mikroprocesorow.html

Reklama w sieci coraz bliżej magicznych 100 mld dol.

W 2014 roku wpływy z reklamy online będą już stanowiły na świecie 17,2 proc. całego reklamowego tortu wartego wtedy 564 mld dol. - przewiduje w najnowszych prognozach firma eMarketer.

http://www.rp.pl/artykul/9211,508811_Reklama_w_sieci_coraz_blizej_magicznych_100_mld_dol_.html

Comarch wdraża nową platformę usługową w Telefonii Dialog

Telefonia Dialog, dzięki platformie BroadWorks, będzie mogła świadczyć usługi głosowe także w technologii VoIP.

http://www.rp.pl/artykul/9211,508509_Comarch_wdraza_nowa_platforme_uslugowa_w_Telefonii_Dialog.html

WYBORCZA.BIZ

Fuzja w sieci. Allegro, Gadu-Gadu i Nasza-klasa.pl pod jednym dachem

Południowoafrykański Naspers za jedną trzecią rosyjskiego Digital Sky Technologies zapłaci 388 mln dol. Pod jednym dachem znajdzie się m.in. Allegro, Gadu-Gadu i Nasza-klasa.pl. A także udziały w światowych tuzach internetu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8139555,Fuzja_w_sieci__Allegro__Gadu_Gadu_i_Nasza_klasa_pl.html

PULS BIZNESU

"Solidarność" Grupy TP protestowała przed ambasadą francuską

Około 200 związkowców z "Solidarności" Grupy TP protestowało w środę przed ambasadą francuską przeciw przeniesieniu części pracowników do nowej spółki. Demonstranci przekazali ambasadzie list z prośbą o interwencję skierowany do prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

http://www.pb.pl/a/2010/07/14/Solidarnosc_Grupy_TP_protestowala_przed_ambasada_fran

PARKIET

TP Przychody w dół, ale wolniej

28 lipca Telekomunikacja Polska, jako jedna z pierwszych spółek z WIG20, otworzy sezon publikacji wyników za II kwartał. Operator poda sprawozdanie za pół roku, ale dla inwestorów będą istotne jego rezultaty w samym II kwartale i wskazówki, jakie zarząd da rynkowi odnośnie do wydarzeń w drugiej połowie roku.

http://www.parkiet.com/artykul/949415_TP_Przychody_w_dol__ale_wolniej__.html

NetWorld

59 poprawek Oracle, także dla rozwiązań Sun Microsystems

Amerykański koncern udostępnił zestaw 59 aktualizacji usuwających błędy m.in. w systemie bazodanowym Oracle, aplikacjach biznesowych oraz oprogramowaniu warstwy middleware. W zestawie znalazły się również poprawki dla przejętego wraz z firmą Sun Microsystems systemu operacyjnego Solaris.

http://p1.idg.pl/r/ecdc5

SAN: wojna standardów trwa

W sieciach SAN na początku niepodzielnie królował protokół Fibre Channel (FC). Chcąc wdrożyć SAN, rezygnowano z dołączanych do serwerów pamięci SCSI i wybierano technologię SAN/FC. Trzeba było jednak liczyć się z tym, że takie rozwiązania są bardzo drogie (przełączniki FC oraz interfejsy HBA - Host Bus Adapter). Około siedmiu lat później pojawiła się technologia iSCSI, wkraczając najpierw do małych firm a następnie do dużych przedsiębiorstw. Wkrótce potem rozgorzała dyskusja: która technologia jest lepsza - FC czy iSCSI?

http://p1.idg.pl/r/eb7e7

Nowy killer oprogramowania antywirusowego

Andrea Lutas, specjalista od wirusów z BitDefender, podał informację o wykryciu złośliwego oprogramowana opartego na Visual Basic.Net, które może unieszkodliwiać programy antywirusowe.

http://p1.idg.pl/r/9b55e