Czwartkowy Przegląd Prasy

Czy ePIT wreszcie trafi pod strzechy?.. Liderzy internetu szukają perełek... TP będzie oferować usługi IT... Cyfra+ ma nowego prezesa... Dell do matematyków: Zbyt dużo liczycie, to komputery się zepsuły... Ceny AGD i RTV pójdą w górę nawet o 20 proc... Serwisy społecznościowe zdradzą twoją lokalizację...

COMPUTERWORLD

Mobilne multimedia dla potrzeb biznesu

Pakiet Adobe Creative Suite 5 ma umocnić pozycję Adobe, wychodząc naprzeciw rosnącej popularności platform mobilnych.

http://p1.idg.pl/r/77def

TP będzie oferować usługi IT

Operator realizuje wcześniejsze zapowiedzi wejścia na rynek usług informatycznych. Wykorzysta w tym celu własne zasoby infrastruktury IT.

http://p1.idg.pl/r/eaa5c

TETA: Holenderski koncern podbija ofertę przejęcia o 10 proc.

Od 30 czerwca do 5 lipca za jedną akcję TETY holenderski koncern Unit4 zamierza płacić aż 14 zł. Później oferowana cena wyniesie 12,8 zł. Tymczasem brytyjski Sage oferuje zaś 12,75zł za jedną akcję wrocławskiej spółki. Najprawdopodobniej to nie koniec licytacji o przejęcie TETY.

http://p1.idg.pl/r/d516b

Unia Europejska: ceny roamingu muszą spadać

Według Komisji Europejskiej operatorzy komórkowi nie rywalizują cenami, ale ustalają je na makymalnym poziomie, na jaki pozwala prawo.

http://p1.idg.pl/r/e53f2

*****

Computerworld TOP200 - Sprawdź dane o prawie 300 firmach IT w Polsce. Dowiedz się co robią oraz jakie produkty i usługi IT mogą zaoferować Twojemu przedsiębiorstwu. Sprawdź ich wyniki finansowe, dane teleadresowe, informacje o kluczowych osobach.

http://www.computerworld.pl/top200/

******

RZECZPOSPOLITA

Cyfra+ ma nowego prezesa

Emmanuel Florent zastąpi Bertranda Le Guern, prezesa spółki Canal+ Cyfrowy, do której należy platforma cyfrowa Cyfra+ i stacje tematyczne.

http://www.rp.pl/artykul/9211,501665_Cyfra__ma_nowego_prezesa_.html

PULS BIZNESU

Liderzy internetu szukają perełek

Dwie legendy rynku — Tomasz Czechowicz i Rafał Styczeń — mają 100 mln zł dla firm. Część wykłada KFK. Na dofinansowanie może liczyć 18-20 spółek.

http://pb.pl/a/2010/07/01/Liderzy_internetu_szukaja_perelek

GAZETA PRAWNA

Ceny AGD i RTV pójdą w górę nawet o 20 proc.

W tym miesiącu zaczną rosnąć ceny sprzętu AGD i RTV. Jesienią mogą poszybować w górę nawet o 20 proc. To efekt mocnego dolara. Producenci lodówek, pralek czy elektroniki kupują komponenty do ich produkcji za amerykańską walutę

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/432974,ceny_agd_i_rtv_pojda_w_gore_nawet_o_20_proc.html

WYBORCZA.BIZ

Czy ePIT wreszcie trafi pod strzechy?

Od stycznia 2011 r. przez sieć można będzie wysłać fiskusowi wszystkie rodzaje PIT-ów. Dodatkowo także ich korekty. Będą też ułatwienia dla małżonków rozliczających się wspólnie przez internet.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8084914,Czy_ePIT_wreszcie_trafi_pod_strzechy_.html

Dell do matematyków: Zbyt dużo liczycie, to komputery się zepsuły

Miliony wadliwych pecetów Dell sprzedawał klientom w USA. Wyszło na jaw, że wiedział o możliwych usterkach. Ale klientom opowiadał bajki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8084903,Dell_do_matematykow__Zbyt_duzo_liczycie__to_komputery.html

NETWORLD

Serwisy społecznościowe zdradzą twoją lokalizację

Specjaliści z politechniki w Worcester opublikowali raport, w którym zwracają uwagę na fakt, że mobilne wersje sieci społecznościowych, które korzystają z geolokalizacji ujawniają fizyczną lokalizację użytkownika. Badacze stwierdzili, że spośród 20 badanych stron każda udostępniała poufne informacje innym serwisom.

http://p1.idg.pl/r/0b0d7