Czwartkowy Przegląd Prasy

Rok pełen niepewności w branży IT... Sage przebija ofertę Unit4 za akcje TETA... D-Link likwiduje jeden region w Europie, pracę stracił Roman Napierała... Gruzja chce być informatycznym rajem podatkowym...

COMPUTERWORLD

Rok pełen niepewności w branży IT

Polski rynek IT - po raz pierwszy w 20-letniej historii - zamknął rok spadkiem! Skutki światowego kryzysu odczuli zarówno dostawcy IT, jak i CIO kierujący działami informatyki. W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 prezentujemy stan polskiej branży IT. Przedstawiamy też listę tegorocznych liderów.

http://p1.idg.pl/r/6ec54

Sage przebija ofertę Unit4 za akcje TETA

Brytyjska firma ogłosiła wezwanie na akcje wrocławskiej spółki. Cena oferowana w wezwaniu to 12,75 zł za jedną akcję firmy TETA. To dokładnie 1 zł więcej niż za jedną akcję TETY oferuje holenderski koncern Unit4. Zapisy na sprzedaż akcji inwestorzy mogą składać od 13 lipca do 11 sierpnia 2010 r.

www.computerworld.pl/news/359916/Sage.przebija.oferte.Unit4.za.akcje.TETA.html

http://p1.idg.pl/r/9ca2c

D-Link likwiduje jeden region w Europie, pracę stracił Roman Napierała

Roman Napierała, dyrektor oddziału D-Linka dla Europy Środkowej i Wschodniej stracił pracę w związku z reorganizacją struktur w Europie. Polski oddział D-Linka będzie teraz podlegał pod centralę w Niemczech

http://p1.idg.pl/r/c7962

Gruzja chce być informatycznym rajem podatkowym

Władze Gruzji zapowiedziały, że chcą uczynić swój kraj "rajem dla firm z sektora technologicznego" - Nika Gilauri, gruziński premier, zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów, w myśl których firmy IT będą zwolnione z podatków.

http://p1.idg.pl/r/f24c1

RZECZPOSPOLITA

Więcej ludzi odwiedza główne portale

W kwietniu wzrosła liczba użytkowników największych portali ogólnoinformacyjnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,498457_Wiecej_ludzi_odwiedza_glowne_portale.html

Opóźnione elektroniczne myto

Wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat może negatywnie wpłynąć na drogi samorządowe, na które będą uciekać ciężarówki — twierdzą samorządowcy

http://www.rp.pl/artykul/9211,498291_Opoznione_elektroniczne_myto.html

WYBORCZA.BIZ

Mężydło: Nie zmarnujmy szansy na szybki Internet

MSWiA nie podpisuje od trzech tygodni umowy z UKE, dzięki której powstać miał punkt doradzający gminom i powiatom, jak inwestować w rozwój szybkiego internetu. Interpelację w tej sprawie napisał do szefa MSWiA poseł PO Antoni Mężydło.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8055600,Mezydlo__Nie_zmarnujmy_szansy_na_szybki_internet.html

PULS BIZNESU

Fundusz Synopsis zagra z Hirkiem Wroną

Internetowy Dom Handlowy chce wejść na NewConnect na plecach notowanej spółki. Fundusz wyspecjalizowany w e-commerce ma na oku trzy spółki. Upubliczni też swoją perłę.

http://newconnect.pb.pl/2138860,35275,fundusz-synopsis-zagra-z-hirkiem-wrona?ref=col3

NETWORLD

Windows 7: porady dla administratorów IT

Administratorzy ciągle muszą się czegoś uczyć. Wirtualizacja serwera czy desktopa, Exchange, SharePoint - to niekończący się zalew nowych zagadnień, które trzeba poznać. Przy tak dużej liczbie produktów może zabraknąć wiedzy o mechanizmach nie tak już nowego Windows 7. Podajemy kilkanaście wskazówek związanych z Windows 7, które mogą okazać się przydatne.

http://p1.idg.pl/r/592d9

Rośnie popyt na systemy wspierające zarządzanie infrastrukturą

Z analiz przeprowadzonych przez firmę IDC wynika, że w zeszłym roku wartość światowego rynku systemów wspierających zarządzanie infrastrukturą IT wzrosła o 4 proc. Zdaniem analityków to przede wszystkim efekt nacisków na optymalizację posiadanych zasobów i sprzętu. Kolejne lata mają przynieść dalsze wzrosty rzędu kilku procent rocznie.

http://p1.idg.pl/r/e0e1d

INTERNET STANDARD

POIG 8.1: wnioski oceni matematyka

Zaakceptowane zostały nowe kryteria oceny wniosków o dotację dla e-biznesmenów. O przydziale dotacji będzie decydowało działanie matematyczne.

http://p1.idg.pl/r/2b9da