Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel zbiera gotówkę... Techmex złożył zażalenie... Miedwiediew prosi Microsoft i Nokię o rady... Polskie firmy boją się e-faktur... Będzie nowy właściciel Karenu... Nasza-Klasa wprowadza nowe usługi, Gadu-Gadu tworzy serwis społecznościowy... Szansa na większą konkurencyjność... Chcemy płacić w sieci, ale nie za wszystko... Firmy internetowe w polskich rękach...

COMPUTERWORLD

Ile państwa w państwie?

Imprezy sportowe lub powódź to sytuacje, w których bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie. Czy właścicielem infrastruktury i systemów do jego zapewnienia powinno być państwo, czy też firmy prywatne?

http://p1.idg.pl/r/f5e5c

Dialery wracają

Zjawisko wyłudzania pieniędzy za pomocą programów zestawiających połączenia (tzw. dialerów), zdawało się odejść do przeszłości razem z popularyzacją łączy szerokopasmowych. Tymczasem dialery wracają - tym razem atakują platformy mobilne.

http://p1.idg.pl/r/5308b

Microsoft Office 2010 od dziś w sprzedaży detalicznej

Dzisiaj (16 czerwca) rusza sprzedaż pierwszych dziesięciu wersji językowych pakietu Microsoft Office 2010. Polska wersja językowa ma być dostępna w sprzedaży detalicznej pod koniec lipca br. Zlokalizowane oprogramowanie jest oferowane klientom biznesowym od maja br.

http://p1.idg.pl/r/fca81

Polska firma Black Point otwiera przedstawicielstwo w Chinach

Grupa Black Point zarejestrowała spółkę Eco Service China z siedzibą w Hong Kongu. Będzie ona zajmować się handlem pustymi kartridżami na Dalekim Wschodzie. Pozwoli to zwiększyć udział polskiej firmy w globalnym rynku obrotu pustymi kartridżami.

http://p1.idg.pl/r/0ddd1

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Rewolucja w dostępie do ksiąg wieczystych

Ich czytanie możliwe jest od wczoraj przez Internet. Wystarczy znać numer księgi. System obejmuje blisko 12 mln nieruchomości.

http://www.rp.pl/artykul/8,495122_Ksiegi_wieczyste_dostepne_w_Internecie.html

Kieszonkowe przez Internet

Oferta banków pod względem kont dla dzieci nie zachwyca. Dodatkowe atrakcje przygotowały nieliczne instytucje: BZ WBK, Toyota Bank, Pekao.

http://www.rp.pl/artykul/7,494905_Kieszonkowe_przez_Internet.html

Szansa na większą konkurencyjność

Polska pod względem stosowania nowoczesnych technologii znajduje się w Europie na bardzo odległym miejscu. Nakłady na badania i rozwój są u nas niewielkie. W tym roku rząd w jednym z programów przeznaczył na ten cel 6 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495198_Szansa_na_wieksza_konkurencyjnosc.html

Polkomtel zbiera gotówkę

Szef spółki mówi, że oszczędności wymusza kryzys. Ale firma może też szykować przejęcia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495197_Polkomtel_zbiera_gotowke.html

Firmy internetowe w polskich rękach

Polskich właścicieli ma 82 proc. z nich, ich obroty wyniosły w 2009 r. 15 mld zł i cały czas rosną.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495196_Firmy_internetowe_w_polskich_rekach_.html

Chcemy płacić w sieci, ale nie za wszystko

Polacy płacą w sieci za to, co niesie unikalną wartość. Nie chcą wydawać pieniędzy na informacje i usługi, które dotąd mieli za darmo.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495195_Chcemy_placic_w_sieci__ale_nie_za_wszystko.html

GAZETA PRAWNA

Rosyjska Dolina Krzemowa? Miedwiediew prosi Microsoft i Nokię o rady

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zamierza w sprawie zagranicznych inwestycji w wysoko zaawansowane technologie zwrócić się bezpośrednio do Microsoftu, Citigroup i Nokii, kiedy będzie podejmował liderów światowego biznesu w rodzinnym St. Petersburgu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429251,rosyjska_dolina_krzemowa_miedwiediew_prosi_microsoft_i_nokie_o_rady.html

Polska broni się przed Facebookiem: Nasza-Klasa wprowadza nowe usługi, Gadu-Gadu tworzy serwis społecznościowy

Facebook podbija świat i połyka lokalne serwisy społecznościowe. Na 131 państw podbił już 111. Jednym z nielicznych wciąż broniących się jest Polska z rodzimą Naszą-Klasą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428998,polska_broni_sie_przed_facebookiem_nasza_klasa_wprowadza_nowe_uslugi_gadu_gadu_tworzy_serwis_spolecznosciowy.html

GAZETA WYBORCZA

Polskie firmy boją się e-faktur. Polska na ostatnim miejscu w UE

Zaledwie 11 proc. polskich firm wysyła faktury elektronicznie. To najgorszy wynik wśród 16 państw Europy przebadanych przez firmę Itella.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8024125,Polskie_firmy_boja_sie_e_faktur__Polska_na_ostatnim.html

PULS BIZNESU

Będzie nowy właściciel Karenu

Komputronik i Karen podpisały list intencyjny z amerykańskim inwestorem, który przejmie kontrolę nad drugą z firm.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/16/Bedzie_nowy_wlasciciel_Karenu

PARKIET

Techmex: Zażalenie złożone

Zarząd Techmeksu, zgodnie z zapowiedziami, złożył odwołania od wyroku o upadłości likwidacyjnej, który zapadł na początku maja. - Przesłaliśmy już odpowiednie dokumenty do bielskiego sądu - potwierdza Jacek Studencki, prezes giełdowej spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/939573_Techmex__Zazalenie_zlozone_.html

NetWorld

Mobilna telewizja DVB-H dla każdego?

Według analityków In-Stat, w 2009 r. na świecie Mobile TV oglądało ok. 54 mln osób (w 2008 r. - 18 mln). Jednak największy wzrost liczby telewidzów komórkowych dopiero przed nami - szacuje się, że w 2013 r. z mobilnej telewizji będzie korzystać już ponad 327 mln abonentów komórkowych. Intensywnie rozwijany w Europie standard DVB-H, staje się potencjalnie najatrakcyjniejszym systemem telewizji mobilnej. Pierwsze reakcje operatorów nie są jednak zachęcające.

http://p1.idg.pl/r/7035c

Fuzje i przejęcia sposobem na walkę z konkurencją firm cloud computing?

Od kilku miesięcy w branży IT trwa nieprzerwany cykl fuzji i przejęć - trendem nr 1 wydaje się ostatnio konsolidacja. Analitycy sądzą, że zjawisko to jest pozytywne dla klientów korporacyjnych - bo im łatwiej jest współpracować z mniejszą liczbą rynkowych graczy. Ale są też i zagrożenia - specjaliści boją się ograniczenia konkurencji i mniejszego wyboru produktów.

http://p1.idg.pl/r/86291

Infrastruktura w pigułce

Emerson Network Power wprowadził do oferty zintegrowane, pre-konfigurowane rozwiązania umożliwiające szybką i łatwą instalację podstawowej infrastruktury dla centrów danych w małych i średnich firmach.

http://p1.idg.pl/r/3cbdf

InternetStandard

PwC: 717 mln USD na reklamę online w Polsce w 2014 r.

Ukazała się jedenasta edycja badania prowadzonego przez PricewaterhouseCoopers pt. "Global Entertainment & Media Outlook 2010-2014", która przedstawia optymistyczne prognozy dla globalnej branży mediów i rozrywki. W Polsce skumulowana roczna stopa wzrostu wynieść ma do 2014 r. 5,5% sprawiając, że wartość rynku w 2014 r. sięgnie 11 mld USD. Reklama internetowa warta będzie zaś 717 mln USD.

http://p1.idg.pl/r/e663b

PBI bez Presspubliki ale z Rebeliantami

Poważnie uszczuplała liczba chętnych do objęcia udziałów w PBI. Co zaskakujące, jednymi z najwytrwalszych okazali się Rebelianci. Z kolei wydawnictwo Presspublica - jeden z dotychczasowych właścicieli PBI - wycofało swoje udziały w spółce.

http://p1.idg.pl/r/6a2f8

Stopklatka.pl ma nowego właściciela i wprowadzi VOD

Spółka Kino Polska TV objęła ponad 72 proc. w Stopklatka.pl.

http://p1.idg.pl/r/dd335

Polski wydawca z aplikacją na iPada

INFOR Ekspert po kilku miesiącach prac przygotował nowy produkt przeznaczony tym razem dla dwóch flagowych produktów Apple - iPad'a i iPhone'a.

http://p1.idg.pl/r/bf277