Czwartkowy Przegląd Prasy

ABC Data kusi inwestorów stabilnymi wynikami... Nokaut zarobił prawie milion złotych... Bruksela rozbija kartel producentów układów pamięci... Sławomir Lachowski chce stworzyć kolejny bank internetowy... Sprzedaż Comarchu może lekko wzrosnąć wobec 2009 roku... Kłopot świata dilerów komórek... Konkurs na najlepsze witryny internetowe spółek giełdowych... Pakistański rząd nakazał blokadę Facebooka...

COMPUTERWORLD

Niewola informacyjna

W modelu azjatyckim, to państwo ma prawo do informacji, a obywatel czy prywatny przedsiębiorca mają obowiązki informacyjne wobec państwa. W tym modelu działa wciąż polska administracja.

http://p1.idg.pl/r/3ae51

Zespół fteams z Łodzi zwycięzcą krajowych finałów Imagine Cup

Magda Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński oraz Jacek Pintera pod kierunkiem Jarosława Koszuka będą reprezentować Polskę podczas finałów światowych, które na początku lipca odbędą się w Warszawie.

http://p1.idg.pl/r/ea220

Administracja: kto odpowiada za bezpieczeństwo?

Kryzysy spadają na nas bez pytania o zgodę. Dziś walczymy z powodzią na południu Polski. Ten, kto trafnie odgadnie, skąd grozi niebezpieczeństwo, wygrywa najcenniejszą nagrodę - życie.

http://p1.idg.pl/r/5ecfb

Powstaje Pierwszy Polski Satelita Naukowy BRITE-PL

Pierwszy polski satelita zostanie zbudowany w 2011 r., a cały projekt zostanie zakończony w 2013 umieszczeniem drugiego satelity na orbicie. Wcześniej w przestrzeni kosmicznej znajdą się dwa austriackie i dwa kanadyjskie satelity. Będą one zbierać dane astrosejsmologicznych jasnych gwiazd.

http://p1.idg.pl/r/1bc9a

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200. link:http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Kłopot świata dilerów

Koniec zwyżek na komórkowym rynku odbił się na wynikach dystrybutorów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,482302_Klopot_swiata_dilerow.html

ABC Data kusi inwestorów stabilnymi wynikami

Największy krajowy dystrybutor sprzętu IT rozpocznie od piątku 21 maja zbieranie zapisów na 22 mln nowych akcji sprzedawanych w ofercie publicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,482301_ABC_Data_kusi_inwestorow_stabilnymi_wynikami.html

Złota strona emitenta, czyli firma w sieci

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zainaugurowało IV edycję konkursu, w którym zostaną wyłonione najlepsze w tym roku witryny internetowe spółek giełdowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,482292_Zlota_strona_emitenta__czyli_firma_w_sieci.html

Powrót lidera

Sławomir Lachowski. Chce stworzyć kolejny bank internetowy, który nie będzie kalką wymyślonego przez niego mBanku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,482265_Powrot_lidera_.html

GAZETA PRAWNA

Pakistański rząd nakazał blokadę Facebooka

Pakistański rząd nakazał w środę wszystkim dostawcom internetu zablokowanie portalu społecznościowego Facebook do 31 maja. Powodem decyzji jest jedna ze stron portalu, na której zachęca się do zamieszczania podobizn proroka Mahometa.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/422472,pakistanski_rzad_nakazal_blokade_facebooka.html

PARKIET

Nokaut zarobił prawie milion złotych

Prawie 3 mln internautów, którzy korzystają co miesiąc z porównywarki cen Nokaut.pl, zapewniło spółce w zeszłym roku 3,4 mln zł przychodów i 0,95 mln zł czystego zysku.

http://www.parkiet.com/artykul/929767_Nokaut_zarobil_prawie_milion_zlotych.html

Comarch: Sprzedaż może lekko wzrosnąć wobec 2009 roku

Portfel zamówień grupy Comarch na bieżący rok, według stanu na koniec kwietnia, ma wartość 396 mln zł, czyli jest o 4,2 proc. większy niż w tym okresie 2009 r.

http://www.parkiet.com/artykul/929984_Comarch__Sprzedaz_moze_lekko_wzrosnac_wobec_2009_roku_.html

GAZETA WYBORCZA

331 mln euro grzywny. Bruksela rozbija kartel producentów układów pamięci

Dziewięciu producentów - w tym Samsung Electronics, Infineon, Hynix i Hitachi - zapłaci za nielegalne ustawianie cen na układy komputerowych pamięci DRAM.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7907774,331_mln_euro_grzywny__Bruksela_rozbija_kartel_producentow.html

NetWorld

Technologie i standardy usprawniające pracę sieci Wi-Fi

Znakomita większość produkowanych obecnie komputerów przenośnych ma wbudowany układ radiowy Wi-Fi albo port, w którym można zainstalować taki interfejs. I nie ma się czemu dziwić, bo jest to bardzo wygodna metoda komunikowania się z internetem. Dlatego firmy i organizacje wspierające połączenia radiowe cały czas pracują nad nowymi technologiami, które usprawnią pracę sieci Wi-Fi.

http://p1.idg.pl/r/43d41

7 porad jak wybrać platformę komunikacyjną

Rozwój platform przeznaczonych do komunikacji był jednym z najciekawszych zjawisk rynkowych ostatnich lat. Narzędzia te zaoferowały wiele nowych możliwości biznesowych, ale ich liczba spowodowała problemy z wyborem.

http://p1.idg.pl/r/93e46

Europa za 10 lat - Internet 30 Mb/s dla wszystkich?

Komisja Europejska opublikowała Agendę Cyfrową - plan działań mających na celu pobudzenie koniunktury i zwiększenia dobrobytu w Europie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/d2ead

ERPStandard

SAP: Business ByDesign wreszcie gotowy

Dwa lata po pierwotnym terminie oficjalnie zakończono prace nad rozwojem pierwszej, oferowanej w modelu usługowym zintegrowanej platformy biznesowej SAP. Konferencji SAPPHIRE NOW 2010 towarzyszył również krótki pokaz możliwości analitycznych nowego pakietu na terminalu Apple iPad.

http://p1.idg.pl/r/eb807