Czwartkowy Przegląd Prasy

IBM pomoże Katowicom... Nokia pokazał telefonu, który działa na Symbian 3... W TP szykuje się duży kontrakt na auta... Branża IT w USA straciła 250 tys. miejsc pracy... 300 tys. zł dla osoby, która założy mikroprzedsiębiorstwo na terenach wiejskich... Plus pozwoli płacić komórką klientom BZ WBK... Jesienią cyfrowe stacje naziemne TVP będą docierać do kilku milionów ludzi... Łatwiej będzie skorzystać z ulgi na Internet...

COMPUTERWORLD

Dom, który jest inteligentnyFala zainteresowania ekologią jest spowodowana albo modą, albo względami ekonomicznymi - energia jest coraz droższa. W dążeniu do oszczędności i bycia "zielonym" wspiera nas coraz częściej - także w domu - technologia informatyczna.

http://p1.idg.pl/r/a9e4a

Branża IT w USA straciła 250 tys. miejsc pracyW 2009 r. amerykańska branża IT utraciła ćwierć miliona miejsc pracy, co stanowi ok. 4% zatrudnionych! Firmy zaczęły znowu zatrudniać, zwłaszcza te zajmujące się oprogramowaniem. W Polsce, patrząc po nadesłanych do Computerworld ankietach do TOP200 również nie było różowo...

http://p1.idg.pl/r/81d0f

RIM przedstawia:

Mobile Voice System 5 i system BlackBerry 6

Research In Motion, producent smartfonów BlackBerry zaprezentował narzędzie pozwalające na prowadzenie rozmów głosowych przez Wi-Fi z wykorzystaniem technologii VoIP. Aplikacja ta ma pojawić się na rynku jeszcze wiosną. Producent nie ujawnił na razie cen. RIM przedstawił też najnowszą wersję systemu operacyjnego BlackBerry 6.

http://p1.idg.pl/r/2412e

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

RZECZPOSPOLITA

Łatwiej będzie skorzystać z ulgi na InternetOsoby, które chcą odliczyć ulgę internetową, nie będą musiały mieć faktur VAT. Wystarczą inne dokumenty, np. poświadczające dokonanie przelewów bankowych lub pocztowe dowody wpłaty.

http://www.rp.pl/artykul/4,468365_Latwiej_bedzie_skorzystac_z_ulgi_na_Internet.html

Cyfrowa rewolucjaJesienią cyfrowe stacje naziemne TVP będą docierać do kilku milionów ludzi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,468606_Cyfrowa_rewolucja_.html

GAZETA PRAWNA

300 tys. zł dla osoby, która założy mikroprzedsiębiorstwo na terenach wiejskichDo 300 tys. złotych będzie mogła dostać osoba, która założy mikroprzedsiębiorstwo na terenach wiejskich. O unijną dotację będzie można ubiegać się prawdopodobnie w czerwcu - poinformowała w środę wiceprezes ARiMR Zofia Szalczyk.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/417228,300_tys_zl_dla_osoby_ktora_zalozy_mikroprzedsiebiorstwo_na_terenach_wiejskich.html

TP szykuje duży kontrakt na autaJeszcze w tym roku telekomunikacyjny gigant chce wymienić 1/5 floty samochodowej. Zdobycie kontraktu na ponad 1,5 tys. aut oznacza na pewno prestiż, ale niekoniecznie musi przekładać się na duży zarobek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/417328,tp_szykuje_duzy_kontrakt_na_auta.html

PULS BIZNESU

IBM pomoże KatowicomStolica Śląska jako pierwsza w Polsce wchodzi do elitarnego klubu miast, w których będzie się żyło lepiej.

http://www.pb.pl/2/a/2010/04/29/IBM_pomoze_Katowicom

Ma pokonać iPhone’a i BlackberryFiński koncern Nokia pokazał pierwszy model telefonu, który działa na nowym oprogramowaniu 3.

http://www.pb.pl/4/a/2010/04/28/Ma_pokonac_iPhonea_i_Blackberry

GAZETA WYBRCZA

Plus pozwoli płacić komórką. Na razie klientom BZ WBKOperator sieci Plus, Bank Zachodni WBK oraz Visa ogłosiły wczoraj początek wdrażania mobilnych płatności, do których potrzebna jest tylko .

http://wyborcza.pl/1,75248,7825564,Plus_pozwoli_placic_komorka__Na_razie_klientom_BZ.html