Czwartkowy Przegląd Prasy

Tylko połowa polskich firm ma własną stronę WWW... Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK... TP obniża ceny za Internet... Rywal Facebooka może zostać zamknięty... Polską prasę już można czytać na iPadzie... UKE opracowuje plan walki z SMS-owymi naciągaczami... Polskie gry podbijają zachodnie rynki...

COMPUTERWORLD

Najważniejszy rok ostatnich trzech latRośnie liczba wdrożeń i sprzedaż oprogramowania. Największe koncerny branży IT notują rekordowe wyniki sprzedaży. Czy to początek ożywienia?

http://p1.idg.pl/r/08cdc

EXATEL: rekordowy zysk za 2009 rokSpółka zakończył rok 2009 z rekordowym zyskiem netto w wysokości 54,8 mln zł. To o 248% więcej niż w roku 2008. Wartość EBITDA spółki wzrosła o ponad 30% w stosunku do roku 2008, osiągając wartość 153,0 mln zł, przy zachowaniu poziomu przychodów z roku poprzedniego (ok. 550 mln zł).

http://p1.idg.pl/r/701de

RZECZPOSPOLITA

Polskie gry podbijają zachodnie rynkiGry komputerowe mają szansę stać się polskim hitem eksportowym. Po sukcesie "Painkillera", "Wiedźmina" i "Call of Juarez" krajowi producenci szykują kolejne wysokobudżetowe tytuły.

http://www.rp.pl/artykul/458368_Polskie_gry_podbijaja_zachodnie_rynki_.html

iPad alternatywą dla papieruPolską prasę już można czytać na iPadzie. Aplikację do czytania cyfrowych gazet wydawanych na naszym rynku na tym urządzeniu mogło pobrać tylko jednego dnia 200 osób.

http://www.rp.pl/artykul/9211,458358_iPad_alternatywa_dla_papieru.html

TP wraca do walki o abonenta InternetuW Polsce ponad 80 proc. łączy internetowych ma prędkość niższą niż 2 Mb/s. Telekomunikacja Polska chce to zmienić i jednocześnie utrzymać 40-procentowy udział w rynku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,458069_TP_wraca_do_walki_o_abonenta_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Tylko połowa polskich firm ma własną stronę WWWNiewiele ponad połowa polskich firm ma swoje własne strony internetowe - wynika z najnowszych danych GUS. Im mniejsze przedsiębiorstwa, tym gorzej sobie radzą w sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/411823,tylko_polowa_polskich_firm_ma_wlasna_strone_www.html

GAZETA WYBORCZA

Rywal Facebooka może zostać zamknięty. AOL straci setki milionów dolarówDwa lata temu AOL za serwis społecznościowy Bebo zapłacił 850 mln dol. Teraz albo go sprzeda, albo - jeśli nie znajdzie kupca - zamknie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7742852,Rywal_Facebooka_moze_zostac_zamkniety__AOL_straci.html

UKE opracowuje plan walki z SMS-owymi naciągaczamiW Urzędzie Komunikacji Elektronicznej trwają prace nad założeniami do projektu ustawy, która dałaby UKE nadzór nad rynkiem usług elektronicznych. Dzięki temu Urząd chce ukrócić praktyki firm, które naciągają ludzi na wysokie opłaty za SMS-y Premium.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7742834,UKE_opracowuje_plan_walki_z_SMS_owymi_naciagaczami.html

Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiKWłaściciel serwisu internetowego Pobieraczek.pl wprowadzał internautów w błąd - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I nałożył na jego właściciela - gdańską spółkę Eller Service - karę w wysokości 239,1 tys. zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7742308,Pobieraczek_pl_ukarany_przez_UOKiK.html

PARKIET

NFI Midas i Magna nie stworzą operatora bez logoNie spełnił się jeden z warunków, wstrzymujących powstanie bezimiennego operatora, który miał umożliwiać sieciom kablowym świadczenie m.in. usług komórkowych.

http://www.parkiet.com/artykul/915240_NFI_Midas_i_Magna_nie_stworza_operatora_bez_logo.html

NetWorld

Cisco wkracza śmielej na rynek serwerówCisco poszerzy niedługo ofertę o dwa nowe serwery (stelażowy oraz kasetowy) oparte na intelowskim procesorze Xeon 7500. Oba produkty wspierają firmową technologię FEXlink, zwiększającą szybkość z jaką serwery komunikują się z otoczeniem.

http://p1.idg.pl/r/96865

Współczynnik energooszczędności PUE dla centrów danych - jest porozumieniePrzedstawiciele przemysłu oraz agencje rządowe działające w USA, Europie i Japonii, przyjęli wspólne ustalenia w zakresie metodologii pozwalającej określać, czy

zasługuje na miano energooszczędnego środowiska obliczeniowego.

http://p1.idg.pl/r/6a45d