Czwartkowy Przegląd Prasy

Miliard złotych rocznie trzeba inwestować w sieci... Ranking spółek IT... Pekao zmienia system bankowości internetowej... Polscy internauci pod lupą... Femtokomórki za mniej niż 100 USD... Debiut iRuchu razem z iPadem... Najlepsi stawiają na przywództwo... Canal+ wprowadza produkcje 3D...

COMPUTERWORLD

Zapanować nad danymi

Firmy stoją przed coraz poważniejszymi wyzwaniami związanymi jednocześnie z zapewnieniem bezpieczeństwa i dostępności informacji.

http://p1.idg.pl/r/33e07

Przeglądarkowy odcisk palca

Nowa technika śledzenia wizyt na stronach WWW pozwala o wiele dokładniej identyfikować użytkowników niż posługując się tylko cookies, a przy tym można to robić bez ich wiedzy.

http://p1.idg.pl/r/c31ed

Najlepsi stawiają na przywództwo

Jak wynika z badania przywództwa Top Companies for Leaders przeprowadzonego przez Hewitt Associates, firmy przyjazne liderom pracują nad rozwijaniem potencjału przywódczego w swoich organizacjach bez względu na warunki ekonomiczne. Umiejętnie łączą one rozwój przywództwa ze strategią biznesową i jasno definiują, które stanowiska i doświadczenia są kluczowe dla sukcesu organizacji.

http://p1.idg.pl/r/3a941

RZECZPOSPOLITA

Polscy internauci pod lupą

Departament Bezpieczeństwa Państwa zażądał od "Kuriera Wileńskiego" adresów IP internautów komentujących jego artykuły. Dziennik litewskich Polaków nie zamierza ich udostępniać.

http://www.rp.pl/artykul/455326_Polscy_internauci_pod_lupa.html

Miliard złotych rocznie trzeba inwestować w sieci

Na 21 mld zł eksperci szacują niezbędne nakłady na nowe linie i modernizację istniejących w perspektywie 20 lat.

http://www.rp.pl/artykul/9211,455362_Miliard_zlotych_rocznie_trzeba_inwestowac_w_sieci.html

Canal+ wprowadza produkcje 3D

Na pierwszy ogień pójdzie transmisja z meczu piłki nożnej o Mistrzostwo Polski, którą Canal+ pokaże w technologii 3D 15 maja.

http://www.rp.pl/artykul/9211,455124_Canal__wprowadza_produkcje_3D.html

GAZETA PRAWNA

Debiut iRuchu razem z iPadem

Start internetowego sklepu Ruchu z e-gazetami będzie połączony z premierą w Polsce iPada, najnowszego produktu firmy Apple - dowiedział się DGP.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/410584,debiut_iruchu_razem_z_ipadem.html

GAZETA WYBORCZA

Pekao zmienia system bankowości internetowej

Bank Pekao, obsługujący ponad 3,3 mln kont osobistych, zmieni w połowie kwietnia swoją bankowość internetową - dowiaduje się "Gazeta". Nowe strony banku mają być ładniejsze i wygodniejsze w obsłudze. Dzięki temu Pekao chce wygrać z PKO BP wojnę o nowych klientów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7723802,Pekao_zmienia_system_bankowosci_internetowej___Gazeta_.html

PULS BIZNESU

Ranking spółek IT

Analitycy Ipopemy porównali wyniki 15 giełdowych spółek informatycznych. Kto wygrał ranking, a kto okazał się czerwoną latarnią?

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/31/Ranking_spolek_IT

PARKIET

Asseco Poland: 1,47 zł dywidendy na akcję

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy rzeszowskiej spółki, zwołane na 26 kwietnia, zdecyduje o wypłaceniu po 1,47 zł dywidendy na akcję.

http://www.parkiet.com/artykul/913678_Asseco_Poland__1_47_zl_dywidendy_na_akcje.html

NetWorld

5 świetnych, open-source'owych aplikacji do ochrony

Wolne i otwarte oprogramowanie używane jest dziś praktycznie wszędzie, od największych serwerowni, aż po komputery osobiste. Dotyczy to również bezpieczeństwa informatycznego. Prezentujemy pięć przydatnych aplikacji do ochrony.

http://p1.idg.pl/r/c1627

Femtokomórki za mniej niż 100 USD

Cena stacji bazowych typu femtokomórka spada i już wkrótce urządzenie takie będzie można kupić za mniej niż 100 USD. Oznacza to, że na takie rozwiązanie będzie mogło sobie pozwolić coraz więcej użytkowników, znajdując je w ofertach coraz większej liczby operatorów sieci komórkowych.

http://p1.idg.pl/r/15f8b