Czwartkowy Przegląd Prasy

Fatalna passa koncernu Google... Telekomy na "celowniku" BOR... Marka TP nie zniknie w tym roku... Telekomunikacyjne plany ekspansji grupy Comarch... Polska polityka innowacyjna mija się z potrzebami... E-dotacje także dla firm istniejących ponad rok... Nowość w prawie telekomunikacyjnym - abonent to właściciel telefonu na kartę...

COMPUTERWORLD

XV seminarium o roli IT w Juracie

Gdańska Akademia Bankowa po raz 15. organizuje seminarium "Rola informatyki w podnoszeniu wartości instytucji finansowych".

http://p1.idg.pl/r/e661a

Alcatel-Lucent oferuje pakiety interfejsów API

Wraz z nimi firma wprowadza nowy model podziału przychodów. Ma on zmienić model tworzenia aplikacji dzięki wyeliminowaniu kosztów początkowych ponoszonych przez producentów oprogramowania i otwarciu nowych możliwości osiągania przychodów przez operatorów - przekonują przedstawiciele Alcatel-Lucent.

http://p1.idg.pl/r/2da32

Polska polityka innowacyjna mija się z potrzebami

Jak wynika z ekspertyzy "Determinanty rozwoju innowacyjności firmy w kontekście poziomu wykształcenia pracowników" przygotowanej na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska wypada najgorzej spośród krajów Unii Europejskiej w większości rankingów innowacyjności. Niestety polityka innowacyjności nie trafia w nasze główne problemy i potrzeby.

http://p1.idg.pl/r/24a71

RZECZPOSPOLITA

Kto wymaże dwóje z e-dziennika

Dane osobowe uczniów mogą być słabo chronione. W szkołach brakuje zabezpieczeń informatycznych. Istnieje ryzyko, że wykradnie je nawet amator.

http://www.rp.pl/artykul/4,448719_Kto_wymaze_dwoje_z_e_dziennika.html

Telekomunikacyjne plany ekspansji grupy Comarch

O 20 proc. mają wzrosnąć tegoroczne przychody grupy Comarch z obsługi klientów z sektora telekomunikacyjnego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,448794_Telekomunikacyjne_plany_ekspansji_grupy_Comarch_.html

Marka TP nie zniknie w tym roku

France Telecom nie wyklucza kupna 4 proc. udziałów Skarbu Państwa w Telekomunikacji Polskiej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,448793_Marka_TP_nie_zniknie_w_tym_roku_.html

Fatalna passa koncernu Google

Chiny usztywniają stanowisko w sprawie cenzury w sieci, telefon sprzedaje się słabo, a wyszukiwarka Google już nie jest najpopularniejszą stroną w USA.

http://www.rp.pl/artykul/9211,448649_Fatalna_passa_koncernu_Google.html

GAZETA PRAWNA

E-dotacje także dla firm istniejących ponad rok

Resort spraw wewnętrznych proponuje, by z dotacji na e-biznes mogły skorzystać firmy, które działają dłużej niż rok. To ma pomóc młodym przedsiębiorcom, dla których w ostatnim konkursie zabrakło pieniędzy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406969,e_dotacje_takze_dla_firm_istniejacych_ponad_rok.html

GAZETA WYBORCZA

Nowość w prawie telekomunikacyjnym: abonent to właściciel telefonu na kartę

- Abonentem będzie nie tylko osoba, która zawarła pisemną umowę z operatorem, ale też właściciel telefonu komórkowego na kartę - zakłada projekt nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne, którego drugie czytanie odbyło się w Sejmie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7674004,Nowosc_w_prawie_telekomunikacyjnym__abonent_to_wlasciciel.html

PULS BIZNESU

Telekomy na "celowniku" BOR

Spółki telekomunikacyjne mają szansę na ciekawy i bardzo prestiżowy kontrakt.

http://www.pb.pl/a/2010/03/17/Telekomy_na_celowniku_BOR

NetWorld

Wirtualizacja serwerów zmniejsza bezpieczeństwo sieci

Aż 60 proc. wirtualnych serwerów jest mniej bezpiecznych niż ich fizyczne odpowiedniki. Choć techniki wirtualizacji zasobów są systematycznie ulepszane, to wciąż najsłabszym ogniwem pozostają kwestie związane z bezpieczeństwem sieciowym. Według analityków Gartnera obecny, niepokojący obraz wirtualnego świata IT, ma ulec zauważalnym zmianom już za 2 lata. W 2015 r. odsetek nieodpowiednio zabezpieczonych serwerów wirtualnych spadnie zaś do 30 proc.

http://p1.idg.pl/r/6105d

McAfee: wyszukiwanie słabych punktów środowisk cloud

Firma udostępniła usługę skanowania VA (Vulnerability Assessment), która ma zapewnić dostawcom usług cloud możliwość przedstawiania użytkownikom pewnego rodzaju "certyfikatu bezpieczeństwa" swoich usług.

http://p1.idg.pl/r/c8c8f

ITPartner

Stanisław Leszczyński Channel & Mid Market Managerem w EMC

Nowe stanowisko objął on od marca. Wcześniej nastąpiła zmiana szefa polskiego oddziału firmy, którym został Paweł Wojciechowski.

http://p1.idg.pl/r/06ad9

CXO.pl

Prawie milion złotych na twój e-biznes

Masz innowacyjny pomysł na biznes w Sieci? Chcesz założyć drugiego Google'a albo powtórzyć sukces Naszej Klasy? Miasteczko Multimedialne z Nowego Sącza oferuje wsparcie najlepszych pomysłów kwotą do 200 tys. euro, a także pomoc doradców prawnych i biznesowych.

http://p1.idg.pl/r/cf14c

Bezpłatne usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje bezpłatne usługi dla przedsiębiorstw, które planują wdrażać u siebie nowe technologie. Można skorzystać z usług audytorów i doradców.

http://p1.idg.pl/r/d9877