Czwartkowy Przegląd Prasy

e-obietnice rządu Donalda Tuska... SAP będzie naprawiać błędy przeszłości... Mobilny Internet przyspieszy... Koniec pata na rynku telewizji w komórce?.. Europejski biznes postawił na outsourcing... Wola Info 2010 rok ma być na plusie... Za 10 lat wszyscy będą płacić rachunki przez komórkę... Blokować strony zgodnie z konstytucją czy wbrew niej?.. Porozumienie GIODO z branżą internetową... MyPhone - polski telefon dla seniorów napędza zyski TelForceOne... Wkrótce ataki przez nowe luki w Windows i Office?..

COMPUTERWORLD

e-obietnice rządu Donalda TuskaInternet dla wszystkich, dwa razy więcej łączy szerokopasmowych, więcej pieniędzy na badania i rozwój. To tylko cześć planów i obietnic zaprezentowanych przez premiera Tuska w planie reform na lata 2010-2011.

http://p1.idg.pl/r/97ed7

Porozumienie GIODO z branżą internetowąEfektem porozumienia GIODO z IAB Polska ma być opracowanie kodeksu dobrych praktyk i zapewnienie, by dostawcy usług internetowych stosowali zasady ochrony danych osobowych.

http://p1.idg.pl/r/74ede

RZECZPOSPOLITA

Mobilny Internet przyspieszyJak wynika z raportu GSM Association, zrzeszającej operatorów komórkowych, tempo rozwoju rynku dostępu do internetu mobilnego znacząco przyspieszy. Organizacja spodziewa się 342 mln użytkowników mobilnego Internetu w 2010 r.

http://www.rp.pl/artykul/9211,432280_342_mln_uzytkownikow_mobilnego_Internetu_w_2010_r_.html

Europejski biznes postawił na outsourcingW 2009 r. światowy rynek outsourcingu wzrósł o 5 proc. i był wart 67 mld dol. - podaje firma NelsonHall. W Polsce zyskał kilkanaście procent do 2 mld dol.

http://www.rp.pl/artykul/9211,432267_Europejski_biznes_postawil_na_outsourcing.html

PARKIET

Wola Info 2010 rok ma być na plusieZrestrukturyzowana i odchudzona ze znacznej części załogi Wola Info ma znowu zacząć zarabiać pieniądze dla swoich właścicieli.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/670785_Wola_Info_2010_rok_ma_byc_na_plusie.html

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Za 10 lat wszyscy będą płacić rachunki przez komórkęPrzyszłością są urządzenia mobilne. Na razie telefon komórkowy jest wykorzystywany do małych płatności, ale to się będzie zmieniać - mówi z wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej, Joshua Peirez, szef jednostki odpowiadającej za tworzenie platform innowacyjnych w MasterCard Worldwide.

http://forsal.pl/artykuly/397122,za_10_lat_wszyscy_beda_placic_rachunki_przez_komorke.html

WYBORCZA.BIZ

Koniec pata na rynku telewizji w komórce? Znamy szczegóły nowej - mocno zmienionej - oferty, którą od dostawcy usługi dostaną w czwartek operatorzy komórkowi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7548380,Koniec_pata_na_rynku_telewizji_w_komorce_.html

Blokować strony zgodnie z konstytucją czy wbrew niej?Sejmowi prawnicy uznali, że blokowanie stron może naruszać konstytucję. Z opinii jednak nie wynika, że pomysł rządowy z czarną listą domen też byłby... sprzeczny z konstytucją.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7548378,Blokowac_strony_zgodnie_z_konstytucja_czy_wbrew_niej_.html

MyPhone - polski telefon dla seniorów napędza zyski TelForceOneTelForceOne, spółka zajmująca się dystrybucją akcesoriów do telefonów komórkowych, zarobiła w 2009 roku 1,9 mln zł. W IV kwartale wzrost przychodów napędziła sprzedaż telefonu przeznaczonego dla starszych osób - MyPhone'a.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7547033,MyPhone___polski_telefon_dla_seniorow_napedza_zyski.html

POLITYKA

Wolne łączaW walce z monopolem Telekomunikacji Polskiej wykazała skuteczność, jakiej nikt się po niej nie spodziewał. A TP w szczególności.

http://www.polityka.pl/rynek/1501811,1,strezynska-anna.read

ERPStandard

SAP będzie naprawiać błędy przeszłościZmianie na stanowisku dyrektora generalnego SAP towarzyszyć będzie nowa strategia rynkowa.

http://p1.idg.pl/r/8e398

NETWORLD

Spy Eye wykradnie dane i pozbędzie się konkurencjiSpecjaliści z Symantec poinformowali o pojawieniu się w sieci udoskonalonej wersji Spy Eye, oprogramowania do tworzenia koni trojańskich, używanych następnie do wykradania naszych danych bankowych.

http://p1.idg.pl/r/49972

Wkrótce ataki przez nowe luki w Windows i Office?Microsoft załatał właśnie 26 błędów w produktach z rodzin Windows i

- specjaliści spodziewają się, że przestępcy w najbliższych dniach zaczną wykorzystywać te luki do atakowania użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/e850f