Czwartkowy Przegląd Prasy

Najłatwiej o pracę w branży IT... Firma z Gliwic celuje w ten sam rynek, co Solorz... Qumak-Sekom liczy na stadiony i mocno drożeje... Windows 7 coraz popularniejszy... Operatorzy prześcigają się w ofertach... telefonu stacjonarnego... Ipla będzie sprzedawać w sieci filmy z wytwórni Warner Brothers... Większość włamywaczy wykorzystuje stare błędy... Hakerzy sprzedali uprawnienia do emisji CO2...

COMPUTERWORLD

Nowy, wspaniały świat (telekomunikacji)

Nowy, unijny pakiet telekomunikacyjny ma wzmocnić prawa konsumentów i zdopingować operatorów do podnoszenia poziomu oferowanych usług.

http://p1.idg.pl/r/ceafd

Najłatwiej o pracę w branży IT

Jak wynika z międzynarodowego badania "Global Snapshot" przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Antal International, prawie połowa pracodawców planuje zatrudnienie specjalistów i menedżerów w nadchodzącym kwartale tego roku. Najłatwiej o pracę będzie w sektorze IT, gdzie aż 80% pracodawców deklaruje chęć zatrudnienia oraz branży telekomunikacji, gdzie zatrudnienie deklaruje 69% pracodawców.

http://p1.idg.pl/r/d71dd

RZECZPOSPOLITA

Ipla będzie sprzedawać w sieci filmy z wytwórni Warner Brothers

Sieciowe spółki oferujące filmy na żądanie pozyskują coraz więcej hollywoodzkich produkcji. Platformom cyfrowym i kablówkom rośnie nowa konkurencja.

http://www.rp.pl/artykul/9211,429012_Ipla_bedzie_sprzedawac_w_sieci_filmy_z_wytworni_Warner_Brothers.html

GAZETA WYBORCZA

Operatorzy prześcigają się w ofertach... telefonu stacjonarnego

Im mniej osób chce telefon stacjonarny, tym więcej na rynku nowych ofert z tą usługą. W najbliższym czasie z ofertą ruszy komórkowy Orange. Dlaczego? - Wiadomości o rychłej śmierci tej usługi są przesadzone - wyjaśniają eksperci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7526017,Operatorzy_przescigaja_sie_w_ofertach____telefonu.html

PULS BIZNESU

Hakerzy sprzedali uprawnienia do emisji CO2

Europejski rynek handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych padł 28 stycznia ofiarą ataku hakerów, którzy wykradli uprawnienia do emisji i natychmiast je odsprzedali.

http://www.pb.pl/4/a/2010/02/03/Hakerzy_sprzedali_uprawnienia_do_emisji_CO2

Firma z Gliwic celuje w ten sam rynek, co Solorz

KCSP, chce dotrzeć z internetem pod strzechy. Zamierza zostać jednym z największych operatorów na wsi.

http://www.pb.pl/2/a/2010/02/03/Firma_z_Gliwic_celuje_w_ten_sam_rynek_co_Solorz

Qumak-Sekom liczy na stadiony i mocno drożeje

Dopiero początek roku, a portfel zamówień Qumak-Sekomu już ma rekordową wysokość. Kurs zyskuje ponad 6 proc.

http://www.pb.pl/a/2010/02/03/Qumak-Sekom_liczy_na_stadiony_i_mocno_drozeje

Networld

Wirtualizacja z głową

Dobór właściwego stosunku maszyn wirtualnych do liczby fizycznych serwerów tylko z pozoru wydaje się prosty. W wielu przypadkach nadmierne eksploatowanie serwerów, poprzez tworzenie kolejnych wirtualnych zasobów, skutkuje spadkiem wydajności, większą awaryjnością i w konsekwencji - niezadowoleniem klientów. Specjaliści przestrzegają przed kierowaniem się wyłącznie aspektem finansowym przy budowaniu środowisk wirtualnych.

http://p1.idg.pl/r/9cd3c

Windows 7 coraz popularniejszy

Według NetApplications.org, trzy miesiące zajęło systemowi Windows 7 osiągniecie rezultatu, na który Vista potrzebował prawie rok.

http://p1.idg.pl/r/703f0

Premiera procesora Tukwila w lutym

Intel poinformował wczoraj, że zaczął już dostarczać producentom serwerów układ Tukwila (kolejna wersja procesora Itanium). Firma odkładała wcześniej wielokrotnie premierę tego produktu (która pierwotnie powinna mieć miejsce w 2008 r.), co było związane z różnymi problemami technicznymi.

http://p1.idg.pl/r/c276b

SECURITYStandard

Większość włamywaczy wykorzystuje stare błędy

Firmowi administratorzy przesadnie skupiają się na łataniu najnowszych błędów, wykrywanych w popularnym oprogramowaniu - zapominając jednocześnie o konieczności usuwania starszych luk i stosowania podstawowych zabezpieczeń. Z raportu przygotowanego przez firmę TrustWave wynika, że to fatalny błąd - bo znaczna część włamań wciąż jest przeprowadzana z wykorzystaniem starych luk i opisanych już dawno metod ataku.

http://p1.idg.pl/r/1ea61

Bezpieczne Windows: Ochrona przed wykonywaniem danych (DEP)

Pomysł na ochronę przed atakami przez przepełnienie stosu pojawił się w świecie specjalistów od bezpieczeństwa około 1998 roku. Wkrótce potem technika ta stała się dostępna w postaci nieoficjalnych poprawek dla systemu Linux, a na wprowadzenie do Windows trzeba było czekać do wersji XP SP2.

http://p1.idg.pl/r/17feb

ITPartner

HP: zmiany w programie partnerskim

Dział Druku i Przetwarzania Obrazu firmy HP przedstawił nowe założenia Programu Partnerskiego oraz narzędzia wzbogacające ofertę druku biznesowego. Zmiany mają na celu uproszczenie i optymalizację dostępu, zamawianie, przetwarzanie wniosków i zarządzanie kontraktami, zarówno po stronie partnerów, jak i klientów.

http://p1.idg.pl/r/ffc47

Krótko: Avnet daje iPody do serwisu IBM

Do 31 marca br. trwa promocja serwisów IBM. Odnawiając umowę na dowolny produkt serwisowy o wartości minimum 30 000 zł, Biznes Partner otrzymuje w prezencie iPod Nano 16GB, 5th gen.

http://p1.idg.pl/r/ea7df