Czwartkowy Przegląd Prasy

Zapowiada się przejęcie Playa... Microsoft ujawnia ceny Office 2010... Sygnity nic nie jest w stanie ruszyć... Nowe zasady ubiegania się o dotacje na szkolenia... Kierownictwo Apple potwierdza zakup Quattro Wireless... To tylko kwestia czasu, kiedy telefon komórkowy zastąpi kartę kredytową...

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo sieci społecznościowych - jak się zabezpieczyć?

Największym zagrożeniem w sieciach społecznościowych jest łatwy dostęp do publikowanych, bez umiaru i na wszelkie tematy, informacji.

http://p1.idg.pl/r/b051e

Microsoft ujawnia ceny Office 2010

W zależności od zestawu aplikacji biurowych oraz ich funkcjonalności ceny poszczególnych wersji pakietu Microsoft Office 2010 na rynku amerykańskim mają wahać się od 99 do 499 USD. Komercyjna premiera pakietu Office 2010 jest planowana na drugi kwartał br.

http://p1.idg.pl/r/4d44e

Samsung pozywa Sharpa, a Prism - producenta BlackBerry

Amerykańska Międzynarodowa Komisja Handlu wszczęła dwa odrębne dochodzenia w sprawie rzekomego naruszenia patentów związanych z technologiami IT przez koncerny Sharp i Research In Motion. To kolejne procesy związane z serią pozwów składanych przez konkurujące ze sobą firmy z branży teleinformatycznej.

http://p1.idg.pl/r/ded6f

RZECZPOSPOLITA

Jak ugryźć 400 mln zł

Nowe zasady ubiegania się o dotacje na ogólnopolskie szkolenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,416086_Jak_ugryzc_400_mln_zl.html

GAZETA PRAWNA

To tylko kwestia czasu, kiedy telefon komórkowy zastąpi kartę kredytową

Mobilne płatności, mobilne przesyłanie pieniędzy, mobilna reklama, usługi lokalizacyjne i mobilne usługi medyczne to rozwiązania, które muszą zacząć oferować sieci komórkowe, aby w najbliższych latach ich przychody nie zaczęły spadać.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/384147,to_tylko_kwestia_czasu_kiedy_telefon_komorkowy_zastapi_karte_kredytowa.html

PULS BIZNESU

Sygnity nic nie jest w stanie ruszyć

Choć analitycy coraz częściej piszą, że spółka najgorsze ma już raczej za sobą, noworoczna zwyżka jej nie dotyczy. Dlaczego?

http://www.pb.pl/2/a/2010/01/06/Sygnity_nic_nie_jest_w_stanie_ruszyc

PARKIET

Wycena opcji w Play zapowiada przejęcie

Tylko na 30 proc. ocenił zarząd P4, operatora sieci Play, prawdopodobieństwo, że w tym roku udziałowcy nie sprzedadzą firmy, wyceniając opcje na udziały spółki przysługujące menedżerom. 70 proc. szansy to sporo, choć rok wcześniej władze czwartego gracza komórkowego w Polsce także spodziewały się transakcji.

http://www.parkiet.com/artykul/26,885020_Wycena_opcji_w_Play_zapowiada_przejecie_.html

Telekomunikacja Polska: Więcej sposobów na oszczędności

Analitycy biur maklerskich spodziewają się, że przychody grupy Telekomunikacji Polskiej w 2010 r. wyniosą 16,27 mld zł, o 2,87 proc. mniej niż w roku 2009.

http://www.parkiet.com/artykul/26,884662_Telekomunikacja_Polska__Wiecej_sposobow_na_oszczednosci.html

MSPStandard

Gartner skonsoliduje sektor analiz rynku IT?

Przedstawiciele kierownictwa firmy analitycznej Gartner poinformowali o podpisaniu umowy kupna firmy Burton Group. Nieco ponad miesiąc temu informowano o przejęciu spółki AMR Research. Zdaniem obserwatorów rynku to próba konsolidacji branży analitycznej związanej z rozwiązaniami IT.

http://p1.idg.pl/r/ebc20

Oracle przejmuje dostawcę systemów zarządzania danymi o produktach

Amerykański gigant kontynuuje strategię rozwoju w drodze przejęć mniejszych spółek. Na początku stycznia do grona firm kupionych przez Oracle dołączyła firma Silver Creek Systems wyspecjalizowana w systemach standaryzacji i zarządzania jakością danych o produktach.

http://p1.idg.pl/r/850a0

ITPartner

Kierownictwo Apple potwierdza zakup Quattro Wireless

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu potwierdzili doniesienia Wall Street Journal o zakupie wyspecjalizowanej w dostarczaniu treści reklamowych na urządzenia mobilne firmy Quattro Wireless. Apple najprawdopodobniej zamierza wykorzystać przejęte kompetencje do rozwoju własnej oferty w tym segmencie działalności.

http://p1.idg.pl/r/022c0

CA zgodnie z planem

Stanisław Buzała, szef polskiego oddziału CA, ma duże powody do zadowolenia. Podpisał umowę partnerską z Asseco Systems.

http://p1.idg.pl/r/fc4df

NetWorld

Cisco kupuje dostawcę systemów kontroli dostępu

Cisco przejęła nowopowstałą firmę Rohati Systems, zajmująca się urządzeniami kontroli dostępu, które są alternatywą dla tradycyjnych zapór ogniowych.

http://p1.idg.pl/r/93589

BT i Cisco: telefonia IP w modelu cloud computing

Firmy BT i Cisco wprowadzają usługi telefonii IP wykorzystujące technologię cloud computing. Usługi IPT mają pomóc klientom w obniżeniu kosztów konwergentnej telefonii IP już na etapie wstępnych inwestycji. Nowe rozwiązanie będzie w 2010 roku dostarczane przez polskie biura obu przedsiębiorstw.

http://p1.idg.pl/r/da075