Czwartkowy Przegląd Prasy

Sygnity będzie miało więcej pracy przy Syriuszu... UPC jest zainteresowane przejęciem sieci Aster... Jeszcze prościej złożyć e-deklaracje... Bilety na mecze Euro 2012 będzie można odebrać przez telefon komórkowy... UE wycofała skargę wobec Microsoftu... Wydawcy prasy stawiają na przychody z e-wydań... Chiny duszą internet... CW na Facebooku...

COMPUTERWORLD

Wirtualnie czy bezpiecznie?

Gdy wirtualizacja serwerowa wykorzystywana jest zgodnie z zasadami najlepszych praktyk, stanowi sprawną, uznaną technologię. Gdy jednak popełniane są karygodne błędy - poziom bezpieczeństwa systemów radykalnie spada.

http://p1.idg.pl/r/fc0aa

CW na Facebooku

Wszystkich zainteresowanych tematyką IT w biznesie (i nie tylko) zapraszamy na witrynę Computerworlda w serwisie Facebook.

http://p1.idg.pl/r/1ed25

Sygnity: więcej prac przy Syriuszu za 18 mln zł

Spółka podpisała z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich umowę poszerzającą zakres prac przy wdrażaniu systemu Syriusz.

http://p1.idg.pl/r/f128a

RZECZPOSPOLITA

UPC jest zainteresowane przejęciem sieci Aster

Największa sieć kablowa w Polsce UPC chce przejąć konkurenta - Aster. Po połączeniu firma może mieć nawet 1,4 mln klientów. Wartość transakcji powinna przekroczyć 1,6 miliarda złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,407426_UPC_chce_przejac_Aster.html

GAZETA PRAWNA

Bilety na mecze Euro 2012 będzie można odebrać przez... telefon komórkowy

Komórka już może służyć jako elektroniczny bilet. A pomysły na kolejne zastosowania technologii telekomunikacyjnych otwierają operatorom nowe pola do działania i zarabiania pieniędzy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/379688,bilety_na_mecze_euro_2012_bedzie_mozna_odebrac_przez_telefon_komorkowy.html

Wydawcy prasy stawiają na przychody z e-wydań

Do płacenia za treści w sieci czytelników może przekonać bogata oferta, proste systemy płatności i bezwzględna solidarność wydawców gazet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/379686,wydawcy_prasy_stawiaja_na_przychody_z_e_wydan.html

GAZETA WYBORCZA

Chiny duszą internet

Osoby prywatne nie mogą już zakładać stron internetowych w chińskiej sieci. Dostawcy internetu przeczeszą też miliony stron, aby sprawdzić, czy działają zgodnie z prawem.

http://wyborcza.pl/1,75248,7373676,Chiny_dusza_internet.html

PULS BIZNESU

UE wycofała skargę wobec Microsoftu ws. Przeglądarek

Unia Europejska poinformowała w środę, że rezygnuje z postępowania w sprawie łamania zasad wolnej konkurencji przez amerykańskiego potentata branży oprogramowania komputerowego Microsoft, bowiem zgodził się on udostępnić swym klientom również inne przeglądarki internetowe poza własnym Internet Explorer.

http://www.pb.pl/a/2009/12/16/UE_wycofala_skarge_wobec_Microsoftu_ws__przegladarek

PARKIET

Dilerzy Ery poprosili o informacje

Wypowiedź Klausa Hartmanna, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej w wywiadzie dla "Parkietu" wzbudziła emocje i liczne komentarze przedstawicieli firm dystrybuujących usługi Ery.

http://www.parkiet.com/artykul/26,879323_Dilerzy_Ery_poprosili__o_informacje_.html

MSPStandard

Elastyczność w praktyce

Trzy całkiem różne firmy, trzy odmienne branże i trzy wdrożenia referencyjne potwierdzające duże możliwości dopasowania systemu do potrzeb konkretnej organizacji.

http://p1.idg.pl/r/a3b66

Jeszcze prościej złożyć e-deklaracje

Z możliwości składania deklaracji podatkowych przez Internet skorzystało w zeszłym roku wielu pracodawców. Firmy informatyczne oferują więc oprogramowanie, które ułatwia przedsiębiorcom ten proces, wspomagając ich przy przygotowaniu i archiwizacji e-deklaracji.

http://p1.idg.pl/r/a7e58

ITPartner

Telewizory 3D: LG dołącza do wyścigu o klienta

LG Electronics chce w przyszłym roku osiągnąć pozycję lidera rynku telewizorów 3D. Agresywna strategia południowokoreańskiego koncernu zakłada sprzedaż 400 tys. tego typu odbiorników w 2010 r. Łatwo nie będzie - konkurencyjni wytwórcy 3DTV to światowa czołówka elektroniki użytkowej więc rywalizacja o klientów z pewnością nabierze tempa. Ci ostatni z takiego obrotu spraw powinni się tylko cieszyć.

http://p1.idg.pl/r/d0587

NetWorld

802.11n - miniprzewodnik dla kupujących

Sprzedaż i promowanie rozwiązań 802.11n może już ruszyć na dobre. Standard jest gotowy, Wi-Fi Alliance zapewnia o jego wstecznej kompatybilności, wydajność urządzeń opartych na wstępnych specyfikacjach jest imponująca, a ceny zarówno infrastruktury, jak i kart klienckich są bardziej niż rozsądne. Jednak zróżnicowanie technologiczne sprzętu 802.11n stanowi problem przy wyborze rozwiązania. Urządzenia 802.11 wykorzystują wiele technik radiowych (łączenie kanałów, formowanie wiązki, różne typy MIMO itp.), które nie do końca są rozpoznawalne przez potencjalnych użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/d4274