Czwartkowy Przegląd Prasy

ATM nie sprzeda ATM SI... Grupa AB zadowolona z wyników... Operatorzy rozbudowują usługi nawigacji satelitarnej... IBM Polska stworzył dział analityki biznesowej... Zakaz sprzedaży Windows w Chinach za czcionki... Koniec darmowej prasy w Internecie...

COMPUTERWORLD

Kiedy odżyje rynek IT?

Jak z kryzysem radzą sobie użytkownicy IT i jaką strategię na czas dekoniunktury powinni przyjąć dostawcy rozwiązań informatycznych. Computerworld rozmawiał z Andrzejem Jaroszem, dyrektorem IDC Polska. Wywiad ten dostępny jest w raporcie "Zbuduj potęgę podczas kryzysu" przygotowanym przez Computerworld przy współpracy z HP. Pobierz bezpłatny raport.

http://p1.idg.pl/r/ac3e4

Z podwójną energią

Inteligentne sieci energetyczne - smart grids - pozwolą zaspokoić zwiększony popyt na energię, zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii i spełnić wymogi Unii Europejskiej. Doprowadzą też do pełnej konkurencji - klient zapłaci za zużycie naprawdę potrzebnej energii.

http://p1.idg.pl/r/a7d4b

Ile można zaoszczędzić na wydrukach?

Przedsiębiorstwa i inne organizacje wydają bardzo dużo pieniędzy zarówno na outsourcing druku jak i materiały eksploatacyjne do drukarek w firmach. Z szacunków cebr wynika, że sprawniejsze zarządzania wydrukami pozwoliłyby im zaoszczędzić w tym obszarze od 555 mln do 1,12 mld PLN w skali roku.

http://p1.idg.pl/r/c1c90

Badanie: jak dojrzałe są procesy w Twoim dziale IT?

Firma CTPartners rozpoczęła realizację ogólnopolskiego programu badania dojrzałości organizacji IT. Na podstawie badania ma powstać polski benchmark dla usługowych organizacji IT w obszarze ich dojrzałości procesowej.

http://p1.idg.pl/r/5e342

RZECZPOSPOLITA

Kariera od zera

Tomasz Kurzewski. Założona przez niego ATM Grupa liczy na nowe wpływy z produkcji dla Internetu i komórek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,394044_Kariera_od_zera_.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy rozbudowują usługi nawigacji satelitarnej

Rynek nawigacji satelitarnej to nowa nisza, w której operatorzy komórkowi zaczynają coraz ostrzej konkurować. W ciągu najbliższych lat można się spodziewać boomu na te usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/371893,operatorzy_rozbudowuja_uslugi_nawigacji_satelitarnej.html

GAZETA WYBORCZA

Zakaz sprzedaży Windows w Chinach. Za czcionki

Microsoft nie może sprzedawać w Chinach starszych wersji systemu operacyjnego Windows. Sąd uznał, że amerykański koncern naruszył prawa lokalnej firmy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7266033,Zakaz_sprzedazy_Windows_w_Chinach__Za_czcionki.html

PULS BIZNESU

Koniec darmowej prasy w Internecie

Redaktor naczelny "The Times" James Harding zapowiedział, iż internetowa wersja pisma od wiosny 2010 r. przestanie być darmowa i będzie dostępna dla abonentów lub osób, które wykupią dostęp na 24 godziny.

http://www.pb.pl/4/a/2009/11/18/Koniec_darmowej_prasy_w_internecie

PARKIET

ATM nie sprzeda ATM SI

Giełdowa spółka zakończyła rozmowy z Telekomunikacją Polską w sprawie sprzedaży spółki zależnej ATM SI.

http://www.parkiet.com/artykul/26,870400_ATM_nie_sprzeda_ATM_SI.html

NetWorld

Cyberatak do wynajęcia

Armie złożone z komputerów zombie (botnety) mogą skutecznie zakłócić działanie banków, mediów czy nawet instytucji rządowych. Gdy zmasowanym atakiem zostanie objęty cały kraj, poradzenie sobie z chaosem staje się kwestią nadrzędną. W najnowszym raporcie McAfee, dwudziestu specjalistów z byłym zastępcą dyrektora agencji bezpieczeństwa narodowego USA na czele, analizuje potencjalne zagrożenie cyberwojnami na świecie.

http://p1.idg.pl/r/3398d

ITPartner

IBM Polska stworzył dział analityki biznesowej

Jego oferta ma koncentrować się na zaawansowanej analizie biznesowej i optymalizacji procesów biznesowych. Działem IBM Business Analytics & Optimization (BOA), stworzonego w ramach działu Global Business Services, kierować będzie Filip Łapiński.

http://p1.idg.pl/r/6825a

Grupa AB zadowolona z wyników

Andrzej Przybyło chwali spółkę za wzrost kwartalnego zysku netto i zbliżony poziom przychodów wobec ubiegłego roku, pomimo trudnych warunków rynkowych.

http://p1.idg.pl/r/7ca74