Czwartkowy Przegląd Prasy

Ceny Internetu w Polsce zaczną szybko spadać... E-dzienniki będą rejestrowane dobrowolnie... Pierwszy polski e-czytnik trafi na rynek w grudniu... Intel oskarżony w USA o łamanie prawa antymonopolowego... Banki odkrywają e-społeczności... Rusza konkurs na najbardziej nowatorski biznes w Europie... Komputronik w tym roku otworzył już 40 nowych salonów...

COMPUTERWORLD

Początki branży IT: jak to było 20 lat temuTo były czasy! Radość działania, zdumiewające tempo wydarzeń, wielkie marże, liczni klienci, brak pojęcia kontroli kosztów, szalone imprezy, fantastyczne pomysły, brak świadomości barier wzrostu, słowem młodość. Branży IT oczywiście. To se ne vrati, pane Hawranek - jak mawiają Czesi.

http://p1.idg.pl/r/4510c

IBM zwalnia wiceprezesa zamieszanego w insider tradingPrzedstawiciele Big Blue potwierdzili informację o zmianie na stanowisku szefa działu Systems and Technology Group. Od początku miesiąca tym segmentem działalności IBM kieruje Rod Adkins. Zastąpił on Roberta Moffata.

http://p1.idg.pl/r/5637a

Kryzys zmienił e-konsumentów, ale nie w PolsceJak pokazuje badanie przeprowadzone przez portal aukcyjny eBay, w czasie kryzysu konsumenci stali się bardziej ostrożni i mniej wydają na zakupy. Wyjątkiem są Polacy.

http://p1.idg.pl/r/78a9d

RZECZPOSPOLITA

Ceny Internetu w Polsce zaczną szybko spadaćTP szykuje się do walki o odzyskanie pozycji w polskiej sieci. Spadki cen Internetu w przyszłym roku wyniosą co najmniej 15 - 20 proc. Coraz łatwiej i taniej będzie można kupić łącza o prędkości 5 - 10 Mb/s.

http://www.rp.pl/artykul/387782_Ceny_Internetu_w_Polsce_zaczna_szybko_spadac.html

Bloger nie zasłoni się tajemnicą dziennikarskąPrywatne strony wyłączone spod definicji prasy. Internetowi autorzy ujawnią swoich informatorów. E-dzienniki będą rejestrowane tylko dobrowolnie.

http://www.rp.pl/artykul/387697_Bloger_nie_zasloni_sie_tajemnica_dziennikarska.html

Banki odkrywają e-społecznościBanki próbują wizerunkowo wykorzystać aktywność Polaków w popularnych serwisach.

http://www.rp.pl/artykul/9211,387774_Banki_odkrywaja_e_spolecznosci.html

GAZETA PRAWNA

Pierwszy polski e-czytnik trafi na rynek w grudniuW grudniu Kolporter zacznie sprzedaż eClicto, polskiego e-czytnika książek. Ma szanse szybko pozyskać klientów, jeśli cena spadnie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/367735,pierwszy_polski_e_czytnik_trafi_na_rynek_w_grudniu.html

Rusza konkurs na najbardziej nowatorski biznes w EuropieEuropejskie Nadzieje Innowacji to oferta adresowana do młodych przedsiębiorców, którzy chcą się wybić na rynku europejskim. Najlepsi dostaną po 3 tys. i 1,5 tys. euro nagrody.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/367511,rusza_konkurs_na_najbardziej_nowatorski_biznes_w_europie.html

GAZETA WYBORCZA

Intel oskarżony w USA o łamanie prawa antymonopolowegoProkurator generalny Nowego Jorku Andrew M. Cuomo złożył pozew przeciwko Intelowi o nadużywanie dominującej pozycji rynkowej.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7222848,Intel_oskarzony_w_USA_o_lamanie_prawa_antymonopolowego.html

PULS BIZNESU

Centralna ewidencja wyeliminuje okienkaRząd wziął się za elektroniczny spis przedsiębiorców. Jak skończy przestanie być potrzebny urzędnik "z okienka".

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/05/Centralna_ewidencja_wyeliminuje_okienka

PARKIET

Optimus: Symboliczna sprzedażDzięki rozwiązaniu rezerw były producent komputerów zarobił w III kwartale 0,6 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,865337_Optimus__Symboliczna_sprzedaz.html

Komputronik w tym roku otworzył już 40 nowych salonówPoznański dystrybutor sprzętu informatycznego ma ponad 300 sklepów.

http://www.parkiet.com/artykul/26,865357_Komputronik_w_tym_roku_otworzyl_juz_40_nowych_salonow.html

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: PerfectExpert z lepszą obsługą remontów i

gospodarki narzędziowej

Przedstawiciele gliwickiej firmy Junisoftex zapowiadają dobudowanie do autorskiego systemu ERP dodatkowych modułów związanych z utrzymaniem ruchu, remontami i gospodarką narzędziową.

http://p1.idg.pl/r/fe26f

MSPStandard

Kilogram oprogramowania proszęPodczas tworzenia aplikacji na zamówienie ścierają się potrzeby biznesu oraz koszty i czas. Pogodzenie tych skrajnych biegunów wymaga trzeźwego kompromisu pomiędzy własnymi oczekiwaniami a możliwościami dostawcy. Wymaga to też bardzo bliskiej współpracy.

http://p1.idg.pl/r/cbdd5

Coraz więcej projektów B2BCoraz więcej firm stara się o dotacje na wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W ramach ostatniej w tym roku rundy aplikacyjnej do PARP wpłynęło ponad 600 wniosków na łączną kwotę przekraczającą 314 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/23067

SECURITYStandard

Microsoft jest kiepskim prorokiemKoncern z Redmond od roku wraz z comiesięcznym pakietem uaktualnień przedstawia prognozę, w której specjaliści z firmy analizują, którymi błędami w pierwszej kolejności zainteresują się internetowi przestępcy. Ale właśnie okazało się, że to przewidywanie nie wychodzi Microsoftowi najlepiej - w ciągu minionego roku prognozy firmy sprawdziły się tylko w 27% przypadków.

http://p1.idg.pl/r/d8ddb