Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

W tym roku upadnie nawet 720 e-sklepów... Ruch chce stworzyć elektroniczną czytelnię prasy... Nowo budowane budynki będą wyposażane w światłowody... Słabsze wyniki Telekomunikacji Polskiej zraziły giełdowych inwestorów... Action liczy na dobre wyniki za listopad i grudzień... Nowe języki trafią do Internetu... Dyrektywa pozwoli władzom ograniczać dostęp do Internetu...

COMPUTERWORLD

Dane osobowe a nowe technologieSzczególne rodzaje informacji występujące w kontekście nowych technologii mogące stanowić dane osobowe w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych.

http://p1.idg.pl/r/7116f

Asseco South Eastern Europe na warszawskim parkiecie28 października zadebiutowały akcje spółki Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE).

http://p1.idg.pl/r/d8b34

BYWALEC

Porządki w EMCJak się dowiaduje Bywalec, Dariusz Chwiejczak, który ma objąć kierownictwo polskim oddziałem, był właśnie na ostatecznej rozmowie o pracę w Paryżu. Ma przyjść do EMC od stycznia 2010 r.

http://p1.idg.pl/r/14499

MSWiA "nagradza" młodych informatykówNiedawno resort "uhonorował" młodych, polskich informatyków. W spotkaniu wzięli udział finaliści tegorocznej edycji Imagine Cup, a także medaliści 21 Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej oraz 33 Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

http://p1.idg.pl/r/e5c8c

RZECZPOSPOLITA

Nowe języki trafią do InternetuTo największa zmiana od początku Internetu - mówią eksperci o nowych znakach w sieciowych nazwach.

http://www.rp.pl/artykul/384372_Nowe_jezyki_trafia_do_Internetu.html

Komputerowa potyczkaRozmowa z Gianfranco Lanci, prezesem firmy Acer, drugiego producenta komputerów na świecie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,384406_Komputerowa_potyczka.html

Prasa nie tylko w kioskuRuch chce razem z wydawcami stworzyć elektroniczną czytelnię prasy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,384404_Prasa_nie_tylko_w_kiosku.html

Słabsze wyniki Telekomunikacji Polskiej zraziły giełdowych inwestorówWyniki TP SA rozczarowały. Spółka tłumaczy je odgórnym obniżeniem stawek w rozliczeniach między operatorami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,384403_Slabsze_wyniki_Telekomunikacji_Polskiej_zrazily_gieldowych_inwestorow_.html

GAZETA PRAWNA

W tym roku upadnie nawet 720 e-sklepówDziennie powstaje średnio siedem nowych e-sklepów, ale równocześnie dwa znikają z rynku - szacuje wydawca serwisu branżowego Sklepy24.pl.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/365581,w_tym_roku_upadnie_nawet_720_e_sklepow.html

Mikroprzedsiębiorcy uczą się, jak zarządzać biznesemMikroprzedsiębiorcy mogą uczestniczyć w szkoleniach współfinansowanych przez Unię Europejską. Uczestnicy ponoszą tylko 20 proc. kosztów nauki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/365491,mikroprzedsiebiorcy_ucza_sie_jak_zarzadzac_biznesem.html

GAZETA WYBORCZA

Rada UE śmieje się ostatnia, internauci przegrywająMimo masowych społecznych protestów rządy unijne postawiły na swoim. Dyrektywa telekomunikacyjna pozwoli władzom ograniczać dostęp do internetu bez uprzedniej zgody sądu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7198001,Rada_UE_smieje_sie_ostatnia__internauci_przegrywaja.html

W mazowieckim najwięcej chętnych na unijne dotacje na e- biznesMazowieckie i długo, długo nic. Po unijne pieniądze na rozkręcenie biznesu w sieci najczęściej sięgają przedsiębiorcy ze stołecznego województwa.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7197994,W_mazowieckim_najwiecej_chetnych_na_unijne_dotacje.html

PARKIET

Nowo budowane budynki będą wyposażane w światłowodyNowo budowane budynki będą musiały mieć okablowanie światłowodowe, a firmy telekomunikacyjne będą miały dostęp do studzienek kanalizacyjnych i infrastruktury energetycznej - to niektóre z założeń projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, o którym poinformowała PAP wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

http://www.pb.pl/a/2009/10/28/Nowo_budowane_budynki_beda_wyposazane_w_swiatlowody

PARKIET

Action liczy na dobre wyniki za listopad i grudzieńDystrybutor IT spółka Action liczy na bardzo dobre wyniki finansowe w listopadzie i grudniu. Zdaniem spółki piąty kwartał roku finansowego spółki (sierpień-październik) powinien być przynajmniej tak samo dobry jak poprzedni (maj-lipiec).

http://www.parkiet.com/artykul/26,863201_Action_liczy_na_dobre_wyniki_za_listopad_i_grudzien.html

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: impuls dla branżNajbliższa aktualizacja systemu Impuls 5 obejmie przede wszystkim zmiany związane z nowymi przepisami prawa. Najbliższe miesiące to również rozbudowa ogólnej funkcjonalności flagowego produktu firmy BPSC i aplikacji branżowych.

http://p1.idg.pl/r/dea07

PUBLICStandard

Przeciwdziałając e-wykluczeniu - zakończono nabór wnioskówZakończono nabór wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. W tej rundzie wpłynęło 108 wniosków.

http://p1.idg.pl/r/8f680

Bezpieczne i innowacyjne samorządyJuż po raz trzeci odbędzie się spotkanie informatyków oraz samorządowców województwa zachodniopomorskiego. Tym razem tematem przewodnim Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków będą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa sieci informatycznej oraz ochrony danych osobowych.

http://p1.idg.pl/r/38739

MSPStandard

Konkurs na najlepszy pomysł ubiegający się o e-dotacjeRusza konkurs dla małych i średnich przedsiębiorców oraz dla samorządów pt. "Wygramy razem euro". W konkursie na najlepszy pomysł inwestycji ubiegającej się o unijną dotację można wygrać kompleksowe wsparcie firmy konsultingowej w walce o unijne euro.

http://p1.idg.pl/r/80d4c

Zachowawczy rynekMożna odnieść wrażenie, że wiele firm rzeczywiście wykorzystuje czas dekoniunktury na uporządkowanie biznesu. Tymczasem działania te są podejmowane dosyć rzadko.

http://p1.idg.pl/r/f1c01

ITPartner

Android 2.0 już w rękach deweloperówFunkcja przybliżania obrazu w aparacie, obsługa dotykowa w systemie multi-touch czy skrzynka pocztowa zbierająca wiadomości z różnych kont e-mail, także Exchange - to tylko niektóre z nowości zaprezentowane przez Google w pakiecie Android 2.0 udostępnionym jak na razie w wersji dla producentów oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/31d3b

Użytkownicy usług telekomunikacyjnych w Polsce AD 2009. Jacy jesteśmy?Podsumowano tegoroczne wyniki ankiety Consumer Lab przeprowadzone w Polsce przez firmę Ericsson. Przedmiotem badania było zachowanie użytkowników na rynku usług telekomunikacyjnych. Pytano m.in. o posiadanie telefonu komórkowego i dostęp do Internetu a także o to, w jaki sposób korzystamy z tych dwóch dóbr.

http://p1.idg.pl/r/6c198