Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft wprowadza na rynek Windows phone... Podglądanie pracownika bez jego wiedzy będzie bezprawne... Studenci informatyki dostali sprzęt i pieniądze od HP... Microsoft kontra Unia Europejska. Osiągnięto porozumienie...Nie ma współpracy polskich uczelni technicznych z biznesem informatycznym... USA: ponad połowa firm zabrania Facebooka i Twittera... Kindle wchodzi na polski rynek...

COMPUTERWORLD

Do użytku służbowego

Zainstalowanie bez wiedzy pracownika oprogramowania monitorującego jego aktywność będzie naruszaniem przepisów prawa pracy.

http://p1.idg.pl/r/60e70

Studenci informatyki dostali sprzęt i pieniądze od HP

Politechnika Warszawska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przystąpiły do programów edukacyjnych HP. Skorzystają na tym studenci kierunków informatycznych i inżynierskich. Szkoły otrzymały wsparcie finansowe i merytoryczne oraz sprzęt.

http://p1.idg.pl/r/6489b

Microsoft kontra Unia Europejska. Osiągnięto porozumienie

Wszystko wskazuje na to, że Microsoftowi udało się uzyskać porozumienie z Unią Europejską w trwającym już dziesięć lat sporze antymonopolowym. Koncern zobowiązał się do zapewnienia równego dostępu użytkowników Windows do przeglądarek innych producentów.

http://p1.idg.pl/r/a244f

GAZETA PRAWNA

TP przyspiesza internet i stawia na telewizję

Telekomunikacja Polska przystępuje do walki z telewizją kablową o klientów szybkiego internetu i telewizji. Wczoraj poinformowała, że może potrafi dostarczyć łącza 10 i 20 Mb/s i przedstawiła nową ofertę telewizji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/358108,tp_przyspiesza_internet_i_stawia_na_telewizje.html

RZECZPOSPOLITA

W USA widać już powrót optymizmu

Polski rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny, więc próba zbudowania od podstaw nowego operatora na pewno obarczona jest dużym ryzykiem - mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,374558_W_USA_widac_juz_powrot_optymizmu_.html

Sprzedaż elektroniki nadal w dół

Sprzedaż sprzętu elektronicznego za okres styczeń - lipiec w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła o niemal 7 proc. Choć nadal jest źle, to sytuacja uległa nieznacznej poprawie. Za pierwsze pięć miesięcy roku spadek wartości rynku przekraczał 8 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,374559_Sprzedaz_elektroniki_nadal_w_dol.html

WYBORCZA.BIZ

Kindle - amerykański czytnik książek i prasy wchodzi na polski rynek

Amerykański sklep internetowy Amazon wprowadza swój czytnik książek i prasy Kindle na rynki zagraniczne, w tym do Polski. I obniża jego cenę. W Polsce do wyścigu e-czytników szykuje się Kolporter.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7121714,Kindle___amerykanski_czytnik_ksiazek_i_prasy_wchodzi.html

MSPStandard

Trudne związki

Niska jakość badań naukowych, problemy organizacyjne i wątpliwości prawne nie sprzyjają współpracy polskich uczelni technicznych z biznesem informatycznym. Kooperacja ogranicza się z reguły do szkoleń i praktyk organizowanych dla studentów przez firmy z branży IT.

http://p1.idg.pl/r/99130

USA: ponad połowa firm zabrania Facebooka i Twittera

Robert Half Technology, amerykańska spółka rekrutacyjna, specjalizująca sie w branży IT zapytała 1400 szefów informatyki o firmowe reguły korzystania z serwisów społecznościowych.

http://p1.idg.pl/r/f8919

ERPStandard

Software AG ma już 75 proc. akcji IDS Scheer

Po pierwszym okresie składania ofert sprzedaży akcji spółki IDS Scheer w ręce Software AG trafiło ponad 75 proc. udziałów niemieckiej firmy. W wyniku transakcji ma powstać spółka wyspecjalizowana w zarządzaniu procesami biznesowymi oraz produkcji i wdrożeniach systemów zintegrowanych.

http://p1.idg.pl/r/d3b7f

ITPartner

Microsoft wprowadza na rynek Windows phone

Od dziś (7 października) można stać się posiadaczem telefonu z logo koncernu z Redmond. Firma pozazdrościła Google Androida, a zapewne chce też skorzystać na zainteresowaniu iPhonem. Podobnie, jak Apple Microsoft otwiera sklep z aplikacjami - Windows Marketplace for Mobile.

http://p1.idg.pl/r/c4f24

Zmiany w zarządzie i nowa strategia ArchiDoc

Z początkiem września stanowisko prezesa spółki ArchiDoc objął Konrad Rochalski. Równocześnie powołano radę nadzorczą, której przewodniczącym został Piotr Cholewa, dotychczasowy prezes spółki. Zmiany w zarządzie mają pomóc w realizacji nowej strategii ArchiDoc. Planowane są również akwizycje.

http://p1.idg.pl/r/69e70