Czwartkowy Przegląd Prasy

W Polsce ubyło 3,3 mln telefonów stacjonarnych... Intel zarzuca Komisji Europejskiej brak obiektywizmu... Kryzys dosięgnął branży IT... IBM na celowniku Oracle... Niewykorzystane 200 mln euro na budowę lokalnych sieci internetowych... Klienci nie chcą przepłacać za IT... Arcus dopina kilka niewielkich akwizycji... Trudny los telekomunikacyjnych debiutantów... Producenci i dystrybutorzy elektroniki krytykują cyfro podatek...

COMPUTERWORLD

Tylne drzwi producentaFirmy rozwijające swoje programy mogą umieścić niepożądane opcje dodatkowe, takie jak tylne drzwi. Należy wziąć to pod uwagę przy wykorzystywaniu kluczowych systemów.

http://p1.idg.pl/r/c1051

IBM na celowniku OracleLarry Ellison: IBM będzie naszym głównym konkurentem po przejęciu Sun Microsystems. Prawdopodobnie wkrótce dojdzie też do zaognienia stosunków z HP. Co ciekawe obie firmy są obecnie partnerami handlowymi Oracle.

http://p1.idg.pl/r/16098

RZECZPOSPOLITA

Systemy ERP pomagają przetrwaćSpowolnienie to okazja dla firm IT. Zdaniem ekspertów to dobry moment na inwestycje w rozwiązania wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367891_Systemy_ERP_pomagaja_przetrwac.html

Klienci nie chcą przepłacać za ITPogorszenie koniunktury gospodarczej wymusiło na firmach weryfikację budżetów na informatykę. Dlatego staranniej analizują koszty wdrożeń systemów IT.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367890_Klienci_nie_chca__przeplacac_za_IT.html

Kryzys dosięgnął branży ITPo wynikach spółek informatycznych widać wpływ spowolnienia. Najlepiej w trudnych czasach radzą sobie firmy mające własne, innowacyjne produkty.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367888_Kryzys_dosiegnal_branzy_IT.html

Subsydia, czyli mniejsze złoOperatorzy chcą zerwać z dotacjami. Ich rola jest jednak wciąż zbyt ważna.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367885_Subsydia__czyli_mniejsze_zlo.html

Trudny los telekomunikacyjnych debiutantówCoraz trudniej zaistnieć nowym spółkom na polskim rynku. Telefonia komórkowa jest już nasycona, coraz trudniej rywalizować także na rynku dostępu do Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,367883_Trudny_los_telekomunikacyjnych_debiutantow_.html

GAZETA PRAWNA

Prawie nikt nie wykorzystuje 200 mln euro na budowę lokalnych sieci internetowychPrzedsiębiorcy telekomunikacyjni nawet nie próbują starać się o unijne pieniądze na budowę lokalnych sieci internetowych. Powód: opracowane przez ministerialnych urzędników wymagania są zbyt rygorystyczne.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/354926,prawie_nikt_nie_wykorzystuje_200_mln_euro_na_budowe_lokalnych_sieci_internetowych.html

W Polsce ubyło 3,3 mln telefonów stacjonarnychW ciągu ostatnich czterech lat liczba stacjonarnych linii telefonicznych spadła o 26,5 proc. Mieszkańcy wsi częściej rezygnowali z telefonu stacjonarnego niż żyjący w mieście. Linię stacjonarną zostawiają ci, którzy chcą korzystać z Internetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/354919,w_polsce_ubylo_3_3_mln_telefonow_stacjonarnych.html

GAZETA WYBORCZA

Producenci i dystrybutorzy elektroniki: Cyfropodatek jest złyProducenci elektroniki użytkowej oraz platformy cyfrowe krytykują opisany wczoraj przez "Gazetę" projekt ustawy o Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

http://wyborcza.pl/1,75248,7072708,Producenci_i_dystrybutorzy_elektroniki__Cyfropodatek.html

Echa publikacji o e-urzędach: "Zmarnowane pieniądze i głupota"Widziałem tyle zmarnowanych pieniędzy, szans, głupoty i zacietrzewienia ludzi, że można by książkę napisać - piszą czytelnicy w serwisie Wyborcza.biz po serii tekstów "Gazety" o informatyzacji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7072707,Echa_publikacji_o_e_urzedach___Zmarnowane_pieniadze.html

PARKIET

Arcus dopina kilka niewielkich akwizycjiArcus rozmawia z 10 firmami w sprawie przejęcia. Z niektórymi podpisał już listy intencyjne. - Chciałbym do listopada sfinalizować trzy akwizycje. Bezpiecznie zakładam jednak, że uwiniemy się z tym tematem do końca roku - mówi Wojciech Kruszyński, prezes giełdowej spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/26,852174_Arcus_dopina_kilka_niewielkich_akwizycji.html

MSPStandard

Zarządzanie obciążeniamiZdolność do szybkiego rozpoznawania zmian i automatyczne uruchamianie wymaganych aplikacji i zasobów staje się podstawowym wymaganiem w nowych centrach danych.

http://p1.idg.pl/r/9a137

PUBLICStandard

Meksykańskie Ministerstwo Zdrowia przeciwdziała epidemii świńskiej grypy korzystając z rozwiązań wideokonferencyjnychMeksykańskie władze stosują systemy komunikacji audiowizualnej, by ułatwić kontakt między osobami i instytucjami zaangażowanymi w walkę z epidemią bez tracenia czasu na przejazdy.

http://p1.idg.pl/r/04a49

ITPartner

Intel zarzuca Komisji Europejskiej brak obiektywizmuPrzedstawiciele kierownictwa koncernu Intel krytykują Komisję Europejską za brak obiektywizmu i wybiórcze podejście do materiału dowodowego w sprawie złamania przepisów antymonopolowych. W lipcu br. na koncern Intel nałożono karę rzędu piątej części kwartalnych obrotów.

http://p1.idg.pl/r/e5f17