Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft przeprasza za reklamę... Spółki informatyczne odczuwają kryzys... Granty na innowacje tylko dla MSP... MF dokona audytu systemu Comarchu... MCI śmielej myśli o przyszłości... Spadki na rynku mikroprocesorów będą mniejsze niż przypuszczano... Wirth w radzie Polkomtela... Kredyt na rozpoczęcie działalności w praktyce nie do uzyskania... Samorządy będą mogły budować sieci internetowe...

COMPUTERWORLD

Na wypadek zarazyCzy plan działania kryzysowego powinien obejmować zjawiska w rodzaju epidemii? Tym bardziej, że WHO straszy jesienną pandemią świńskiej grypy? A media podawały, że jesienią może zachorować nawet 10 mln Polaków...

http://p1.idg.pl/r/0c03a

Oto finaliści Konkursu Lider Informatyki 2009!Pod koniec września szefowie działów IT i ich zespoły zbierają owoce wytężonej pracy. Computerworld nagradza wówczas najlepszych - Liderów Informatyki. Tegoroczna lista finalistów została oficjalnie ogłoszona.

http://p1.idg.pl/r/40bc7

MF dokona audytu systemu ComarchuDostarczone przez tę firmę rozwiązanie IKSOS ma wspomagać prace organów kontroli skarbowej. Projekt wdrożenia Informatycznego Systemu Wspomagania Kontroli Skarbowej rozpoczął się w 2004 r.

http://p1.idg.pl/r/0a08b

RZECZPOSPOLITA

Dotacje nie dla dużychGranty na innowacje. Do konkursu mogą stanąć tylko małe i średnie firmy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,354568_Dotacje_nie_dla_duzych_.html

Wirth w radzie PolkomtelaHerbert Wirth, od niedawna prezes KGHM, wszedł do rady nadzorczej Polkomtela, operatora sieci Plus - poinformowała spółka telekomunikacyjna.

http://www.rp.pl/artykul/9211,354326_Wirth_w_radzie_Polkomtela.html

GAZETA PRAWNA

Kredyt na rozpoczęcie działalności w praktyce nie do uzyskaniaAby dostać z banku kapitał na uruchomienie biznesu, nie wystarczy zabezpieczenie hipoteczne - trzeba mieć wiarygodne gwarancje spłaty kredytu. Niewielu nowych przedsiębiorców jest w stanie spełnić te wymagania.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/347497,kredyt_na_rozpoczecie_dzialalnosci_w_praktyce_nie_do_uzyskania.html

Samorządy będą mogły budować sieci internetoweSamorządy będą mogły budować infrastrukturę potrzebną do dostarczania Internetu. Będą też mogły - jeśli nie będzie innych chętnych - być operatorem dostarczającym sieć do klientów indywidualnych. Dzięki takim rozwiązaniom zwiększy się dostęp do wirtualnego świata, zwłaszcza w uboższych i mniej zaludnionych rejonach kraju.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/347377,samorzady_beda_mogly_budowac_sieci_internetowe.html

GAZETA WYBORCZA

Czarna ręka MicrosoftuNajwiększy koncern informatyczny na świecie usunął ze zdjęcia na swojej polskiej witrynie... czarnoskórego mężczyznę. Zamiast niego za biurkiem zasiadł biały, ale z czarną ręką.

http://wyborcza.pl/1,75248,6969169,Czarna_reka_Microsoftu.html

PULS BIZNESU

Spółki informatyczne odczuwają kryzysPo komunikacie Sygnity o perspektywach rynku analitycy radzą inwestorom, by nie oczekiwali zbyt wiele od branży IT.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/27/Spolki_informatyczne_odczuwaja_kryzys2

PARKIET

MCI śmielej o przyszłości28,7 mln zł planuje w bieżącym roku zarobić (na poziomie skonsolidowanym) MCI Management. W 2008 r. zysk w tej pozycji wyniósł 21,5 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,843556_MCI_smielej_o_przyszlosci.html

ITPartner

Gartner: Spadki na rynku mikroprocesorów będą mniejsze niż przypuszczanoAnalitycy zmniejszyli wcześniejszą prognozę tegorocznego spadku sprzedaży mikroprocesorów. Wyższy od spodziewanego popyt na sprzęt elektroniczny przyczynił się do wzrostu sprzedaży układów w drugim kwartale br. Zdaniem ekspertów w 2009 roku wartość globalnego rynku mikroprocesorów wyniesie 212 mld USD i będzie o 17,1 proc. niższa od ubiegłorocznej.

http://p1.idg.pl/r/3c94c

Trend Micro powalczy o rynek rozwiązań korporacyjnychFirma zamierza umocnić pozycję w segmencie rozwiązań dla dużych firm i dostawców usług IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Za realizację tej strategii odpowiadać będzie m.in. Jarosław Samonek, powołany na stanowisko menadżera odpowiadającego za rozwiązania korporacyjne Trend Micro w regionie CEE.

http://p1.idg.pl/r/95927

MSPStandard

Wizerunek firmy coraz bardziej zależny od aktywności pracowników w sieciAktywność pracowników w serwisach społecznościowych staje się coraz większym zagrożeniem dla wizerunku firm - twierdzi w badaniach firma doradcza Deloitte.

http://p1.idg.pl/r/34ff5

Nowa sprzedażO metodyce Customer Centric Selling, zmianach w organizacji działu sprzedaży, koncentracji na nowych klientach i elastycznym podejściu do finansowania przez nich projektów rozmawiamy z Jarosławem Witwickim, laureatem nagrody w kategorii Menedżer Sprzedaży Roku 2009 w pierwszej edycji Polish National Sales Awards, zawodowo szefem sprzedaży Macrologic.

http://p1.idg.pl/r/d4f45