Czwartkowy Przegląd Prasy

Czy to koniec anonimowości w Internecie?.. Przedsiębiorcy nie chcą gromadzić danych dla organów ścigania... Polski matrix, czyli inwigilacja na żądanie... Pomysł organów ścigania oznaczałby całkowity brak kontroli nad ich działalnością... Pełna anonimowość w sieci jest niemożliwa... Mniejsze szanse na granty na innowacyjność... BGK modernizuje system IT... Comp nie rezygnuje z przejęcia LSI... Informacje o licytacjach znajdą się na stronie internetowej sądu... Sektor telekomunikacyjny nie ogranicza wydatków reklamowych...

RZECZPOSPOLITA

Czy to koniec anonimowości w Internecie?14 milionów Polaków korzystających z sieci nie może spać spokojnie. Policja, CBA i ABW chcą mieć prawo śledzenia ich działań.

http://www.rp.pl/artykul/2,351244_Czy_to_koniec_anonimowosci_w_Internecie_.html

Internet pod ścisłą kontroląPrzedsiębiorcy nie chcą gromadzić danych dla organów ścigania. Branża internetowa uważa to za kosztowny pomysł, który zmusi firmy do emigracji za granicę.

http://www.rp.pl/artykul/5,351363_Internet_pod_scisla_kontrola.html

Polski matrix, czyli inwigilacja na żądanie Jeśli ktoś handluje narkotykami przez Internet, to na prawnie uzasadnione żądanie policji czy prokuratora udostępniamy dane konta takiego użytkownika - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Interia.pl.

http://www.rp.pl/artykul/5,351364_Polski_matrix__czyli_inwigilacja_na_zadanie_.html

Niekontrolowana inwigilacja Pomysł organów ścigania oznaczałby całkowity brak kontroli nad ich działalnością.

http://www.rp.pl/artykul/67344,351366_Niekontrolowana_inwigilacja_.html

Pełna anonimowość w sieci jest niemożliwaWszyscy użytkownicy globalnej sieci pozostawiają po sobie jakieś ślady.

http://www.rp.pl/artykul/67344,351365_Pelna_anonimowosc_w_sieci_jest_niemozliwa.html

Mniejsze szanse na grantyAż 23 punkty na 100 możliwych przyznawane będą za spełnienie kryterium innowacyjności produktu na skalę światową - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/5,351386_Mniejsze_szanse_na_granty.html

PARKIET

BGK modernizuje system ITBank Gospodarstwa Krajowego zlecił rzeszowskiej spółce rozbudowę głównego systemu informatycznego def2000 (produkt autorstwa Asseco Poland). Wartość prac to prawie milion złotych brutto.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/657607_Asseco_Poland__BGK_modernizuje_system_IT.html

Comp nie rezygnuje z przejęcia LSIComp w III kwartale otrzyma pierwsze pieniądze za budowę tzw. elektronicznych kajdanek. Grupa nadal rozważa przejęcia.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/657605_Comp_nie_rezygnuje_z_przejecia_LSI.html

GAZETA PRAWNA

Informacje o licytacjach znajdą się na stronie internetowej sąduObwieszczenie o egzekucji z nieruchomości będzie publikowane w dziennikach i biuletynie informacji publicznej sądów.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/346067,informacje_o_licytacjach_znajda_sie_na_stronie_internetowej_sadu.html

Ogłoszenia sądowe przekażemy przez internetDzięki stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości będzie można składać w formie elektronicznej obwieszczenia publikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Opłata wyniesie 500 zł.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/345754,ogloszenia_sadowe_przekazemy_przez_internet.html

WYBORCZA.PL

Sektor telekomunikacyjny nie ogranicza wydatków reklamowychInne branże zareagowały na spowolnienie cięciami budżetów reklamowych, my nie - mogliby chwalić się w spotach przedstawiciele firm telekomunikacyjnych. Rzecz w tym, że nie mają innego wyjścia.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6944278,Sektor_telekomunikacyjny_nie_ogranicza_wydatkow_reklamowych.html

COMPUTERWORLD

Realne bezpieczeństwo wirtualnych maszynWirtualizacja centrum danych stawia poważne pytania odnośnie do wyboru miejsca zabezpieczeń sieciowych i sposobu przepływu danych. Można użyć kilku modeli. Przedstawiamy wady i zalety trzech z nich.

http://www.computerworld.pl/artykuly/347246/Realne.bezpieczenstwo.wirtualnych.maszyn.html