Czwartkowy Przegląd Prasy

Nie będzie podziału TP SA... Internauci są gotowi płacić za serwisy tematyczne... Coraz większe e-zakupy... Chmura pomoże programistom... Raport: internet z notebookiem - jaką ofertę wybrać?... Tuzy Internetu patrzą na Kurnik...

COMPUTERWORLD

Coraz większe e-zakupy

Choć sklepy internetowe odczuwają pewne skutki kryzysu, to e-handel nadal się rozwija i większość sklepów internetowych spodziewa się w tym roku poprawy wyników. Dlaczego Polacy coraz częściej robią e-zakupy? Jakie mają e-zwyczaje?

http://p1.idg.pl/r/34a3d

Chmura pomoże programistom

Systemy testowe i deweloperskie zazwyczaj nie są mocno obciążone. Dlatego w tych środowiskach prywatna chmura, która wykorzystuje wirtualizację oraz automatyzacje procesów z użyciem interfejsu samoobsługowego - ma sens.

http://p1.idg.pl/r/e2764

RZECZPSOPOLITA

Nie będzie podziału TP SA

Urząd komunikacji elektronicznej i operator są bliscy kompromisu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,345069_Nie_bedzie_podzialu_TP_SA_.html

GAZETA PRAWNA

Internauci są gotowi płacić za serwisy tematyczne

Spada sprzedaż dzienników, więc wydawcy coraz bardziej szukają pieniędzy w internecie. Po Onecie kolejne portale są gotowe rozmawiać z wydawcami o opłatach za dostęp do treści. Branża medialna zgadza się, że specjalistyczne informacje przestaną być darmowe.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/342784,internauci_sa_gotowi_placic_za_serwisy_tematyczne.html

PULS BIZNESU

Tuzy Internetu patrzą na Kurnik

Największy polski serwis z grami szuka partnera. Jego wyceny przekraczają 10 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/08/05/Tuzy_internetu_patrza_na_Kurnik2

MSPStandard

Prawne e-funkcjonowanie

Jakie są obowiązki prawne związane z założeniem i funkcjonowaniem e-sklepów? Na co kupujący mogą zwracać uwagę, decydując się na zakup towarów za pośrednictwem Internetu, aby ograniczyć swoje ryzyko?

http://p1.idg.pl/r/28070

Raport: internet z notebookiem - jaką ofertę wybrać?

Verivox.pl przeanalizował dostępne na rynku oferty Internetu mobilnego z laptopem. Z raportu wynika, że najtańsza oferta kosztuje ok. 90 zł miesięcznie, a wybierając dłuższy okres umowy można zaoszczędzić nawet 249,45 zł co miesiąc.

http://p1.idg.pl/r/c9e67