Czwartkowy Przegląd Prasy

W 2010 roku wydatki na oprogramowanie będą rosły... TP musi się dogadać z regulatorem i inwestować w światłowody... Jest porozumienie między Microsoft a Yahoo... Aster nie chce przejmować konkurentów... Firma McAfee udostępniła prywatne dane ponad 1400 osób... Telekomunikacja Polska nie wytrzymuje konkurencji... Reklamy w sieci będą miały jeszcze większe formaty...

COMPUTERWORLD

Zarządzanie w kulturowym tygluCoraz więcej polskich konsultantów pracuje nad międzynarodowymi projektami. Jak radzą sobie z różnicami kulturowymi? Na ile są istotne dla powodzenia projektu?

http://p1.idg.pl/r/5a7b0

Microsoft i Yahoo: Jest porozumienie!Kontrakt zawarty na okres 10 lat określa warunki współpracy firm Microsoft i Yahoo w segmencie wyszukiwarek internetowych oraz sprzedaży reklam kontekstowych. Współpraca zakłada m.in., że Microsoft przejmie obsługę mechanizmów wyszukiwania na witrynach należących do Yahoo. Obie firmy mają również dzielić się wpływami z reklam kontekstowych.

http://p1.idg.pl/r/3d3bc

Wdrożono Krajowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów GospodarczychZ początkiem lipca br. w Polsce, jaki i pozostałych państwach członkowskich UE nastąpiło wdrożenie systemu EORI. System został stworzony dla firm uczestniczących w obrocie towarowym Unii Europejskiej z krajami trzecimi i komunikujących się z centralną bazą danych EORI Komisji Europejskiej.

http://p1.idg.pl/r/e1531

Gartner: W 2010 roku wydatki na oprogramowanie będą rosłyZ badania przeprowadzonego na grupie ok. tysiąca specjalistów ds. IT zatrudnionych w firmach z całego świata wynika, że co czwarta organizacja zamierza zwiększyć nakłady na zakup oprogramowania. Początkowo wzrosty będą jednak relatywnie małe. W 2010 roku w regionie EMEA spodziewany jest wzrost nakładów na oprogramowanie o ok. 0,5 proc.

http://p1.idg.pl/r/42136

GAZETA PRAWNA

"Dziś nie warto przejmować konkurentów"Wirtualny operator komórkowy Grupy Aster już na siebie zarabia. Firma nie chce teraz przejmować konkurentów. Chce rozszerzyć usługi na klientów biznesowych. Na razie nie planuje usług przedpłaconych - mówi Janusz Arciszewski, prezes Grupy Aster.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/341055,dzis_nie_warto_przejmowac_konkurentow.html

Reklamy w sieci będą miały jeszcze większe formatyWkrótce reklamy w portalach i serwisach internetowych będą jeszcze większe niż dziś. Większym formatem branża chce skuteczniej walczyć o budżety reklamowe z telewizją.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/341054,reklamy_w_sieci_beda_mialy_jeszcze_wieksze_formaty.html

Telekomunikacja Polska nie wytrzymuje konkurencjiW I półroczu 2009 r. wartość rynku telekomunikacyjnego wzrosła o 0,3 proc. - szacuje Telekomunikacja Polska. Przychody grupy TP spadły w I półroczu o 6,1 proc., TP straciła 5,9 proc. stacjonarnych łączy w porównaniu z końcem 2008 r.. W tym czasie mniejsze firmy, jak P4 czy Netia, odnotowują wzrost przychodów i liczby klientów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/341049,telekomunikacja_polska_nie_wytrzymuje_konkurencji.html

GAZETA WYBORCZA

Telekomunikacja Polska: Musimy się dogadać z regulatorem i inwestować w światłowodyInwestycje w szybkie łącza internetowe - i to już na początku przyszłego roku - zapowiedziała wczoraj TP. Warunek? Dojście do porozumienia z konkurentami i regulatorem.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6874377,Telekomunikacja_Polska__Musimy_sie_dogadac_z_regulatorem.html

ITPartner

Rozwiązanie Comarch Convergent Billing u holenderskiego operatoraOperator 6GMOBILE zdecydował o rozszerzeniu posiadanych rozwiązań do procesu bilingowania o system Comarch Convergent Billing. Umożliwia on m.in. rozliczanie opłat w czasie rzeczywistym, zbalansowane zarządzanie i szybki dostęp do istniejącej platformy.

http://p1.idg.pl/r/05a5b

Firma McAfee udostępniła prywatne dane ponad 1400 osóbFirma McAfee udostępniła przez przypadek prywatne dane ponad 1400 osób - donosi serwis Computerworld.

http://p1.idg.pl/r/11d2a

MSPStandard

Więcej niż ochronaNa bezpieczeństwo firmy składa się nie tylko zapora sieciowa, oprogramowanie antywirusowe czy szyfrowanie danych na dyskach. Ważne jest także bezpieczeństwo techniczne, które jest szerszym pojęciem niż tylko ochrona fizyczna i kontrola dostępu.

http://p1.idg.pl/r/06574