Czwartkowy Przegląd Prasy

Serwisy społecznościowe napędzą mobilny Internet... Lista 50 najlepszych polskich menedżerów... Intel na minusie przez gigantyczną karę... Windows 7 za 499 zł. światowym hitem w przedsprzedaży... Nowa odsłona programu Microsoft Partner Network... Polacy w Sieci pożyczyli sobie już 21,5 mln zł...

COMPUTERWORLD

HTML 5: przyszłość aplikacji internetowych

Chociaż prace nad nim jeszcze trwają, już teraz można przyjrzeć się, co nowego uzyskamy wraz z wydaniem jego oficjalnej wersji.

http://p1.idg.pl/r/4ed3e

Intel na minusie - przez gigantyczną karę

Po uwzględnieniu nałożonej na koncern kary w wysokości 1,44 mld USD w minionym kwartale Intel odnotował stratę rzędu 400 mln USD. Obroty firmy były jednak o 10 proc. wyższe niż w poprzednim kwartale.

http://p1.idg.pl/r/51c73

GAZETA PRAWNA

Serwisy społecznościowe napędzą mobilny Internet

Analitycy są przekonani, że serwisy takie jak Facebook są tym, co zwiększy zainteresowanie użytkowników mobilnym Internetem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/337375,serwisy_spolecznosciowe_napedza_mobilny_internet.html

Bank odmawia, Polacy pożyczają w sieci

Za pośrednictwem serwisów internetowych Polacy pożyczyli sobie wzajemnie już 21,5 mln zł. Obroty w tym sektorze rosną o 15-20 proc. miesięcznie. Średnie oprocentowanie pożyczek tego typu waha się między 14 a 19 proc.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/337403,bank_odmawia_polacy_pozyczaja_w_sieci.html

PULS BIZNESU

50 najlepszych polskich menedżerów

Po raz drugi Portal Spraw Zagranicznych przedstawia raport o Polakach w największych światowych przedsiębiorstwach "Polacy w Korporacjach 2009 - Liderzy Korporacji".

http://www.pb.pl/2/a/2009/07/15/50_najlepszych_Polakow_w_korporacjach2

MSPStandard

Ewidentnie Rozdmuchany Produkt

Pierwszy kontakt z systemem ERP to naprawdę mocna rzecz. Prezentowany przez dostawcę poraża ilością funkcji, rozmaitością ekranów i analiz. Onieśmiela swoją rozległością i nowymi pojęciami, których istnienia klient nawet nie przeczuwał.

http://p1.idg.pl/r/87870

ITPartner

Nowa odsłona programu Microsoft Partner Network

Wraz z największą w historii liczbą planowanych premier, koncern z Redmond zmienia zasady współpracy z partnerami oraz wprowadza wiele ułatwień i nowych ofert dla nich, ale także klientów i studentów.

http://p1.idg.pl/r/aa8f7

Windows 7 za 499 zł. światowym hitem w przedsprzedaży

Nocne udostępnienie Windows 7 w przedsprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Chin okazało się strzałem w dziesiątkę. Najnowszy system operacyjny Microsoftu przez osiem godzin sprzedał się lepiej niż Vista w ciągu 17 tygodni od własnej prapremiery. Okazuje się, że również polski sklep Vobis udostępnił w ofercie najnowszy OPS Microsoftu. Jego cena w Polsce wynosi 499 złotych.

http://p1.idg.pl/r/12545