Czwartkowy Przegląd Prasy

Dostawcy internetu powinni płacić za treści w sieci... Firmy z NewConnect mogą stracić status spółek publicznych... Wasko wyszło nad kreskę i liczy na 12-14 mln zł zysku... Rodan Systems: Rok na niewielkim plusie?.. Sygnity roluje obligacje... Przenoszenie numerów w 24 godziny - czy operatorzy są gotowi?.. Play walczy roamingiem internetu... Prawie milion firm korzysta z bezpiecznego e-podpisu... Negocjowanie wynagrodzeń w czasach kryzysu... Sprzęt Apple nawet za 10% ceny? W Polsce to możliwe... Microsoft przedłuża promocyjne ceny rejestracji na Microsoft Technology Summit 2009... Coraz większe e-zakupy...

COMPUTERWORLD

Negocjowanie wynagrodzeń w czasach kryzysu

Kryzys ekonomiczny to ciężki okres. Firmy co krok decydują się na redukcję zatrudnienia, rezygnują z dodatków, wstrzymują awanse i wprowadzają cięcia płac. W takiej atmosferze ciężko myśleć o podwyżce. Co jednak, kiedy ona się nam należy?

http://p1.idg.pl/r/c8fd6

Sprzęt Apple nawet za 10% ceny? W Polsce to możliwe

iSource, dystrybutor Apple w Polsce, uruchomił outlet ze sprzętem, oprogramowaniem i akcesoriami marek takich, jak Apple, Adobe, Quark, Griffin, Miglia, Samsung, XtremeMac, Gear4, czy Crumpler. W ofercie nie zabraknie akcesoriów do iPoda i iPhone.

http://p1.idg.pl/r/fb913

Microsoft przedłuża promocyjne ceny rejestracji na Microsoft Technology Summit 2009

Do 14 lipca br. koszt zakupu wejściówki na konferencję wynosi 450 zł. Podczas tegorocznej edycji MTS odbędą się m.in. światowe prapremiery Windows 7 i Windows Server 2008 R2.

http://p1.idg.pl/r/ceb0a

GAZETA PRAWNA

Dostawcy internetu powinni płacić za treści w sieci

Operatorzy telekomunikacyjni też powinni partycypować w płaceniu za korzystanie z treści w internecie - uważają zgodnie wydawcy prasy i portal Onet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/333570,dostawcy_internetu_powinni_placic_za_tresci_w_sieci.html

Firmy z NewConnect mogą stracić status spółek publicznych

Nowa definicja spółki publicznej może sprawić, że przestaną nimi być firmy z NewConnect. Specjaliści związani z rynkiem obawiają się, że uderzy to w wycenę spółek i rozwój samego NewConnect.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/333572,firmy_z_newconnect_moga_stracic_status_spolek_publicznych.html

Prawie milion firm korzysta z bezpiecznego e-podpisu

Tylko 18 dni na zakup bezpiecznego e-podpisu mają firmy, na których ciąży obowiązek przekazywania do ZUS dokumentów drogą elektroniczną.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/333550,prawie_milion_firm_korzysta_z_bezpiecznego_e_podpisu.html

PARKIET

Wasko wyszło nad kreskę i liczy na 12-14 mln zł zysku

Portfel zamówień gliwickiej spółki na bieżący rok, uwzględniający już zrealizowane zadania, ma wartość 240-250 mln zł. Plan na cały rok zakłada sprzedaż o wartości 400 mln zł

http://archiwum.parkiet.com/artykul/653975_Wasko_wyszlo_nad_kreske_i_liczy_na_12%E2%80%9314_mln_zl_zysku.html

Obligacje częściowo zrolowane

Informatyczna firma wypuściła 9-miesięczne obligacje o wartości 7 mln zł. Emisja była pierwszym etapem rolowania papierów dłużnych o wartości 50 mln zł, które zapadają 27 lipca. W najbliższych kilkunastu dniach Sygnity planuje wypuścić kolejne pule obligacji o wartości około 25 mln zł. Pozostałą część papierów dłużnych firma zamierza wykupić.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/653990_Sygnity__Obligacje_czesciowo_zrolowane.html

Sierpniowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Rodanu Systems podejmie decyzję o emisji od 0,88 mln do 2 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru. Dokładna data spotkania nie została jeszcze wyznaczona. Obecnie kapitał zakładowy informatycznej spółki, specjalizującej się w systemach do zarządzania informacją, dzieli się na 4,46 mln papierów.http://archiwum.parkiet.com/artykul/653976_Rodan_Systems_Rok_na_niewielkim_plusie.html

Operatorzy niegotowi

- Nie sądzę, aby wszystkie próby przenoszenia numerów w ciągu 24 godzin zakończyły się powodzeniem. Dochowamy starań, ale cuda się nie zdarzają - powiedziała Grażyna Oliwa-Piotrowska, prezes PTK Centertel, operatora sieci Orange, podczas wczorajszej debaty telekomunikacyjnej zorganizowanej przez "Parkiet".http://archiwum.parkiet.com/artykul/653978_Operatorzy_niegotowi.html

EBOiR wyłoży 22 mln euro na ASEE

Zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdził decyzję o nabyciu za 15 mln euro nowych akcji Asseco South Eastern Europe. Kolejne 7 mln euro trafi do spółki w ramach kredytu. ASEE, które wkrótce zadebiutuje na GPW, wyda pozyskane pieniądze na przejęcia.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/653980_ASEE__EBOiR_wylozy_22_mln_euro.html

WYBORCZA.PL

Play walczy roamingiem internetu

Od środy obowiązują nowe maksymalne ceny rozmów komórkowych i SMS-ów za granicą. Niestety, wciąż nie dotyczy to korzystania z internetu w komórce.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6780325,Play_walczy_roamingiem_internetu.html

MSPStandard

Coraz większe e-zakupy

Większość sklepów internetowych spodziewa się w tym roku poprawy wyników. Dlaczego Polacy coraz częściej robią e-zakupy? Jakie mają e-zwyczaje?

http://p1.idg.pl/r/7c408