Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel chce zerowej stawki MTR... TP złoży wniosek w UKE o kolejne setki milionów... Powstanie Dowództwo ds. Cyberprzestrzeni armii USA... Drobni akcjonariusze zablokowali przejęcie LSI przez Novitusa... Prymusi IT zyskują mimo kryzysu... Niedługo nabór o dofinansowanie projektów przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu... Nadmiar regulacji szkodzi rynkowi telefonii komórkowej...

COMPUTERWORLD

Cloud computing bez tajemnicWiele mówi się o tym modelu przetwarzania danych, ale nadal powstaje sporo nieścisłości i mitów. Chcemy się z nimi rozprawić prezentując to, czym dziś chmura naprawdę jest.

http://p1.idg.pl/r/0e493

USCYBERCOM - powstanie Dowództwo ds. Cyberprzestrzeni armii USARobert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, zatwierdził plan utworzenia zunifikowanego dowództwo ds. cyberprzestrzeni USCYBERCOM, które będzie nadzorowało obronę oraz planowało działania wojenne w Sieci.

http://p1.idg.pl/r/e1f8f

Cięcia budżetowe dają nowe życie projektom zarządzania ITWedług badań przeprowadzonych przez IBM, w czasach ekonomicznej niepewności zarządzanie usługami IT zajmuje czołową pozycje w budżetach.

http://p1.idg.pl/r/1a4ff

RZECZPOSPOLITA

Prymusi zyskują mimo kryzysuWydatki na sprzęt informatyczny spadają. Mimo to wbrew rynkowemu załamaniu część producentów i dystrybutorów może się pochwalić dobrymi wynikami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,324828_Prymusi_zyskuja_mimo_kryzysu.html

Polkomtel chce zerowej stawki MTRPolkomtel, operator sieci Plus, zaproponował Urzędowi Komunikacji Elektronicznej wprowadzenie zerowej stawki hurtowych cen‚ jakie pobierają operatorzy komórkowi za połączenia kierowane do ich sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,324604_Polkomtel_chce_zerowej_stawki_MTR.html

Gmina zapłaci za komputer i InternetJuż za cztery dni ogłoszony zostanie nowy nabór wniosków o dofinansowanie projektów, których realizacja ma przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Zmienione warunki konkursu dają samorządom większą szansę na wykorzystanie dotacji.

http://www.rp.pl/artykul/4,324502_Gmina_zaplaci_za_komputer_i_Internet.html

Niech się rejestrują ci, co chcąZdaniem Wydawców Prasy, nowe przepisy mogą być niebezpieczne dla internautów.

http://www.rp.pl/artykul/4,324614_Niech_sie_rejestruja_ci__co_chca.html

GAZETA PRAWNA

Kupujący w sieci nie wiedzą, jakie prawa im przysługująPolacy polubili zakupy w sklepach internetowych. Jednak nie wszyscy kupujący w znają swoje prawa, co wykorzystują przedsiębiorcy oferujący swoje towary i usługi w Internecie.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/331698,kupujacy_w_sieci_nie_wiedza_jakie_prawa_im_przysluguja.html

Nadmiar regulacji szkodzi rynkowi telefonii komórkowejRynek telefonii komórkowej w Polsce jest nadmiernie regulowany. Urząd Komunikacji Elektronicznej za bardzo w niego ingeruje - uważa Instytut Globalizacji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331706,nadmiar_regulacji_szkodzi_rynkowi_telefonii_komorkowej.html

PARKIET

Drobni akcjonariusze zablokowali przejęcie LSI przez NovitusaPrzedstawiciele informatycznych spółek, które planowały mariaż kapitałowy, jeszcze do niedawna mówiący jednym głosem, teraz przerzucają się argumentami, która strona powinna zrobić ukłon wobec partnera.

http://www.parkiet.com/artykul/26,823896_Drobni_akcjonariusze_zablokowali_przejecie_LSI_przez_Novitusa_.html

TP złoży wniosek w UKE o kolejne setki milionówDo końca czerwca Telekomunikacja Polska złoży w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej trzeci wniosek o dopłatę do tzw. usługi powszechnej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,823905_TP_zlozy_wniosek_w_UKE__o_kolejne_setki_milionow.html

ŻYCIE WARSZAWA

Cybertożsamość. On to ona, ona to onNa forach i w grach komputerowych kobiety podają się za mężczyzn, a mężczyźni za kobiety. Dlaczego to robią?

http://www.zw.com.pl/artykul/1,375249_Cybertozsamosc__On_to_ona__ona_to_on.html

MSPStandard

Optymalizacja na czas po...Dziś, gdy mniej czasu zajmuje bieżąca działalność, m.in. ze względu na mniejsze zamówienia ze strony klientów, firmy mają rezerwy do wykorzystania na "porządkowanie". To dobry czas na optymalizację procesów.

http://p1.idg.pl/r/4a86e