Czwartkowy Przegląd Prasy

Polacy w kryzysie polubili e-sklepy... Nie będzie rejestracji stron domowych... MySpace zaciska pasa... MCI Management pozbywa się starych spółek... Szansa dla płatności mobilnych i bezstykowych... W Gdańsku powstaje pierwsza sieć WiMAX... Infor kupi dostawcę systemów biznesowych dla produkcji i hotelarstwa... Internet szansą na rozwój aptek...

COMPUTERWORLD

Liczy się wiedzaJednym z najważniejszych wyzwań, z którymi musi zmierzyć się nasz kraj, jest kształcenie umiejętności korzystania z informacji.

http://p1.idg.pl/r/2244d

W Gdańsku powstaje pierwsza sieć WiMAXSieć ta ma stworzyć nowe możliwości gdańskim przedsiębiorcom, służbom miejskim i instytucjom zajmującym się obsługą mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012. Zdaniem instytucji biorących w projekcie, zwiększy też atrakcyjność inwestycyjną miasta.

http://p1.idg.pl/r/083d6

RZECZPOSPOLITA

Polacy w kryzysie polubili e-sklepyNie tylko książki i płyty, ale też żywność i wycieczki. Firmy stawiają na handel w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/2,321544_Polacy_w_kryzysie_polubili_e_sklepy_.html

Ministerstwo zaprzecza, wątpliwości pozostająResort kultury zapewnia, że autorzy stron domowych nie będą musieli ich rejestrować. Nie wyklucza jednak poprawienia projektu.

http://www.rp.pl/artykul/4,321649_Ministerstwo_zaprzecza__watpliwosci_pozostaja.html

Internauta z dwoma adresamiInternauta, znany z procesów przeciw firmom internetowym, wygrał właśnie kolejny spór przed sądem.

http://www.rp.pl/artykul/4,321528_Internauta_z_dwoma_adresami.html

Internet szansą na rozwój aptekEuropejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) zakończył plany ekspansji aptecznej największego europejskiego dystrybutora leków. Ale i dał impuls do rozwoju biznesu w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,321631_Internet_szansa__na_rozwoj_aptek.html

GAZETA WYBORCZA

Są czipy. Będą płatności komórką?Polacy są zasypywani kartami bankowymi z mikroprocesorem. Im ich więcej na rynku, tym większa szansa, że płatności mobilne i bezstykowe przejdą z fazy niszowego produktu dla wybranych do powszechnego użytku.

http://wyborcza.pl/1,75248,6730625,Sa_czipy__Beda_platnosci_komorka_.html

MySpace zaciska pasaNależący do News Corp. serwis społecznościowy zwolni aż 30 proc. załogi.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6726976,MySpace_zaciska_pasa.html

PARKIET

MCI Management pozbywa się starych spółekChcemy do końca przyszłego roku pozbyć się najstarszych spółek portfelowych, w które inwestowaliśmy w latach 2000-2002 - zapowiedział Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

http://www.parkiet.com/artykul/26,821603_MCI_Management___Stary__portfel_do_zbycia_.html

MSPStandard

Zielona liniaGrupa TP prowadzi kilka projektów z zakresu Green IT. Firma zakończyła także, trwający od kilku lat, proces konsolidacji zasobów IT w łódzkim centrum danych.

http://p1.idg.pl/r/d2913

ERPStandard

Infor kupi dostawcę systemów biznesowych dla produkcji i hotelarstwaPrzejęcie amerykańskiej spółki SoftBrands ma umożliwić rozszerzenie kompetencji firmy Infor w zakresie zintegrowanych systemów dla sektora produkcyjnego i hotelarskiego. Wartość transakcji to ok. 80 mln USD.

http://p1.idg.pl/r/6b80b

CXO - Magazyn Top Menedżerów

Uzdrowiciel FiataFiat przeżywa swój renesans, staje się globalnym potentatem, przejmuje upadające legendarne marki w zamian za obietnicę ich uzdrowienia - to wszystko zawdzięcza jednemu człowiekowi, który do trzydziestki w ogóle nie zamierzał zajmować się problemami wielkich korporacji.

http://p1.idg.pl/r/2a468