Czwartkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland spółką kwartału... E-usługi mogą być kołem zamachowym gospodarki... Unima 2000 może odchudzić grupę... Portale nie ryzykują z nowościami... Handel na Allegro to działalność gospodarcza... 90 procent e-maili to śmieci... Coraz więcej Polaków kupuje wczasy przez Internet...

COMPUTERWORLD

Zatrzeć cyfrowe śladyW dzisiejszym świecie trudno mówić o całkowitej anonimowości. Niekiedy bardzo znaczącym powodem jej naruszenia nie jest technologia czy niedostateczny poziom zabezpieczeń, ale publikowanie informacji, które nie powinny się znaleźć w ogólnodostępnej części Internetu.

http://p1.idg.pl/r/498ed

Kolejne firmy poszukują programistówNokia Siemens Networks zamierza do 2010 rok zwiększyć o 200-400 osób zatrudnienie we wrocławskim centrum R&D. Tieto zatrudni zaś 350 osób we Wrocławiu i Szczecinie.

http://p1.idg.pl/r/0c306

Backup online może uratować cenne daneW zeszłym roku co trzecia polska firma doświadczyła, jak dotkliwa może być utrata kluczowych dla pracy informacji. W odpowiedzi na takie wyzwanie powstaje coraz więcej usług umożliwiających wykonywanie kopii zapasowych online. Jedną z najnowszych ofert tego typu jest rozwiązanie SuperSafe firmy TotalSafe.

http://p1.idg.pl/r/b26ee

IBM wesprze Wrocławskie Centrum Badań EIT+Przedstawiciele koncernu IBM i Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych badań naukowych. Projekty badawcze mają koncentrować się na nanotechnologii, biotechnologii oraz inteligentnych systemach informacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/76059

RZECZPOSPOLITA

90 procent e-maili to śmieciTylko jeden na dziesięć listów elektronicznych nie jest wysyłany w celach reklamowych - wynika z raportu firmy Symantec.

http://www.rp.pl/artykul/9211,311882_90_procent_e_maili_to_smiecie.html

Handel na Allegro to nic innego jak działalność gospodarczaJeśli podatnik handluje na Allegro i realizuje transakcje za pośrednictwem specjalnie do tego celu prowadzonego konta bankowego, prowadzi działalność gospodarczą.

http://www.rp.pl/artykul/4,311513_Handel_na_Allegro_to_nic_innego_jak_dzialalnosc_gospodarcza.html

GAZETA PRAWNA

E-usługi mogą być kołem zamachowym gospodarkiTworząc społeczeństwo informacyjne, państwo we współpracy z firmami powinno ograniczać wykluczenie cyfrowe i wprowadzać spójny system e-administracji publicznej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/321034,e_uslugi_moga_byc_kolem_zamachowym_gospodarki.html

Portale nie ryzykują z nowościamiWydawcy internetowi koncentrują się na walce o użytkowników między 16 a 44 rokiem życia. Najwięcej nowych serwisów uruchamiają dla kobiet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/321035,portale_nie_ryzykuja_z_nowosciami.html

Centrum im. Smitha o braku inwestycji telekomunikacyjnych w PolsceMonopol na rynku telekomunikacyjnym oraz nadmierne regulacje prawne Urzędu Komunikacji Elektronicznej to przyczyny braku inwestycji teleinformatycznych w naszym kraju.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/320951,centrum_im_smitha_o_braku_inwestycji_telekomunikacyjnych_w_polsce.html

Coraz więcej Polaków kupuje wczasy przez InternetNa początku maja Google opublikował raport "Polscy turyści w Internecie" na temat trendów dotyczących zakupów usług turystycznych przez polskich internautów. Z raportu wynika, że procentowy udział zakupów usług turystycznych nie zmienił się w stosunku do roku poprzedniego. Zwiększyła się natomiast bezwzględna liczba Polaków kupujących oferty turystyczne w sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/320824,coraz_wiecej_polakow_kupuje_wczasy_przez_internet.html

GAZETA WYBORCZA

Cyfrowa Polska 2011?Koniec z bieganiem z papierkami między urzędami, jedno urzędowe e-okienko, podpis elektroniczny w dowodzie. Jeszcze przed końcem kadencji tego rządu czeka nas cyfrowa rewolucja w administracji - zapowiada rząd. Wcześniej trzeba jednak zmienić prawo, procedury i mentalność urzędników.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6658651,Cyfrowa_Polska_2011_.html

PULS BIZNESU

Asseco Poland spółką kwartałuTo miał być słaby kwartał dla spółek giełdowych i taki był. W pierwszych trzech miesiącach roku spadały przychody, wiele spółek traciło rentowność. Inwestorzy byli jednak przygotowani na słabe wyniki. Skupili się więc na dobrych wiadomościach. Okazało się, że są spółki, które sobie radzą.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/27/Asseco_Poland_spolka_kwartalu

PARKIET

Unima 2000 może odchudzić grupęKrakowska spółka wyłączyła z konsolidacji firmy zależne ICM Polska i Teleinvention. Nie wyklucza sprzedaży obu podmiotów.

http://www.parkiet.com/artykul/26,815238_Unima_2000_moze_odchudzic_grupe_.html

MSPStandard

Oszczędność przez jakośćW Raiffeisen Bank Polska wiedzą do jakiego stopnia przechowywane w systemach IT dane nie są doskonałe.

http://p1.idg.pl/r/3f4de

ITPartner

Action właścicielem większościowym witryny gram.plWchodzimy w biznes sprzedaży internetowej - komentuje Piotr Bieliński, prezes zarządu Action. W wyniku podpisanej 20 maja br. umowy, ACTION S.A. obejmie 75 procent udziałów gram.pl poprzez podniesienie kapitału własnego spółki o 3 mln zł. Witryna gram.pl poświęcona jest konsolom i grom komputerowym.

http://p1.idg.pl/r/5605c