Czwartkowy Przegląd Prasy

Kryzys dotarł do branży IT... Internet w Polsce jest jednym z najdroższych na świecie... Gazety zyskają na cyfryzacji... Telefonia internetowa w TP droższa niż u krajowych rywali... Polski robot z misją na Marsa...

COMPUTERWORLD

CIO w sieci kontaktów

Zdumiewające, jak szczegółowe profile zawodowe i osobiste zamieszczają szefowie działów IT w serwisach społecznościowych.

http://p1.idg.pl/r/1ee73

Bat na polskiego spamera

Od 2010 r. ma obowiązywać w Polsce znowelizowane prawo telekomunikacyjne, przewidujące bardziej dotkliwe sankcje za spamowanie. Zgodnie z projektem nowych przepisów, przygotowywanym w Ministerstwie Infrastruktury, za rozsyłanie niechcianych wiadomości może grozić kara nawet 100 tys. zł.

http://p1.idg.pl/r/b836b

Nowa wyszukiwarka Microsoftu zadebiutuje w przyszłym tygodniu?

Z pojawiających się doniesień wynika, że możliwości nowego silnika wyszukiwarki Microsoftu zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej konferencji technologicznej All Things Digital.

http://p1.idg.pl/r/54c99

RZECZPOSPOLITA

Informatyczna recesja

Kryzys dotarł do branży IT. Wyniki spółek za I kwartał rozczarowują. Spółki informatyczne czeka wyjątkowo trudny rok, bo klienci wstrzymują zlecenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,308569_Informatyczna_recesja.html

Próba robota

Zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej robot Skarabeusz weźmie udział w międzynarodowym konkursie na maszynę zdolną do pracy w przyszłych misjach marsjańskich.

http://www.rp.pl/artykul/9129,308006_Proba_robota.html

Gazety zyskają na cyfryzacji

Czytelnicy są już gotowi płacić za dostęp do części newsów w sieci - wynika z badań PwC. Według raportu tej firmy wydawnictwa mogą utrzymać przychody dzięki rozwijaniu działalności cyfrowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,308566_Gazety_zyskaja_na_cyfryzacji.html

GAZETA PRAWNA

Telefonia internetowa w TP droższa niż u krajowych rywali

Telefonia internetowa to nie tylko sposób na tańsze rozmowy w pracy i w domu. Może też obniżyć koszty korzystania z telefonu komórkowego, np. gdy jesteśmy za granicą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/319437,telefonia_internetowa_w_tp_drozsza_niz_u_krajowych_rywali.html

Internet w Polsce jest jednym z najdroższych na świecie

Ceny szybkiego Internetu w Polsce należą do najwyższych w krajach OECD.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/319434,internet_w_polsce_jest_jednym_z_najdrozszych_na_swiecie.html

MSPStandard

Gdy informacja wycieka przez ściany

Nie można mówić o bezpieczeństwie systemu IT i zapewnieniu bezpieczeństwa przetwarzania wrażliwych danych, bez analizy ryzyka podsłuchu drogą elektromagnetyczną.

http://p1.idg.pl/r/ff50b