Czwartkowy Przegląd Prasy

Rośnie liczba kontroli elektronicznych, które fiskus przeprowadza w firmach... Zakaz odcinania Internetu bez orzeczenia sądu... PIT przez sieć złożyło ponad 89 tys. podatników... SMS za granicą nie będzie kosztował więcej niż 59 gr... Ostra walka na rynku portali internetowych... Pisarze protestują przeciwko praktykom Google...

COMPUTERWORLD

Atrapa antywirusa

Cyberprzestępcy zarabiają w bardzo różny sposób, od oszustw związanych z kartami płatniczymi, po dostarczanie fałszywych programów, także antywirusowych.

http://p1.idg.pl/r/fee29

Będą tymczasowe obniżki opłat za wsparcie starszych systemów Oracle

Relatywnie niewielkie, ograniczone czasowo obniżki opłat za obsługę techniczną mają dotyczyć starszych wersji oprogramowania Oracle. Obniżka ma być odpowiedzią na trudną sytuację rynkową i ograniczone możliwości finansowe klientów koncernu.

http://p1.idg.pl/r/9e00d

RZECZPOSPOLITA

Dostęp do Internetu na razie bez zmian

Parlament Europejski przyjął poprawkę zakazującą odcinania Internetu bez wcześniejszego orzeczenia sądu. Internauci mogą być spokojni.

http://www.rp.pl/artykul/4,301534_Dostep_do_Internetu_na_razie_bez_zmian.html

Pisarze kontra Google

Literacka burza. Absurd, bezprawie, kuriozum - tak polscy autorzy i wydawcy mówią o ugodzie, która pozwala, by Google skanował ich książki, udostępniał fragmenty online, a wkrótce sprzedawał jako e-booki.

http://www.rp.pl/artykul/4,301050_Pisarze_kontra_Google_.html

GAZETA PRAWNA

Ostra walka na rynku portali internetowych

Konkurencja między portalami i walka o lepsze statystyki jest coraz ostrzejsza. Najwięksi gracze sięgnęli nawet po środek ostateczny i najmniej chwalebny - wypożyczanie statystyk od innych serwisów, by lepiej wypaść w badaniu Megapanel.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/316139,ostra_walka_na_rynku_portali_internetowych.html

SMS za granicą nie będzie kosztował więcej niż 59 gr

Znamy już maksymalne ceny SMS w euroroamingu od 1 lipca 2009 r. Będzie kosztował do 59 gr. Maksymalne ceny rozmów poznamy 1 czerwca.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/316136,sms_za_granica_nie_bedzie_kosztowal_wiecej_niz_59_gr.html

GAZETA WYBORCZA

100 tys. e-PITów było blisko

Ministerstwo Finansów podsumowało e-rozliczenia podatkowe za 2008 r. Okazuje się, że PIT przez sieć złożyło ponad 89 tys. podatników.

http://wyborcza.pl/1,75248,6578677,100_tys__e_PITow_bylo_blisko.html

Fiskus przyjdzie na kontrole siecią

Szybko rośnie liczba kontroli elektronicznych, które fiskus przeprowadza w firmach. Na razie większość naszych przedsiębiorstw niewiele o nich wie. Ale to już nie jest bajka o żelaznym wilku.

http://wyborcza.pl/1,75248,6578676,Fiskus_przyjdzie_na_kontrole_siecia.html

Pakiet jest korzystny dla konsumentów

Rozmowa z Anna Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6578666,Pakiet_jest_korzystny_dla_konsumentow.html

Internet nie dla Kubańczyków

Władze zakazały Kubańczykom dostępu do Internetu w hotelach. Z sieci mogą korzystać tylko obcokrajowcy lub Kubańczycy z zagranicznym paszportem.

http://wyborcza.pl/1,75248,6577953,Internet_nie_dla_Kubanczykow.html

MSPStandard

Twarde kontra miękkie

Mimo ogromnej wiedzy, którą posiadają prowadzący szkolenia techniczne specjaliści, nie potrafią jej właściwie przekazać. Powinni się tego uczyć od trenerów szkoleń miękkich.

http://p1.idg.pl/r/53cce