Czwartkowy Przegląd Prasy

Kurczą się udziały TP w rynku... Najcenniejsze marki na świecie warte łącznie 2000 mld USD... Polska bardziej atrakcyjna dla firm... Ruszają zaliczki w dotacjach na e-biznes i projekty B2B... Przybywa Internetu i komórek... Fiskus niechętnie odpowiada na e-maile...

COMPUTERWORLD

Bez trzymankiAntywzorce zarządzania działem i personelem informatycznym w polskich firmach.

http://p1.idg.pl/r/ab130

MF: składajcie PIT37 bez podpisu elektronicznegoZ rozliczenia podatku PIT przez Internet skorzystało już 62 tys. osób. W sumie do systemu eDeklaracje spłynęło już 400 tys. elektronicznych dokumentów od firm i osób fizycznych.

http://p1.idg.pl/r/ec466

22 proc. stawkę za wsparcie SAP wprowadzi 3 lata późniejPod naciskiem użytkowników SAP zmodyfikował warunki migracji do programu wsparcia SAP Enterprise Support. Na ich mocy 22-proc. stawka opłat za wsparcie techniczne zacznie obowiązywać dopiero z początkiem 2015 r. Od początku br. zmienione warunki finansowania supportu oprogramowania SAP obowiązują wszystkich nowych klientów koncernu.

http://p1.idg.pl/r/32f15

Najcenniejsze marki na świecie warte łącznie 2000 mld USDNajwiększą wartość niesie marka Google, którą wyceniono na ponad 100 mld USD. Już po raz trzeci jest marką numer jeden na świecie.

http://p1.idg.pl/r/92d8c

RZECZPOSPOLITA

Kurczą się udziały TP w rynkuUrząd szacuje wartość rynku telekomunikacyjnego na 48 mld zł. Analitycy powątpiewają w te wyliczenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,298654_Kurcza_sie_udzialy_TP_w_rynku.html

Polska bardziej atrakcyjna dla firm Zagraniczni przedsiębiorcy coraz bardziej doceniają atuty polskiej gospodarki. Rosną notowania naszego kraju jako miejsca, gdzie warto budować fabryki.

http://www.rp.pl/artykul/2,298523_Polska_bardziej_atrakcyjna_dla_firm_.html

Fiskus niechętnie odpowiada na e-mailePonad połowa pytań, które podatnicy kierują przez Internet do urzędów skarbowych, pozostaje bez odpowiedzi.

http://www.rp.pl/artykul/4,298586_Fiskus_niechetnie_odpowiada_na_e_maile.html

GAZETA WYBORCZA

UKE: Przybywa Internetu i komórekPrawie wszyscy mamy już komórki i coraz chętniej korzystamy z Internetu, w tym mobilnego - wynika z raportu UKE.

http://wyborcza.pl/1,82244,6556863,UKE__Przybywa_internetu_i_komorek.html

PULS BIZNESU

Kobiety spędzają prawie 5 lat rozmawiając przez telefonJeszcze do niedawna uważano, że najdłużej na słuchawce "wiszą" mężczyźni. Nowe badania wykazały jednak coś zupełnie przeciwnego.

http://www.pb.pl/4/a/2009/04/29/Kobiety_spedzaja_prawie_5_lat_wiszac_na_telefonach

MSPStandard

e-usługi do wymianyObowiązującą Ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną czeka gruntowna nowelizacja. Jako pierwsi przedstawiamy kierunek zmian.

http://p1.idg.pl/r/8cca2

Ruszają zaliczki w dotacjach na e-biznes i projekty B2BPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie wypłatę zaliczek przedsiębiorcom, którzy uzyskali dofinansowanie na realizację innowacyjnych projektów.

http://p1.idg.pl/r/0aebc

ITPartner

Nowe szanse na lepszą współpracę przemysłu i naukiW Programie Szczegółowym LUDZIE 7 Programu Ramowego został ogłoszony konkurs na projekty dotyczące współpracy przemysłu z nauką - Marie Curie Industry-Academia Partnership and Pathways - IAPP.

http://p1.idg.pl/r/29159

Magazyn CIO

Bądź człowiekiem, a nie maszynąPracownicy chcą wierzyć, że ich przywódcy są ludźmi z krwi i kości. Rzadko komu chce się uczynić dodatkowy, morderczy wysiłek, jeśli robi to dla zimnego, wypranego z emocji człowieka.

http://p1.idg.pl/r/1973f